Aktuality
Reakce CK na situaci v Egyptě

Reakce CK na situaci v Egyptě

6.6.2012

V návaznosti na poněkud nešťastné a zkreslující prohlášení Ministerstva zahraničí uvádíme pár reakcí cestovních kanceláří. Zde jsou:

1/ EXIM TOURS

V Praze, 6.6.2012, 14:15 hod

 V souvislosti s prohlášením Ministerstva zahraničních věcí, které varuje české občany před cestováním do oblasti Sinajského poloostrova, a to včetně všech turistických letovisek, cestovní kancelář EXIM TOURS a.s. uvádí:

 Dle aktuálních zpráv, které má cestovní kancelář EXIM TOURS a.s. od svých zástupců, bezpečnostní situace na Sinajském poloostrově a v celém Egyptě je stejná, jako byla před týdnem, měsícem či půl rokem. Ve velkých městech (jako je Káhira či Alexandrie) dochází v souvislosti s Mubarakovým rozsudkem v minulém týdnu k demonstracím, avšak v turistických destinacích žádné nepokoje nepozorujeme. Vyzýváme tedy Ministerstvo zahraničních věcí, aby sdělilo konkrétní důvod, z jakého bylo toto varování vydáno. V tuto chvíli a na základě současných informací je považujeme za poplašnou zprávu, která výrazně poškozuje cestovní ruch. Takovéto varování vyšlo pouze v České republice, a jak jsme si ověřili, v okolních zemích (Polsko, Slovensko, Rakousko, Německo a Švýcarsko) žádné nové upozornění či informace v souvislosti s Egyptem nebyly uveřejněny. V tuto chvíli tráví s cestovní kanceláří EXIM TOURS a.s. v Egyptě celkem téměř 5.000 klientů (z toho na Sinaji cca 1.000), a jejich dovolená probíhá zcela běžným způsobem.

 

2/ FIRO-tour

Dobrý den,

 na základě dotazů a informací dnes prezentovaných Ministerstvem zahraničních věcí k Sinajskému poloostrovu si vás dovoluji informovat, že dnešní noční odlet do Sharm el Sheikhu budeme beze změny realizovat.

 Situace v egyptských dovolenkových letoviscích je klidná, jsme ve stálém kontaktu jak s našimi obchodními partnery, tak delegáty. Situaci stále sledujeme a taktéž další egyptské odlety předpokládáme realizovat dle plánu.

 

3/ Blue Style

CK Blue Style informuje: MZV ČR dnes uvedlo: „ MZV ČR v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací důrazně varuje české občany před cestováním do oblasti Sinajského poloostrova, a to včetně všech turistických letovisek“. Letoviska Sharm El Sheikh a Taba, která se nacházejí na Sinajském poloostrově je dle sdělení delegátů, se kterými je CK v neustálém kontaktu vše v pořádku a všichni klienti jsou v bezpečí a v klidu tráví svou dovolenou. Dále CK informuje, že je v neustálém kontaktu se svým zahraničním partnerem a delegáty v Egyptě a celou situaci bedlivě monitoruje. Turistické oblasti v Egyptě jsou v poklidu a nabízí veškerý a standardní souhrn a kvalitu služeb a v tuto chvíli není důvod k obavám. Charterové lety do Egypta jsou standardně operovány a realizovány beze změn. V PRAZE 6. 6. 2012