Sdílet na Facebooku
Sdílet na Google+
Tweet

Je Tunisko bezpečné pro Vaši dovolenou?

Aktuality
Je Tunisko bezpečné pro Vaši dovolenou?

Je Tunisko bezpečné pro Vaši dovolenou?

31.3.2015

Je Tunisko bezpečné pro Vaši dovolenou?
31.3.2015 | Lenka Čechurová

Je. Důkazem jsou opatření, která učinila nejen vláda Tuniska, ale i další země. Organizovaná turistika, pod záštitou renomovaných cestovních kanceláří, je pro klienty bezpečná. Proč?

Tuniská vláda předeslala, že zajistí ochranu turistů ve své zemi. Útočníci 18. 3. 2015 primárně chtěli vpadnout do parlamentu, až poté, co se jim to nezdařilo, vtrhli do muzea. Původním cílem proto nejspíš měla být politická reprezentace.

V neděli prošlo metropolí Tuniska asi 20 000 lidí, na protest proti teroristickému útoku na muzeum Bardo z 18. března. Pochodu míru se zúčastnili kromě Tunisanů také světoví státníci jako francouzský prezident François Hollande či italský premiér Matteo Renzi. Tuniský prezident Al-Bádží Qáid as-Sabsí na akci kromě Hollanda pozval také polského prezidenta Bronislawa Komorowského, palestinskou hlavu státu Mahmúda Abbáse či alžírského premiéra Abdelmaleka Sellala. Přijeli také španělský ministr zahraničí Jose Manuel Garcia-Margallo a jeho nizozemský protějšek Bert Koenders. Takováto různorodá podpora již o něčem svědčí.

Muzeum se již v pátek otevřelo školám a studentům. "Jsme tady, abychom lidem ukázali, že už se není čeho bát," řekla mladá Tunisanka. Veřejnosti se potom muzeum otevřelo v pondělí.

Tunisko stále platí za zemi, která revoluční období Arabského jara úspěšně zvládla. Do politicky stabilní země také rádi jezdí turisté. V případě jakéhokoliv nebezpečí samy cestovní kanceláře program upraví tak, aby klientům žádné riziko nehrozilo. Jejich bezpečí je totiž v zájmu cestovních kanceláří i cílových zemí. Lidé už také prakticky nevolají kvůli bezpečnosti a neregistrujeme ani žádosti o změny destinace – ty se objevovaly jen v prvních dnech po útoku jako spontánní reakce na situaci.

Výzva všem turistů, kteří v Tunisku plánují svou dovolenou tedy zní : Nenechte se od cesty do této překrásné země odradit..

Zdroj: ACK ČR

Nabídka zájezdů do Tuniska