Aktuality
Elektronické odbavení

Elektronické odbavení

2.2.2010

Počínaje 8.2.2010 bude pro některé vybrané lety zaveden nový systém elektronického odbavení. Zákazníci obdrží 5-7 dnů před odletem kromě pokynů na cestu i komplexní odbavení, které slouží zároveň jako letenka, voucher na ubytování a potvrzení cestovního pojištění (má-li klient sjednáno). Odbavení je společné pro všechny klienty cestující pod jedním rezervačním číslem (tedy nově neobdrží každý klient svoji vlastní letenku, ale tato je společná). Komplexní odbavení bude zasíláno na e-mailovou adresu klienta, tedy na adresu, kterou udáte na cestovní smlouvě.

Cestovní odbavení se skládá ze dvou listů. Na prvním je hromadná zpáteční letenka pro všechny účastníky uvedené v cestovní smlouvě, poukaz na ubytování (voucher) a potvrzení o pojištění (bylo-li sjednáno). Druhý list obsahuje pokyny k odletu. Dokument proto neodevzdávejte ani při odbavení na letišti, ani při přihlášení v hotelu – dokument je komplexním dokladem, který potvrzuje Váš nárok pro cestu do cíle Vaší dovolené, pro ubytování, i pro cestu zpět. Nemusíte již po příchodu na letiště kontaktovat odbavovací místo cestovní kanceláře, nicméně prodejna pořádající CK bude v době odbavení vždy otevřena, takže si v ní můžete vyzvednout dárky za včasný nákup (pokud na ně máte nárok), nebo si zde nechat za poplatek vystavit duplikát cestovního odbavení. Při nutnosti vystavení duplikátu bude účtován v České republice poplatek ve výši 150 Kč, při ztrátě v zahraničí bude tento poplatek činit 10 EUR nebo 15 USD. Tento poplatek nebude účtován v průběhu testovacího období, tj. do 15.3.2010.

Odbavení na letišti:  U odbavovacích přepážek jsou terminály, jejichž prostřednictvím se mohou klienti odbavit do letadla sami ( operátorky letiště, které jsou k dispozici, s tímto odbavením poradí) a nebo se mohou klasicky odbavit u dané odbavovací přepážky.

V průběhu testovacího období se bude elektronické cestovní odbavení používat pouze pro některé z těchto letů do Egypta, Tuniska a Spojených arabských emirátů.

Doufáme, že tento nový způsob odbavení, který šetří čas i naši přírodu, oceníte.