Aktuality
V Itálii napadlo místy až 2 m sněhu

V Itálii napadlo místy až 2 m sněhu

22.11.2010

Sněhová nadílka z posledních dní i optimistická prognóza může uklidnit ty, kteří se za prvním sněhem do Alp chystají ještě před Vánoci. Obavy, že nebude na čem lyžovat, se určitě nenaplní.

Předpověď počasí na další dny je velmi příznivá, teploty klesnou pod nulu a střediska tedy mají možnost i uměle zasněžovat. Příští víkend se očekává sněžení.

Do dnešního rána v lyžařském areálu Madonna di Campiglio napadlo až 172 cm sněhu. Tento týden navíc očekáváme prudký pokles teplot a ke slovu tak přijdou i sněhová děla.“ říká Francesco Bosco, generální ředitel společnosti Funivie Madonna di Campiglio a.s.

Jeho slova potvrzuje i Siegfried Pichler, prezident společnosti spravující přepravní zařízení v našimi lyžaři vůbec nejoblíbenějším italském středisku Val di Fiemme / Obereggen: „I u nás napadlo sněhu opravdu hodně a o začátek lyžařské sezóny zkraje prosince si tak nemusí nikdo dělat obavy.

Pohoda a optimismus panují ale i od Madonny di Campiglio směrem západním. „Ve 3.000 metrech máme skoro 2 metry sněhu a vzhledem k 4. prosinci můžeme již nyní garantovat zprovoznění celého Bormia až po Ciuk v nadmořské výšce 1.638 m. Od Ciuku do Bormia města, tedy na posledních 400 výškových metrech, to na otevření zatím není, ale i zde se má tento týden výrazně ochladit a vzhledem k potenci našeho systému umělého zasněžování tak nemám velké obavy ani o tento úsek.“ říká Valeriano Giacomelli ze společnosti SiB v Bormiu.

Nabídka lyžování v Itálii