Detail destinace

Budvanská riviéra Černá Hora - transparent

Nabízíme 34 ubytovacích kapacit za cenu 1 622 Kč - 83 980 Kč.

Destinace:

Černá Hora - Budvanská riviéra - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Tivat, Černá Hora

Budvanská riviéra - Průměrné teploty

Černá Hora - Budvanská riviéra - Popis destinace

Budvanská riviéra je nejznámější a nejnavštěvovanější turistickou oblastí v Černé Hoře. Její název je odvozen od města Budva, které je hlavním střediskem této oblasti.
Budvanská riviéra má 17 pláží o celkové délce 21 km. Pláže jsou zde písčité (např. pláž v Bečici, která je považována za jednu nejhezčích na Jadranu, nebo pláže Mogren I a II s hrubším pískem) i oblázkové (např. Slovanská plaža, pojmenovaná českými turisty). Hodně vyhledávaná je také Královnina pláž - Kraljičina plaža, kde se můžete zchladit ve stínu olivovníků a cypřišů.
Bohatá fauna je vůbec charakteristická pro celou Budvanskou riviéru a to díky zdejšímu mírnému, přívětivému klimatu.

Tip na výlet: Zřejmě nejznámější turistickou atrakcí Černé Hory je město-hotel Svatý Stefan - Sveti Stefan (GPS: 42.255478,18.890991), postavené na kamenném útesu a obklopené plážemi s načervenalým pískem a úchvatnou přírodou. Tento komplex 80ti původně rybářských kamenných domků, přebudovaných v polovině minulého století na luxusní apartmány, platil dlouho za jedno z nejlepších ubytování na východním pobřeží Jadranu. Sveti Stefan v současnosti patří řetězci Aman Resort a je právě rekonstruován do původní podoby. Otevřen by měl být od května 2010. Pokud zde nebudete ubytováni, zaplatíte při jeho návštěvě vstupní poplatek.


Sveti Stefan

Výsledky hledání

další nabídky >