Detail destinace

Budvanská riviéra Černá Hora - transparent

Nabízíme 48 ubytovacích kapacit za cenu 1 622 Kč - 97 190 Kč.

Černá Hora - Budvanská riviéra - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Tivat, Černá Hora

Budvanská riviéra - Průměrné teploty

Černá Hora - Budvanská riviéra - Popis destinace

Budvanská riviéra je nejznámější a nejnavštěvovanější turistickou oblastí v Černé Hoře. Její název je odvozen od města Budva, které je hlavním střediskem této oblasti.
Budvanská riviéra má 17 pláží o celkové délce 21 km. Pláže jsou zde písčité (např. pláž v Bečici, která je považována za jednu nejhezčích na Jadranu, nebo pláže Mogren I a II s hrubším pískem) i oblázkové (např. Slovanská plaža, pojmenovaná českými turisty). Hodně vyhledávaná je také Královnina pláž - Kraljičina plaža, kde se můžete zchladit ve stínu olivovníků a cypřišů.
Bohatá fauna je vůbec charakteristická pro celou Budvanskou riviéru a to díky zdejšímu mírnému, přívětivému klimatu.

Tip na výlet: Zřejmě nejznámější turistickou atrakcí Černé Hory je město-hotel Svatý Stefan - Sveti Stefan (GPS: 42.255478,18.890991), postavené na kamenném útesu a obklopené plážemi s načervenalým pískem a úchvatnou přírodou. Tento komplex 80ti původně rybářských kamenných domků, přebudovaných v polovině minulého století na luxusní apartmány, platil dlouho za jedno z nejlepších ubytování na východním pobřeží Jadranu. Sveti Stefan v současnosti patří řetězci Aman Resort a je právě rekonstruován do původní podoby. Otevřen by měl být od května 2010. Pokud zde nebudete ubytováni, zaplatíte při jeho návštěvě vstupní poplatek.


Sveti Stefan

Najděte si dovolenou
Select country and destination
Rozšířené hledání