Aktuality
Oznámení pro cestování do a z Chorvatska dne 30.7.2016

Oznámení pro cestování do a z Chorvatska dne 30.7.2016

27.7.2016

V sobotu 30.7.2016 jsou očekávány dopravní omezení a uzavírky v oblasti Lublaň a regionu Gorenjska. Uzavření se týká - regionu Gorenjska (v širší oblasti Jože Pučnika letiště, na dálnici Gorenjska mezi Lublaní a Karavanke tunelu a na A-silnici mezi Jesenice a Vršič pass) a v Lublani (na severním obchvatu) bude silnice v obou směrech uzavřena.

POZOR průjezd přes Karavanke tunel na dálnici A2 mezi Slovinskem a Rakouskem dne 30. července bude uzavřen. Řidičům jedoucí ze západní a severní Evropy /převážně němečtí občané/ doporučujeme cestovat do Chorvatska přes Itálii.

Doporučení cesty přes Itálii platí i v opačném směru. Ti, kteří cestují dálnicí A10 ze Salcburku, doporučujeme směr Itálie (A23 dálnici směrem na Tarvisio-Udine-Palmanova) na Villach a pak pokračovat směr Slovinsko (dálnicí A34, oddíl Villesse-gorického, a pak H4 dálnice, úsek Vrtojba-Razdrto ve Slovinsku). Řidiči by měli věnovat zvláštní pozornosti dopravnímu značení, které se bude objevovat již ze Salcburku. Těm, kteří se vrací na sever, se doporučuje zmíněná italská dálnice nebo směr Koper-Lublaň z dálnice A1 a pak na Maribor a Štýrský Hradec. Řidičům jedoucím z Dalmácie (A3) se doporučuje použít chorvatskou A4, maďarskou M7 a slovinskou A5 směr Maribor a pak Rakousko. Alternativně mohou využít dálnice A2 v regionu Dolenjska (Obrežje-Lublaň). Z Lublaně, mohou pokračovat směr Postojna na dálnici A1 a pak přes Itálii směr Rakousko, či se vydat lublaňským východním obchvatem (A1) směrem k Mariboru a Štýrskému Hradci.

Úplně bude uzavřen příjezd k letišti Lublaň.

Dálnice A1 Graz-Maribor-Lublaň východní obchvat by měla být normálně průjezdná.

Více informací na www.dar.si

Nabídka pobytů a zájezdů do Chorvatska