Aktuality
Malta - příspěvek na životní prostředí

Malta - příspěvek na životní prostředí

1.6.2016

Od 1. června 2016 začíná Maltská vláda vybírat příspěvek na životní prostředí na pobyty ve všech typů ubytování.
Všechny příjmy plynoucí z těchto příspěvků budou sloužit k modernizaci a ozdobě místní infrastruktury v turistických oblastech okolo maltských ostrovů.

Jste-li starší 18 let v den příjezdu a začínáte svůj pobyt 1. června 2016 nebo později, budete muset zaplatit příspěvek ve výši 0.50 € za noc až do maximální výše 5 € za každý nepřerušený pobyt na maltských ostrovech, včetně „twin-centre holiday“ na Maltě a Gozu. To platí pro tuzemské i zahraniční hosty ubytované v jakémkoliv typu ubytování, včetně hotelů, penzionů, farmách, rodinných domech, hostelech, apartmánech s vlastním stravováním, B & B, hostitelských rodin, atd. Příspěvek není zahrnut v ceně ubytování, bude Vám tedy účtován zlášť. Tento příspěvek není předmětem DPH, provize nebo jiných poplatků.

Manažeři a majitelé ubytovacích zařízení, kde budete trávit svůj pobyt, jsou povinni vybírat tento příspěvek, který budou odevzdávat vládě. Očekává se, že manažeři a majitelé ubytovacích zařízení budou vést záznamy o počtu osob, jejich věku a délce pobytu. Tyto informace jim umožní správný výpočet poplatku a v případě auditu budou schopni prokázat své výpočty. Z tohoto důvodu můžete být požádáni o poskytnutí svých osobních údajů, jako je Vaše datum narození a prokázat se dokumentem totožnosti, jako cestovní pas, občanský průkaz či řidičský průkaz. Veškeré údaje jsou shromažďovány a zpracovány v souladu se zákony na ochranu dat Malty.

V případě dotazů ohledně příspěvků na životní prostředí, kontaktujte Ministerstvo pro cestovní ruch na +356 22915038, environmentalcontribution@gov.mt nebo Maltskou centrálu cestovního ruchu na +356 22915000, info@visitmalta.com, www.tourism.gov.mt

Příspěvek na životní prostředí ve zkratce

  • Platí pro: osoby starší 18 let v den příjezdu a pobytu v jakémkoliv typu ubytování.
  • Platí od: 1. června 2016 (poznámka: neplatí pro pobyty, které začínají před 1. červnem 2016 a končí během června a dále).
  • Výpočet: 0.50 € x osoba x počet nocí.
  • Maximální poplatek: 5 € za osobu při nepřetržitém pobytu.

Nabídka zájezdů na Maltu