Dovolená pro seniory v Černé Hoře za dotované ceny již od 50 let
 • Dostupná lékařská péče česky hovořícího lékaře
 • Výlet ZDARMA s českým průvodcem
 • Česky hovořící delegát i animátoři
 • Šlágr TV - koncerty ve vybraných hotelech a termínech (více informací)

ČERNÁ HORA - PERLA JADRANU nyní za dotované ceny pro seniory nad 50 let a jejich doprovod!

Černá Hora (Montenegro) se nachází na jižním pobřeží Jadranu a bezesporu vás nadchne. Má všechno co má dovolenková destinace mít. Divoké rozeklané hory se zelenými lesy i nádherné pláže s průzračně čistým mořem, zajímavou architekturu i bohaté kulturní dědictví, které je s láskou opečováváno dodnes.

Letní sezóna s teplým a příjemným klimatem trvá od začátku května do konce října.

Hlavní turistické oblasti Černé Hory jsou:

Do Černé Hory můžete cestovat i na občanský průkaz a nebyly zatím zaznamenány ani problémy s rychlopasy. Aktuální informace si můžete ověřit na stránkách MZV ČR.

TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Ubytování v programu Černá Hora pro seniory 50+

V programu Černá Hora pro seniory 50+ si můžete vybrat konkrétní hotel ve kterém chcete být ubytováni.

Nabídka zájezdů do Černé Hory pro seniory 50+

V nabídce jsou zájezdy s leteckou, autokarovou i vlastní dopravou. Délka pobytu je jeden nebo dva týdny.

Balíček služeb v programu Černá Hora pro seniory 50+

Cena zájezdu s leteckou dopravou zahrnuje:

 • 7x nebo 14x ubytování
 • 7x nebo 14x stravování dle hotelu
 • výlet v destinaci
 • letenku do Podgorici a zpět
 • odlety jsou z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic a Bratislavy (ve středu pouze z Prahy, v sobotu z Prahy, Brna, Ostravy a Pardubic. Nově i z Bratislavy)
 • transfer z letiště do pobytového místa a zpět
 • letištní, bezpečnostní a pobytové taxy, základní palivový příplatek
 • pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena zájezdu s autokarovou dopravou zahrnuje:

 • 7x  ubytování
 • 7x stravování dle hotelu
 • výlet v destinaci
 • dopravu luxusním autokarem (nabízíme množství nástupních míst z celé ČR)
 • pobytovou taxu
 • služby průvodce po dobu cesty
 • pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje:

 TIP: pokud cestujete sami, příplatek za neobsazené lůžko najdete vždy v ceníku zájezdu.

Ceny jsou konečné - již nelze uplatnit žádné slevy.

Nabídka fakultativních výletů Černá Hora pro seniory 50+

Program výletů je orientační, s podrobným programem Vás seznámí delegát na místě. Výlety jsou organizovány místním obchodním partnerem a za předpokladu dostatečného zájmu účastníků. Ceny výletů jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny.

ALBÁNIE - SKADAR autokarový výlet

Tento výlet Vás provede černohorským pobřežím přes Bar a Ulcinj k hraničnímu přechodu Sukobin. Za Skadarhraničním přechodem následuje krátká přestávka v café-baru. Cesta vede dál do města Skadar – největšího města na severu Albánie.Ve Skadaru navštívíme pevnost Rozafa, odkud se Vám naskytne nádherný pohled na město Skadar, Skadarské jezero, řeku Bojanu, Drim a Kiri. Poté následuje prohlídka města, kde se nachází katolická katedrála, mešita a archeologické a etnografické muzeum, které můžete také navštívit. Po prohlídce následuje osobní volno, kdy můžete navštívit místní tržnici a obchody. Skadar je staré známé řemeslnické a obchodní město. Výlet pokračuje do městečka Široko, které se nachází na pobřeží Skadarského jezera, kde Vás čeká chutný oběd. Po obědě návrat přes hraniční přechod Sukobin do Černé Hory. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce, vstupenku na pevnost Rozafa, oběd.
Cena: 1 350 Kč (děti do 10 let 690 Kč) 

BUDVA autokarový výlet

Noční Budva

Odjezd autokarem z Ady Bojany, Ulcinje, Sutomore, Buljarice, v odpoledních hodinách do Budvy. Budva je historickým, architektonickým, kulturním i zábavným klenotem Černé Hory. Tak neváhejte a nasajte atmosféru historického města s dlážděnými uličkami, kamennými domky, historickou pevností a dalšími zajímavostmi. Milovníci rušnějšího života si jistě přijdou na své na hlavní promenádě, kde jsou bary, diskotéky, kluby, restaurace, tržnice atd. Odjezd z Budvy cca v 18.00 hodin a návrat do Buljarice, Sutomore a Ulcinje a Ady Bojany.
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce.
Cena: 450 Kč (děti do 10 let 240 Kč) 

MONTENEGRO TOUR - CETINJE, NJEGUŠI autokarový výlet

Sveti StefanOdjezd od hotelu v ranních hodinách. Cesta do Cetinje se zastávkou na fotografování nad Budvou, během níž se Vám naskytne překrásný pohled na Budvanskou riviéru a slavné letovisko Sveti Stefan. Přes vesničku Braiči pokračujeme do starého hlavního černohorského a někdejšího královského města Cetinje, rozkládajícího se na úpatí pohoří Lovčenu, které tvoří jeden ze 4 národních parků Černé Hory. Návštěva zámku krále Nikole. Od Cetinje cesta pokračuje Lovčenským národním parkem do Njeguši, rodiště národního hrdiny Njegušiho, kde je zastávka na prohlídku vesnice a na degustaci specialit tohoto kraje (njegušský pršut a sýr). Dále cesta vede lovčenskými serpentinami s nádhernými výhledy na záliv Boky kotorské se starobylým městem Kotor, které se nachází na seznamu světového kulturního a historického dědictví UNESCO. Zastávka na fotografování vysoko nad zálivem (z autobusu). Návštěva města Kotor. Návrat v odpoledních hodinách. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, občerstvení v Njeguši (pršut a sýr), turistickou taxu pro město Cetinje a služby průvodce.

Cena: 1.020 Kč (děti do 10 let 510 Kč) 

DUBROVNÍK autokarový výlet

DubrovníkOdjezd v ranních hodinách, jízda černohorským pobřežím a plavba trajektem přes Boku Kotorskou v jejím téměř nejužším místě. Následuje jízda po hercegnovské riviéře na hraniční přechod Debeli Brijeg a dále po chorvatském pobřeží, ještě před samotným Dubrovníkem je fotopauza z magistrály nad historickým jádrem města. V Dubrovníku prohlídka za účasti místního průvodce. Staré město s vydlážněnými náměstími a uličkami, kláštery, kostely, fontánami a muzei si zachovalo svůj vzhled z XV. století. Z hradeb se Vám naskytne překrásný pohled na kulturní dědictví a architekturu města. Po prohlídce kulturních pamětihodností volný čas na individuální aktivity. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby místního průvodce, poplatky za přechod hranice, vstupy do katedraly a Sponzy.

Cena: 1 350 Kč (děti do 10 let 690 Kč) 

KAŇONY ŘEKY TARA A MORAČA, ŽABLJAK autokarový výlet

Kaňony řeky MoračaOdjezd z hotelu v časných ranních hodinách. Cesta vede přes Podgoricu a dále kaňonem řeky Morača s azurově modrou vodou a strmými a vysokými stěnami. V kaňonu se nachází klášter Morača, přestávka na odpočinek a dále cesta vede kaňonem řeky Tara s křišťálově průzračnou vodou. Kaňon je nejhlubší v Evropě (průměrná hloubka 1100 m) a po Grand Canyonu v USA druhý nejhlubší na světě. Dostanete se jím až k mostu vysokému 172 m, jenž byl v době své výstavby nejvyšší v Evropě. Z mostu se nabízí úchvatný a nezapomenutelný pohled na horské vrcholy. Po přestávce vede cesta přes město Žabljak, největšího města v Durmitoru. Žabljak byl založen v roce 1871 a urbanizován uprostřed přírody v náhorní rovině pod mocným Durmitorem, který je překrásný v každém ročním období. Panoramatický pohled na Žabljak. Poté návrat přes Šavnik, Nikšić, Cetinje, nebo Risanským tunelem v závislosti na tom kde jsou hosté ubytováni. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce, vstup do národního parku Durmitor.

Cena: 1.050 Kč (děti do 10 let 540 Kč) 

 BOKA KOTORSKÁ autokarový, lodní výlet

Boka KotorskáOdjezd z hotelu v ranních hodinách. Příjezd do přístavního města Tivatu, nejmenšího města Boky Kotorské, které patří k nejkrásnějším a nejatraktivnějším městům v zálivu. Nástup na loď „Vodena kočija“, která disponuje také barem, restaurací a čtyřmi toaletami. Panoramatická plavba Tivatskou a Hercegnovskou zátokou. Přestávka na koupání v zátoce Mirišta. Podle přání mohou hosté za doplatek 3 EUR na osobu navštívit atraktivní Modrou jeskyni a vyzkoušet nádherné koupání. Po koupání plavba do Risanské zátoky a návštěva ostrova Gospa od Šrkpjela, kde se nachází malebný katolický kostel a muzeum s námořními a dalšími exponáty. Po plavbě návrat do Tivatu, který je největším přístavem na Mediteranu - Porto Montenegro. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, vstupenka na loď, služby průvodce, vstupenku do Gospu od Škrpjela.
Cena: 900 Kč (děti do 10 let 450 Kč) 

MALÁ BOKA KOTORSKÁ autokarový, lodní výlet

Odjezd z hotelu v raních hodinách. Cesta vede do starobylého města Kotor, které se nachází na seznamu světového, kulturního a historického dědictví UNESCO. Nástup na loď v kotorském přístavu a plavba lodí Kotorsko-Rísanskou zátokou (cca 1 hodina). Návštěva ostrova Gospa od Šrkpjela, kde se nachází malebný katolický kostel a muzeum s námořnickými a dalšími exponáty. Následuje přestávka v rybářské vesnici Perast a poté návrat lodí do města Kotor. Prohlídka centra města Kotor s průvodcem a volný čas na individuální aktivity.
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, vstupenka na loď, služby průvodce, vstupenka na ostrov Gospa od Šrkpjela, turistickou taxu v Kotoru.
Cena: 750 Kč (děti do 10 let 390 Kč)  

RAFTING NA ŘECE TARA autokarový, lodní výlet

Odjezd od hotelu v časných ranních hodinách. Cesta vede přes Risan a Nikšič do Ščepan Polje s kratšími zastávkami na zajímavých místech na odpočinek a výhledy (rest.Vukov Most,) a Pivsko oko - panorama. Snídaně ve Ščepan Polje, po které jsou hosté převezeni džípy do Brštanovice, kde se po převlečení vydají na plavbu raftem. Samotná plavba dlouhá 12 km za pomoci profesionálních instruktorů pak vede po nejlepší a nejatraktivnější části řeky Tara s nedotčenou okouzlující přírodou. Po plavbě Vás čeká oběd v překrásném ambientu s nezapomenutelným pohledem na řeku Pivu, Taru a Drinu. Návrat na hotel ve večerních hodinách. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, snídani, oběd, převoz jeepy, plavbu na raftu, výbavu na plavbu (záchranné vesty, neopreny), služby průvodce.
Cena: 2.100 Kč (děti do 10 let 1.050 Kč) 

SKADARSKÉ JEZERO autokarový, lodní výlet

V městečku Virpazar nastoupíte na loď a následuje plavba po Skadarském jezeře v trvání cca 2,5 hodiny. Skadarské jezero je největší sladkovodní plochou na Balkáně, je jedním ze čtyř národních parků Černé Hory a rájem ornitologů, žijí zde například pelikáni. Plavba nabídne krásné výhledy na ostrovy, které se nacházejí na tomto jezeře a vysoké hornaté břehy na černohorské i albánské straně. Program zahrnuje i koupání u lodi v cca 8 m hluboké vodě. Po této nádherné plavbě následuje ochutnávka v restauraci hotelu 13. Jul ve Virpazaru. Po obědě návštěva Eko Centra a odtud přejezd novým tunelem Sozina dlouhým 4189 m skrz pohoří Rumija zpět na pobřeží. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, 2,5 hodinovou plavbu s hodinovým koupáním, ochutnávku, vstupenku do NP Skadarsko jezero a služby průvodce.
Cena: 960 Kč (děti do 10 let 480 Kč) 

KOUPÁNÍ NA VELKÉ PLÁŽI autokarový výlet

Velika PlažaOdjezd od hotelu v dopoledních hodinách. Dlouhá 13 km písčitá pláž si vysloužila název Velká Ulcinjská Copacabana, pláž je pokrytá velmi jemným pískem s léčebnými účinky. Doporučuje se revmatikům a osobám s kloubovým onemocněním. Na pláži jsou možnosti sportovního a zábavného vyžití. Odjezd z Ulcinje kolem 16.30 hod. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu a služby delegáta.
Cena: 450 Kč (děti do 10 let 240 Kč) 

NOČNÍ ULCINJ autokarový výlet

Odjezd ve večerních hodinách od hotelu, návštěva staré Ulcinjské pevnosti, návštěva městských trhů s možností nákupů. Návrat do hotelu v nočních hodinách. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce. Cena: 300 Kč / 10 EUR (děti do 10 let 150 Kč / 5 EUR) Poznámka: výlet je pouze pro klienty hotelu Olympic, Otrant a depandance Bellevue. Výlet 12 KLÁŠTER OSTROG autokarový výlet Cesta luxusním autokarem do Danilovgradu, kde následuje návštěva klášteru pro ženy Ždrebaonik ze 17. století. Cesta vede dál do klášteru Ostrog (založený v 17. století) vytesaného ve skále ve výšce 900 m. n. m. Autokar Vás doveze k dolnímu klášteru a odtud dojdete k hornímu klášteru procházkou po lesní stezce, případně můžete využít místní taxi. Věřící tuto část cesty obvykle absolvují naboso. Cesta zpět zahrnuje přestávku na oběd blízko Danilogradu. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce.
Cena: 300 Kč (děti do 10 let 150 Kč) 
Poznámka: Výlet je určen pouze pro klienty z hotelu Olympic, Otrant a Ady Bojana.

KLÁŠTER OSTROG autokarový výlet

Cesta luxusním autokarem do Danilovgradu, kde následuje návštěva klášteru pro ženy Ždrebaonik ze 17. století. Cesta vede dál do klášteru Ostrog (založený v 17. století) vytesaného ve skále ve výšce 900 m. n. m. Autokar Vás doveze k dolnímu klášteru a odtud dojdete k hornímu klášteru procházkou po lesní stezce, případně můžete využít místní taxi. Věřící tuto část cesty obvykle absolvují naboso. Cesta zpět zahrnuje přestávku na oběd blízko Danilogradu.
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce.
Cena: 720 Kč (děti do 10 let 360 Kč) 

TREBINJE – BOSNA A HERCEGOVINA autokarový výlet

Cesta autokarem na hranice Bosny a Hercegoviny do města Trebinje – Srbská republika. Návštěva krásného klidného městečka na řece Trebišnica s prohlídkou staré části města, kterému dominují platany staré desítky let. Po zhlédnutí mešity z 18. století, kterou vybudoval Osman Pasha, uvidíte most Arslanagiča ze 16. století a komplex Hercegovačke Gračanice na kopci nad městem Trebinje, kde je pohřben známý spisovatel Jovan Dučič. Poté následuje návštěva klášteru Tvrdoš. Jelikož je tato oblast vyhlášená výrobou výborného vína, budou mít i návštěvníci po obědě možnost zdejší vína ochutnat. Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby lokálního průvodce, ochutnávku vína, vstupné pro 2 lokality, služby průvodce.
Cena: 990 Kč (děti do 10 let 510 Kč) 

BIOGRADSKÉ JEZERO autokarový výlet

Odjezd z hotelu v ranních hodinách. Cesta vede přes Podgoricu a dále do národního parku Biogradska hora, Návštěva Biogradského jezera.
Zajímává část pohoří Bjelasica, v severovýchodní části Černé Hory. Je jedním z nejstarších chráněných území v Evropě (chráněno po r. 1878 opatřením černohorského knížete Nikoly). Rozkládá se na ploše 5.450 ha, z toho 4.258 ha tvoří lesy. Nejvyšší horou Bjelasici je Crna Glava (2.139 m n. m.), Na 1.600 ha lesní plochy se rozkládá pralesní rezervace, jeden ze tří posledních evropských pralesů v Evropě. Vyniká neobyčejným bohatstvím rostlinných druhů - kolem 2000, z toho 20 % tvoří endemité balkánské oblasti.
Také tu žije např. 150 druhů ptáků, skoro 350 druhů dalších živočichů. V národním parku jsou zastoupeny i horské pastviny, dosud intenzívně využívané.
Součástí je i ledovcové Biogradské jezero, okolo kterého vede nenáročná stezka s mnoha odpočívadly. V národním parku platí 3 pásma ochrany. Do 1. pásma smí jen vědci. Prohlídka Pásma č.1 po nádherných stezkách, procházka stezkou cca 40 min (3,4 km).
Cena zahrnuje: autokarovou dopravu, služby průvodce, vstup do NP.
Cena: 1.050 Kč (děti do 10 let 690 Kč)

Koncerty u moře v rámci dotovaných pobytů pro seniory 50+

Šlágr TV ve vašem hotelu. Koncerty s hity, které znáte z televize, se uskuteční ve vybraných hotelech a termínech.

 • označení rozlišovací páskou pro účastníky Šlágr dovolené 50+
 • 2x za pobyt Šlágr koncert (včetně posezení a občerstvení - láhev vína pro 2 osoby + voda 0,5l/osoba)
 • při rezervaci Šlágr dovolené 50+ do 31.12.2017 záloha pouze 500 Kč/osoba
 • za příplatek 990 Kč/os. možnost účasti na koncertu na lodi v rámci výletu do Boky Kotorské, tříchodový oběd, víno, voda, rezervace místa, český průvodce, koncert s účinkujícími dle vybraného termínu
 • členům Šlágr klubu je zdarma k dispozici plážový servis a uvítací drink u vybraných hotelů

Nabídka Šlágr zájezdů do Černé Hory 50+