Aktuality
Aktuální situace v Thajsku

Aktuální situace v Thajsku

21.1.2014

Prohlášení CK ESO travel k situaci v Thajsku

Vážení přátelé,

dovolte nám zareagovat na nově vzniklou situaci s vyhlášením vyjimečného stavu v Bangkoku. Situaci pečlivě sledujeme. Situace v Thajsku je pro turisty, cestující s cestovními kancelářemi bezpečná. Vyjimečný stav dává vládě možnost cenzury médií, popř. zákaz nočního vycházení (což se však zatím nestalo).

Naši průvodci osobně situaci průběžně monitorují a zároveň jsou průběžně informováni prostředníctvím našeho zastoupení. V tuto chvíli se celkově jedná o 9 delegátů po celém území Thajského království. Zatím nedošlo k jakémukoliv omezení našich turistů a našich plánovaných cest. Pokud by k něčemu takovému mělo dojít, ihned bychom podali informace. Demonstrace se omezují pouze na vládní čtvrť v Bangkoku.Všechny programy v Thajsku jsou realizovány beze změn včetně okruhu Bangkokem.

Podobné situace jsme již zažili v minulých letech, vyjímečný stav byl krátkodobě vyhlášen v letech 2006, 2008 a 2010. Předčasné volby jsou naplánované na začátek února, avšak demonstranti požadují odchod premiérky země ihned, a proto demonstrace přetrvávají. Máme zkušenosti, že pokud by nedocházelo k domluvě mezi stranami, vložila by se do hovorů královská rodina, kterou obě strany ctí a poté vždy došlo ke zklidnění.

Zájezdy do Thajska