Detail státu

Chorvatsko Chorvatsko - transparent

Nabízíme 3681 ubytovacích kapacit za cenu 184 Kč - 235 138 Kč.

Destinace:

Chorvatsko - Aktuální počasí a předpověď

Chorvatsko je veliké a členité, jiné počasí může být na ostrovech, jiné na pevnině a proto aktuální počasí a předpověď na nejbližší dny stejně jako průměrné teploty vzduchu a moře naleznete vždy u konkrétní destinace. Zde uvádíme orientačně počasí ve Splitu.

Klikni pro předpověď: Střední Dalmácie, Chorvatsko

Chorvatsko - Počasí a podnebí

Chorvatsko má středomořské podnebí s dlouhým a teplým létem, které plynule přechází do poměrně teplého podzimu. Průměrné letní teploty se pohybují okolo 27 - 30°C, přičemž na pevnině jsou o něco vyšší než na ostrovech. V důsledku toho se také na ostrovech málokdy setkáte s tak úmornými vedry jako na pevnině. Teplota stoupá také v závislosti na zeměpisné šířce. Čím níže na jihozápad, tím větší teplo. Rozdíly bývají však pouze několik málo stupňů.
Srážek je v létě v Chorvatsku minimálně. Nejméně prší na ostrovech, nejvíce ve vnitrozemí. Nejdeštivějším obdobím roku je podzim, konkrétně listopad a prosinec.
Jadran a jeho chorvatské pobřeží je jednou z nejslunnějších oblastí v Evropě s délkou slunečního svitu kolem 10-12 hodin. Vůbec nejvíce slunce si v průměru užijete na ostrově Hvar, ve Splitu a v Dubrovníku. Vysoký obsah soli v mořské vodě a vzduch prosycený vůní pinií a eukalyptů vytváří ideální klima pro léčení astmatu, alergií a nemocí horních cest dýchacích.
Aktuální předpověď počasí a průměrné teploty v dané lokalitě najdete v popisu jednotlivých destinací.

Chorvatsko - Vstupní a vízové formality

Pro vstup do Chorvatska vám postačí občanský průkaz vydaný po roce 2000. Lepší je ale mít sebou cestovní pas. V případě že do Chorvatska letíte, je cestovní pas dokonce nutností. Bez něj nebudete odbaveni. Dítě do 15-ti let musí mít svůj vlastní pas! Platnost pasu musí být minimálně po dobu pobytu.

Vízum není vyžadováno pro turistické cesty do 3 měsíců pobytu. Při pracovních pobytech ale vízum potřebovat budete.

V Chorvatsku je nutné se do 48 hodin po příjezdu nahlásit na místní policejní stanici a doklad o nahlášení nosit sebou. Pokud jedete s cestovkou, nahlašovat se nemusíte.

Upozornění: pokud bude mít policejní orgán při vašem vstupu do Chorvatska nějaké pochybnosti o účelu vašeho pobytu, může po vás vyžadovat potvrzení o vlastnictví finančních prostředků ve výši 100 € na každý předpokládaný den pobytu (pokud máte pozvání, nebo doklad o turistické rezervaci je požadováno 50 € na den).

Aktuální informace doporučujeme ověřit na mzv.cz

Chorvatsko - Informace pro řidiče

Řidiči musí mít řidičský a technický průkaz, mezinárodní poznávací značku CZ a doklad o zaplacení pojištění zákonné odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla v zahraničí, tzv. zelenou kartu a dále lékárničku, výstražnou reflexní vestu a pro děti ve věku do 12 let bezpečnostní sedačku. Maximální rychlost na dálnici je 130 km/hod, na silnicích 80 km/hod a ve městě 50 km/hod. Pokud pojedete přes Rakousko, budete potřebovat rakouskou dálniční známku. Ceny v roce 2018 (do 3,5 t): 10 denní 9 € a 2 měsíční 26,20 €.

Poplatky za použití dálnic (mýto): platí se na mýtech v úsecích chorvatských dálnic Záhřeb - Karlovac, Zaprešić - Krapina, Záhřeb - Velika Kopanica, Sv. Helena - Komin a Varaždin - Goričan
Poplatky za použití polovičních dálnic: platí se na mýtech v úsecích Oštrovica - Kupjak, tunel Učka a Krčský most.

V případě cesty do Chorvatska s půjčeným vozidlem vč. leasingu je nutné mít odpovídající ověřenou plnou moc vlastníka vozu (nejlépe s překladem do anglického jazyka).

Pokud máte v úmyslu si v Chorvatsku pronajmout auto, musíte mít mezinárodní řidičský průkaz. Auto si můžete pronajmout on-line přímo z našich stránek.

V Chorvatsku můžete řídit až s 0,5 promile alkoholu v krvi a v případě, že způsobíte nehodu, nebudete pokutování za řízení pod vlivem. Tato novinka platí od dubna 2010.
Pokud se stanete účastníkem nehody, je doporučeno v každém případě volat polici - tel: 92.

Chorvatsko - Celní předpisy

Celní předpisy Chorvatské republiky jsou téměř zcela přizpůsobeny normám zemí Evropské unie, ale předměty pro osobní potřebu (nekomerční) se mohou dovážet bez cla a DPH pouze do hodnoty 300 kun.
Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 40.000 kun. Cennější profesní a technické vybavení je také třeba přihlásit celnici na hraničním přechodu.
Vrácení DPH cizím občanům je možné za zakoupené zboží v hodnotě nejméně 500 kun s potvrzením celníka na formuláři „Porezni ček“ (Tax-cheque) při výjezdu ze země.
Od roku 2009 je povolen dovoz 10 kg potravin na osobu, který platí i na masné a mléčné výrobky. Dále je možno dovést 200 ks cigaret (250 g tabáku), 1 litr tvrdého alkoholu, 2 litry likéru nebo dezertního či šumivého vína, 2 litry stolního vína, 50 ml parfému, 250 ml toaletního vody, léky a zdravotnické výrobky v množství odpovídajícím osobní spotřebě.

Zdroj: mzv.cz

Chorvatsko - Důležitá telefonní čísla

Záchranná služba 94
Policie 92
Hasiči 93
Tísňové volání 112

Chorvatsko - Individuální pronájem apartmánů, vil a lodí

Pokud si raději organizujete svou dovolenou od začátku sami, máme pro vás široký výběr apartmánů a vil k pronajmutí, který jsme připravili spolu s našimi významnými partnery přímo na Jadranu. Nabízíme zde přes 10 tisíc ubytovacích jednotek, od luxusních vil až po jednoduše zařízené pokoje za cenu pod 10 € za pokoj a noc. Najdete tu také stovky motorových lodí a plachetnic s mateřskými přístavy podél celého pobřeží. Nabídka ubytování se neustále rozšiřuje, vyhledávání a rezervace je samozřejmě v češtině.
Individuální pronájem apartmánů, vil a lodí v Chorvatsku.

Písečné pláže v Chorvatsku

Většina pláží v Chorvatsku je kamenitých, oblázkových, někde jsou jen betonová mola.
Pokud vyrážíte do Chorvatska s dětmi, určitě byste uvítali ubytování někde v blízkosti písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, kde si mohou děti hrát bez nebezpečí, že spadnou do hluboké vody.

Písečných pláží v Chorvatsku není mnoho a většinou je najdete na ostrovech, ale jsou i na pevnině. Některé z chorvatských pláží vám nyní představíme.

Pláž Bijeca - Istrie, Medulin (GPS 44°48'50.2"N 13°56'01.1"E)
Na 1 km dlouhé pláži jsou restaurace, stánky, skluzavky, hřiště - prostě vše, co má na pláži být. Naproti pláže je několik malých ostrůvků tvořících krásné panorama. Dovolená Medulin

Pláž u hotelu Stella Maris, Umag (GPS 45°26'40.7"N 13°30'48.1"E)
Vodní lunapark, dětský vláček, sportoviště. Dovolená v hotelu Stella Maris

Pláž Zambratija - Umag (GPS 45°28'30.8"N 13°30'29.3"E)
Velmi hezká písečná pláž. Dovolená Umag

Pláž Crni molo - Crikvenica (GPS 45°10'39.8"N 14°41'03.6"E)
Placená pláž se sprchami, plážovým servisem, hřišti a množstvím zábavy. Dovolená Crikvenica

Pláž Čikat - ostrov Losinj, Mali Losinj (GPS 44°32'04.8"N 14°26'47.6"E
Jedna z nejlepších pláží na ostrově, ale je jich tam více. Dovolená Mali Losinj

Rajska plaža - ostrov Rab, Lopar (GPS: 44°49'29.9"N 14°44'43.2"E)
Modrou vlajkou oceněná 1,5 km dlouhá pláž s velmi mělkou vodou, s plážovým servisem a množstvím možností k zábavě.  Další pláže najdete u letovisek Mundanije, Banjol, Supetarska Draga, Kampor, Barbat. Blízko je také FKK pláž Sahara (GPS: 44°50'25.8"N 14°45'07.7"E). Dovolená Lopar


Rajska plaža (zdroj: Lopar.com)

Pláže u Omiše (GPS: 43°26'21.7"N 16°40'43.2"E)
Pláže vhodné pro vodní sporty - surf, kite.. prostě pro všechny, kteří mají rádi větší vlny. Najdete je po obou stranách města. Dovolená Omiš

Pláž u ostrůvku Nin nedaleko Zadaru (GPS: 44°14'52.5"N 15°11'18.9"E)
Dlouhá písečná pláž naproti malému ostrůvku uprostřed laguny. Dovolená Zadar

Pláž Soline - Biograd na Moru (GPS: 43°55'49.0"N 15°27'05.4"E)
Kolem Biogradu je více upravených písečných pláží, včetně pláže Crvena luka (GPS: 43°55'06.7"N 15°28'42.8"E), jejíž část je vyhrazena naturistům a kterou najdete ve skryté zátoce nedaleko Kumenatu. Dovolená Biograd na Moru

Pláž v Pakoštane (GPS: 43°55'06.7"N 15°28'42.8"E)
Krásná zátoka s písečnou pláží. Dovolená Pakoštane

Pláž u hotelu Zaton Holiday Resort - Zadar (GPS: 44°13'42.0"N 15°09'53.8"E)
1,5 km dlouhá písečno-oblázková pláž ležící asi 13 km od Zadaru, oceněná Modrou vlajkou. Je na ní množství zábavních parků pro děti i dospělé, restaurací a je přizpůsobena i pro lidi s tělesným postižením. Dovolená v hotelu Zaton Holiday Resort a Village

Pláž Zlatni Rat - ostrov Brač, Bol (GPS: 43°15'22.1"N 16°38'01.9"E)
Nejznámější pláž na ostrově. Dovolená Bol

Pláž Saharun - Dugi Otok (GPS: 44°08'02.7"N 14°52'20.0"E)
800 m dlouhá pláž na severu ostrova, obklopená borovicemi. Dovolená Dugi Otok

Pláž Sabuša - ostrov Ugljan, Kukljica (GPS: 44°01'27.1"N 15°14'37.1"E)
Není to vyloženě písečná pláž, protože má vybetonované pobřeží, ale dno je písčité. Na pláži je možnost občerstvení v několika stáncích. Pro vyznavače naturismu je nedaleko nudistická pláž Mala Sabuša. Dovolená Kukljica

Královská pláž v Sabunikách - u ostrova Nin, Zadar (GPS: 44°15'25.6"N 15°10'05.2"E)
Asi 6 km od Ninu najdete několik kilometrů dlouhou pláž, vhodnou jak pro vodní sporty, tak pro lenošení u křišťálově čisté vody. Na pláži jsou restaurace a obchůdky. V blízkosti je Národní park a jsou zde také ložiska léčivého bahna. Dovolená Zadar

Pláž Slanica - ostrov Murter (GPS: 43°48'59.5"N 15°34'47.3"E)
Jedna z nejvyhlášenějších pláží v Chorvatsku s množstvím restaurací, kaváren a zábavních parků. Blízko ní je také známá nudistická pláž. Dovolená Murter

Pláž Vela Pržina - ostrov Korčula, Lumbarda (GPS: 42°55'05.6"N 17°11'06.5"E)
Mnohými považována za nejhezčí pláž v Chorvatsku. Je obklopena vinicemi a vybavena restauracemi i kavárnami a množstvím zábavních aktivit. Plážový servis za poplatek. Dovolená Korčula

Chorvatsko - pobyt se psem

Aby pes mohl být vpuštěn na území Chorvatska, musí mít tetování nebo čip. K tomu musí mít pas, ve kterém je doloženo veškeré povinné očkování (nejméně 3 měsíce před plánovaným vstupem na území Chorvatska). Bojoví a služební psi (pitbull teriér, stafford teriér, rotvajleři, němečtí a belgičtí ovčáci a jejích kříženci) musí být navíc registrování v evropské databázi (FCI - Fédération Cynologique Internationale).

Dle vyhlášky platné v Chorvatské republice můžou psi volně pobíhat jenom na místech k tomu účelu vyhrazených (jedná se většinou o parky a volná prostranství, u kterých je přímo vyznačena možnost volného pobíhání psů). Na jiných místech musí být psi na vodítku a bojová a služební plemena musí mít i náhubek.

Koupání psů v moři je dovoleno na všech neupravených plážích, jakož i na plážích, na kterých to není výslovně zakázáno.

Pláže pro psy jsou například:

  • ostrov Lošinj - 8 pláží pro psy na trase od pláže Veli žal do Lanterny
  • ostrov Krk - pláž Redagara, Vela Plaža a Kijac
  • Opatijská riviéra - pláž Punta koloval, pláž podél promenády Lungomare
  • Crikvenica - pláž Podvorska
  • ostrov Cres - pláže u kempu Kovačine, u přístavu ACI Marina Cres a při středisku Gavza
Výsledky hledání

další nabídky >