Aktuality
Změna váhových limitů v osobní letecké přepravě

Změna váhových limitů v osobní letecké přepravě

7.5.2012

Od 15.5.2012 dochází k úpravě přepravních podmínek u společnosti HOLIDAYS Czech Airlines. U společnosti Travel Service došlo ke změně k 1.5.2012.

Hlavní změny se týkají váhových limitů:

  • Váhový limit zavazadla - 15 kg

 

  • Poplatek za sportovní vybavení (kolo, surf, golf bag, lyže, padák atd.) – 1500,-/ks

 

  • Dítě ve věku do 2 let, které nemá rezervaci vlastního sedadla, nemá nárok na bezplatnou přepravu zavazadla. Dítě ve věku do 2 let má nárok na bezplatnou přepravu složeného dětského kočárku, dětské postýlky, autosedačky pro děti – tyto předměty budou přepraveny v zavazadlovém prostoru letadla.

 ·         Cestující si mohou nadváhu zavazadla zakoupit předem v cestovní kanceláři nebo až při odbavení na letišti. Poplatek za nadváhu předem u CK je od 500 Kč. Poplatek za nadváhu při platbě na letišti je od 690 Kč. Tato cena zahrnuje jednorázový poplatek za nadváhu na obou cestách, tj. na letu do i z destinace, přičemž maximální celková váha zapsaného zavazadla s nadváhou pak nesmí překročit 32 kg a součet jeho šířky, délky a výšky nesmí přesáhnout 203 cm. HOLIDAYS Czech Airlines tak nabízejí nejvýhodnější podmínky přepravy nadváhy zavazadel na charterových letech na českém trhu.

·         Nové přepravní podmínky HOLIDAYS Czech Airlines i nadále umožňují sloučení volné hmotnosti společně cestujících klientů (tzv. pooling). Např. dva manželé v ekonomické třídě – Travel si tak můžou bezplatně odbavit jedno zapsané zavazadlo o hmotnosti 30 kg, přičemž součet jeho všech tří rozměrů nesmí přesáhnout 203 cm.

Přepravní podmínky a Sazebník poplatků společnosti HOLIDAYS Czech Airlines účinné od 15. 5. 2012 jsou uvedeny na webovém portálu: http://www.csa.cz/cs/charter.

 

 Více informací o poplatcích v letadlech Travel Service a HOLIDAYS Czech Airlines, včetně odpovědí na nejčastější otázky naleznete zde: Změny v letecké přepravě