Sdílet na Facebooku
Sdílet na Google+
Tweet

Dotované zájezdy do Albánie pro seniory 50+ a 55+

Dovolená v Albánii pro seniory 50+ a 55+ za dotované ceny
Zájezdy pro seniory na rok 2018 již v prodeji

Dotované zájezdy pro seniory 50+ a 55+ do Albánie vám umožní poznat krásnou a divokou zemi, dosud nezasaženou masovým turistickým ruchem.

Kompletní nabídka zájezdů pro seniory 55+  Kompletní nabídka zájezdů pro seniory 50+

Albánie se pyšní nádhernou panenskou přírodou, rozervanými vrcholky hor, obrovskými jezery, nádhernými plážemi s průzračně čistým mořem, historickými městy i největší ptačí rezervací v Evropě.
Albánie, to jsou také milí a pohostinní lidé, výborná středomořská kuchyně, kvalitní víno a pálenka Raki...

TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Dotované zájezdy pro seniory do Albánie získaly během posledních dvou let velkou oblibu a počet cestujících je každoročně násobně vyšší.

Níže najdete podrobnější informace.

Zájezdy do Albánie pro seniory 50+

Ubytování v programu Albánie pro seniory 50+ 2018

HOTEL BARRACUDA 4*  nabídka zájezdů  NOVINKA 2018

Exkluzivní rodinný hotel přímo na pláži, doporučujeme všem věkovým kategoriím. V okolí naleznete restaurace specializující se na albánskou gastronomii. Hotel má bazén se slanou vodou, bar u bazénu, restauraci, WiFi (zdarma).

Barracuda pro seniory 50+

Pláž
soukromá oblázková pláž přímo před hotelem, plážový servis (za poplatek).


HOTEL HEKSAMIL 3+*  nabídka zájezdů  NOVINKA 2018

Zrekonstruovaný rodinný hotel ležící 180 m od moře v klidné oblasti poloostrova Ksamil, který nabízí nádherné pláže a klidné prostředí, kde Vám nebude nic chybět. V blízkosti hotelu se nachází velká promenáda s kavárnami a restauracemi. Vzdálenost do Sarandy je cca 25 min autobusem.

Heksamil pro seniory 50+

Pláž
písečně-oblázková pláž 180 m od hotelu, písečná pláž s pozvolným vstupem do moře 600 m.


HOTEL TITANIA 3+*  nabídka zájezdů  NOVINKA 2018

Rodinný hotel s příjemnou atmosferou se nachází pár minut od centra albánské riviéry – Sarandy. Po malebné promenádě se dostanete do centra města. V okolí naleznete restaurace a kavárny.

Titania pro seniory 50+

Pláž
písečná „Nová Pláž“ před hotelem, plážový servis (za poplatek).


HOTEL KLAJDI 4* nabídka zájezdů

Hotel se nachází přímo na pláži v oblíbeném albánském letovisku Durrës, v oblasti Golem, cca 5 km od centra města.

Klajdi pro seniory 50+

Pláž
písečná pláž přímo u hotelu, slunečníky a lehátka zdarma.


HOTEL PERANDOR 3+* nabídka zájezdů  NOVINKA 2018

Hotel leží přímo na pláži v oblasti Plepa, která spojuje samotné Durrës s hotelovou zátokou Golem, cca 30 km od letiště v Tiraně. V okolí naleznete promenádu s obchůdky, restauracemi, kavárnami a bary

Perandor pro seniory 50+

Pláž
písečná pláž přímo před hotelem, plážový servis (zdarma).


HOTEL EDART 4* nabídka zájezdů  NOVINKA 2018

Oblíbený hotel, který prošel v roce 2017 kompletní rekonstrukcí, leží přímo na pláži v oblasti centru Plepa, která spojuje Durrës s hotelovou zátokou Golem. Plepa je oblast známá svými promenádami, kavárnami, restauracemi a obchody. Vzdálenost na letiště v Tiraně je cca 30 km

Edart pro seniory 50+

Pláž
ísečná pláž přímo před hotelem s pozvolným vstupem do moře, plážový servis (zdarma).

Nabídka fakultativních výletů pro seniory 50+

APOLONIA / VLORA / ORIKUM - 960 Kč (děti do 10 let 480 Kč)

Odjezd od hotelu přímo do starobylého města Apollonie s průvodcem, jenž Vám poodhalí historický příběh nejdůležitějšího archeologického naleziště v celé Albánii. Toto město bylo založeno v roce 588 před Kristem a to konkrétně kolonizátory z řeckého Korinthu. Později se Apollonie stala městem pod správou Římanů a to díky podpoře Julia Caesara během války proti Pompejím. Město patřilo spolu s Durrësem mezi dva nejdůležitější přístavy země. Dále navštívíme město Vlora na jihozápadě Albánie, kde můžete objevovat historická zákoutí města založeného v 6. st. př. n. l., navštívíte Památník nezávislosti na „Náměstí Vlajky“, Národní muzeum, mešitu Muradi postavenou v roce 1542 a vyhlídku s krásným názvem Kuz-Baba s výhledem na celé město. Třetím zajímavým bodem našeho výletu je Orikum, nacházející se v jižní části zátoky Vlora. Zde se nachází přístav pro více než 650 jachet, mimo jiné zde můžete najít mnoho nálezů, vykopávek a ruin, které se datují do období 7. - 6. století př. n. l. Orikum je malebná zátoka s klidnou hladinou moře obklopenou horami.
Cena zahrnuje: celodenní výlet autokarem, průvodce, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd, vstupné do Apollonie (2,5 EUR). 

POGRADEC / SAINT NAUM / OHRID - 1.200 Kč (děti do 10 let 600 Kč)

Odjezd od hotelu, cesta do Pogradce, města dominujícího u jižního cípu jezera Ohrid obklopeného poli a malebnými horami. Cesta skrz albánské národní parky, horské průsmyky a horské říčky. Poté pokračujeme ke klášteru sv. Nauma posazenému na skalnatém výběžku nad jezerem. Sv. Naum byl léčitel a tvůrce zázraků z 10. století. Jeho díla je možné vidět v podobě fresek uvnitř kaple, která je věnovaná archandělům Michaelovi a Gabrielovi. Zároveň byl žákem Cyrila a Metoděje. Můžete obdivovat fresky nebo jít k pramenům Černé řeky Drini, která se vlévá do jezera Ohrid. Volitelný oběd v místní restauraci a poté následuje cesta do samotného Ohridu (UNESCO). Prohlídka zahrnuje návštěvu soch Cyrila a Metoděje a poté budeme pokračovat k Dolní bráně a národnímu muzeu v Ohridu. Prohlídka pokračuje ke kostelu sv. Sophie, římskému amfiteátru, horní bráně a kostelu Sv. Klementa. Návštěva Samoilovy pevnosti a nakonec procházka skrz ohridské tržiště.
Cena zahrnuje: dopravu, průvodce po celý výlet, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd a vstupné do Ohridu - kostel Sv. Sofia (1,65 EUR), kostel Sv. Klementa (1,65 EUR) a kláštera svatého Nauma (1,65 EUR).  

TIRANA / KRUJA - 810 Kč (děti do 10 let 420 Kč)

Odjezd od hotelu, prohlídka Kruje. Jedná se o nádhernou horskou pevnost, která je zároveň místem narození Gjergji Kastrioti Skenderbeu (albánského národního hrdiny), ležící více než 600 m n. m. Kruja je poseta malými restauracemi s tradičními specialitami. Návštěva hradu postaveného během 5. až 6. století. Nad Krují ční 9 věží, které během války sloužily pro pozorování a k poplachu při útoku nepřátel. V celém areálu pevnosti lze dosud nalézt pozůstatky původních domů. Uvnitř hradu se také nachází muzeum Skanderbeu („Skanderberka“). Město je vyhlášeno tradičním bazarem, který je zároveň hlavním koridorem k pevnosti. Jeho největší zvláštností jsou dřevěné obchody. Zde si můžete zakoupit výrobky tradiční ruční práce jako je filigrán, stříbro, vlněné koberce a další zajímavosti orientované na bývalé hlavního město Albánie. Mají zde opravdu vše, je to jedno ze dvou míst v Albánii orientováno na turisty. Poté se autokarem (cca 45 min.) přesuneme do hlavního města. Návštěva Náměstí Matky Terezy, Hodžova domu, mauzolea. Návštěva Národního historického muzea dle časových možností. Návštěva symbolu města Tirana - věže s hodinami s 200letou historií, jejíž výstavba se datuje do let 1821-1822. Návštěva mešity Ethem Bey. U této mešity se nachází věž vysoká 9 m a široká 2,25 m, složená z 37 řad kamenů. V některých kamenech jsou vyryty geometrické tvary a rostlinné motivy typické pro Albánii. Cena zahrnuje: dopravu, průvodce, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd a vstupné do Národního historického muzea Tirana (2 EUR), muzea v Kruji (2 EUR) a vstupné do pevnosti v Kruji (0,80 EUR).

SHKODRA - 810 Kč (děti do 10 let 420 Kč)

Odjezd od hotelu, návštěva archeologického a národopisného muzea ve starých charakteristických domech, ve kterých je použito dřevo s dalšími typickými motivy. Návštěva katolické katedrály, která byla největší na Balkáně v 19. století. Prohlídka dalších památek města. Návštěva tradiční kamenné silnice postavené během 20. století. Návštěva hradu Rozafa, založeného ve 3. století před naším letopočtem. Je postaven na skalnatém kopci obklopen třemi řekami Drini, Buna a Kiri a poskytuje neopakovatelný výhled do okolí. Volitelný oběd v restauraci.
Cena zahrnuje: dopravu, průvodce, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd a vstupné na Hrad Rozafa (1,60 EUR) a do archeologického muzea (1,50 EUR).

BERAT – MĚSTO TISÍCE OKEN - 810 Kč (děti do 10 let 420 Kč)

Odjezd od hotelu, návštěva města Berat (památka UNESCO). Návštěva pevnosti, která je postavena na skalnatém kopci na levém břehu řeky Osum. Pevnost Berat, byť již na ní lze pozorovat zub času, je stále impozantní a to nejen rozlohou pevnosti, která je dosud obydlená a poskytuje nekonečné výhledy. Berat znamená ve slovanských jazycích „Bílé Město“, z čehož můžeme odvodit převažující barvu nejen ve městě, ale především pevnosti, která je vybudována z bílého kamene. Obyvatelé pevnosti byli křesťané - stálo zde 20 kostelů (většina postavena ve 13. století) a pouze dvě mešity, které sloužily turecké posádce. Bohužel pevnost se neubránila bombardování za doby II. světové války a mešity vzaly za své. Volitelný oběd v tradiční restauraci. Návštěva Katedrály Nanebevzetí Panny Marie, která byla renovována. Nyní se zde nachází muzeum věnované památce malíře Onufriho, který patří mezi jednoho z nejlepších malířů 16. století, „maloval“ především ikony. Návštěva Onufriho muzea s průvodcem, kde najdete jeho díla, díla jeho syna Nikoly a díla dalších malířů. Dále je zde mnoho ikon a některé příklady náboženské stříbrnické práce (posvátné nádoby, kryty a pouzdra náboženských knih, kodexy), především však pozlacený ikonostas, který je dominantou celého muzea, respektive katedrály. Přesun do městské části, procházka spletitými uličkami Mangalemu, společná návštěva královské mešity (postavena v roce 1417 během turecké okupace), případně pravoslavného kostela v Beratu a americké univerzity.
Cena zahrnuje: dopravu, místního průvodce, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd, vstupy do Beratu a Onufriho muzea.

DURRËS - FABRIKA KOŇAKU SKANDERBEG - 600 Kč (děti do 10 let 300 Kč)

Odjezd od hotelu do části města Durrës, ve kterém se nachází nejstarší tradiční fabrika v Albánii „Gjergj Kastrioti Skanderbeu“, která byla založena v roce 1933. Zde můžete ochutnat výborný Skanderbegský koňak, značka která je známá od dob komunismu, tradiční albánské pití, které je významné svou jedinečnou chutí a kvalitou. Poté následuje prohlídka anticko-řecko-romanského přístavu – město Dyrrachium. Návštěva amfiteátru, který byl postaven ve 2. st. n. l.. Budete mít možnost se podívat na polychromatický mozaikový zvon v Durrësu. Tento zvon byl nalezen pod obydlenou částí města. Nabízíme možnost návštěvy archeologického muzea, které je v bezprostřední blízkosti moře. Tato návštěva umožní návštěvníkům poznat blíž město Durrës a jeho antickou historii i jeho kořeny.
Cena zahrnuje: dopravu, průvodce, vstup do fabriky „Gjergj Kastrioti Skanderbeu“
Cena nezahrnuje: volitelný oběd, vstup do amfiteátru, vstup do archeologického muzea.  

POZNÁMKA: program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí zástupce CK na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezony změněny. Změna programu vyhrazena. 

Zájezdy do Albánie pro seniory 55+

Ubytování v programu Albánie pro seniory 55+ 2018

Balíček služeb Albánie pro seniory 55+

CENA ZAHRNUJE:

 • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • přípitek na uvítanou
 • lehátka a slunečník na hotelové pláži
 • promítání dokumentárního filmu o Albánii
 • nadstandardní delegátská péče zaměřená na potřeby klientů 55+

CENA NEZAHRNUJE:

Orientační nabídka fakultativních výletů Albánie pro seniory 55+

Fakultativní výlety budou uskutečněny pouze za předpokladu naplnění minimálním počtem účastníků.
Změna programu vyhrazena.
Nabídka a ceny jsou orientační, aktuální nabídka na místě u delegáta.
V cenách nejsou zahrnuty vstupy.
Délka polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny a celodenního výletu 8-10 hodin

VÝROBNA BRANDY SKANDERBEG A CENTRUM DRAČ - 25 €

Navštívíte výrobnu albánského koňaku Skanderbeg a dále pojedete do centra města Drač (Durrës), kde se seznámíte s dějinami města. Půjdete kolem benátské věže, sochy Johna Lennona, podíváte se, kde se konaly gladiátorské zápasy, uvidíte malebné uličky s typickou atmosférou města, muslimskou mešitu, hlavní náměstí a moderní promenádu lemovanou krásnými palmami a ortodoxní kostel. Výlet zakončíte návštěvou dvou trhů, kde lze vybírat z nepřeberného množství nového a poměrně levného oblečení či suvenýrů, čerstvého ovoce a zeleniny.
Celodenní fakultativní výlet

MĚSTO KRUJA A HLAVNÍ MĚSTO TIRANA - 45 €

Výlet do města Kruja, kde navštívíte jeho staré centrum a hrad, který byl ubráněn během čtyř obležení osmanských Turků před konečnou kapitulací krátce po smrti albánského národního hrdiny Gjergje Kastriotiho Skanderbega (1405 – 1468). Město je známé svými úzkými, malebnými uličkami s nepřeberným množstvím obchůdků s různými suvenýry včetně ručně tkaných koberců nebo výrobků z ryzího albánského stříbra, tzv. filigránu. Dále objevíte pulzující hlavní město Tirana a jeho nejdůležitější památky a zajímavosti, jako je památník národního hrdiny Skanderbega, mešita nebo hlavní městská třída.
Celodenní fakultativní výlet

MĚSTO BERAT (UNESCO) - 45 €

Vydáte se do starého centra Beratu, více jak 2 500 let starého města s typickou středověkou architekturou. Město se jinak nazývá “město tisíce a jednoho okna”. Kromě známých čtvrtí, křesťanské Goricy a muslimské Mangalemi, navštívíte pevnost nad městem, kde budete mít možnost se v muzeu seznámit s nádhernými ikonami známého středověkého malíře Onufriho a s jeho krásnou červenou barvou (“Onufriho červená”), kterou žádný z pozdějších světových malířů nedokázal napodobit. Dále se seznámíte s dějinami města a se dvěma starověkými křesťanskými kodexy ze 6. a 9. století n. l. (ze sedmi dochovaných na celém světě), které byly nalezeny v kostele Nanebevzetí Panny Marie.
Celodenní fakultativní výlet

OHRIDSKÉ JEZERO A MĚSTO POGRADEC - 49 €

Navštívíte Ohridské jezero, které je nejhlubším jezerem na Balkáně a město Pogradec, které leží na břehu jezera s nádhernou promenádou a krásným výhledem na vysoké hory Makedonie. Ohridské jezero se nachází v mezihorské tektonické kotlině. Vzniklo před 3 až 4 miliony let. Samotná cesta na toto místo je opravdovým poznáváním Albánské přírody, reálii a dějin.
Celodenní fakultativní výlet

VEČERNÍ DRAČ SE ZASTÁVKOU VE VYHLÁŠENÉ PRODEJNĚ ZMRZLIN - 19 €

Čeká vás příjemná procházka večerním korzem, po které navštívíte známou prodejnu zmrzlin, kde si každý vybere kromě tradičních zmrzlin i z řady jiných, mnohdy bizarních a neznámých chutí. Večer zakončíte na úplném konci promenády ve znamení albánského koňaku a s nádherným výhledem na moře a na velkou část města. (zmrlina a koňak jsou zahrnuty v ceně)
Večerní fakultativní výlet

ALBÁNSKÉ ALPY SE ZASTÁVKOU VE MĚSTĚ SKADAR - 55 €

V rámci tohoto výletu se vydáte k tzv. Albánským Alpám. Jedná se o nejkrásnější část Albánie, kde vrcholky hor dosahuji neuvěřitelných 2500 m. n m. Projedete přes horskou vesnici Boga a zastavíte se na piknik v přírodě uprostřed nádherného horského hřbetu NP Thethi. Po cestě nazpět zastávka v centru města Skadar, uvidíte rekonstruovanou pěší zónu, novou mešitu a opodál stojící katolickou katedrálu. Nakonec následuje zastávka u Skadarského jezera.
Celodenní fakultativní výlet

Předběžný letový řád pro rok 2018 do Albánie 55+ 

  ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
Termín Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
  zatím není známo          

Smart Wings je přepravce létající pro společnost Travel Service, která je součástí Icelandair Group. Přeprava je zajišťována letadly typu Boeing 737-400 a Boeing 737-800.

Nabídka svozů - Albánie pro seniory 55+

Nástupní místo Cena za osobu a cestu tam a zpět
Frýdek-Místek – nádraží ČD u KB 800,- Kč
Ostrava – parkoviště před Domem kultury města Ostravy, ulice 28. října 800,- Kč
Opava – parkoviště u Tesca, ulice Těšínská 800,- Kč
Nový Jičín - před vlakovým nádražím 750,- Kč
Olomouc – zastávka MHD naproti autobusovému stanovišti, Tovární ulice 750,- Kč
Prostějov – kruhový objezd u Tecsa 750,- Kč
Brno – zastávka MHD Opuštěná ve směru na Vídeň, ulice Opuštěná 600,- Kč
Jihlava – benzínová stanice OMV Pávov, dálnice D1 ve směru na Prahu 500,- Kč

* Poznámka: svozy z ostatních míst ČR zajišťujeme na podkladě individuální poptávky. Cena závisí na nástupním místě, počtu osob/velikosti vozu.

Doprava je zajišťována: busy, mikrobusy, vlaky s transferem nádraží/letiště a osobními vozy.

! Důležité: požadavek na svoz uveďte do poznámky v rámci rezervace zájezdu, a to:

 • Počet osob na svoz
 • Místo nástupu na cestu tam
 • Místo výstupu na cestě zpět
 • Mobilní telefonní číslo, na kterém budete v den svozu k zastižení!

Svozy neuvedené při rezervaci v poznámce v rezervačním systému, nebudou zajištěny.