Albánie 55+ Poznávací zájezd Krásy Albánie - Albánie
Last minute
1 termín
Polopenze
Praha
21 990 Kč
Albánie 55+ Poznávací zájezd Krásy Albánie
Albánie | Albánie
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Hotel
Strava: Polopenze
Již od : 21 990 Kč
Poloha

Odhalte s námi unikátní historické dědictví Albánie - památky z dob helénských, římských a byzantských. Na  tomto zájezdu také objevíte skvosty otomanské architektury, které jsou zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO, a především zdejší jedinečnou nedotknutou přírodu. Dále navštívíte zapomenuté vesničky rozeseté po velkolepých horách, panenské pláže a ochutnáte vynikající albánskou kuchyni.

Program
 1. den – Odlet z Prahy. Přílet do Albánie. Ubytování a nocleh ve městě Dürres (Drač).  

2. den – Odjezd směrem na Albánskou riviéru. Národní park Llogara s horským průsmykem ve výšce 1 100 m n.m. odkud je nádherný panoramatický výhled na velkou část Jónského moře a na albánské vesničky ležící na kopcích přímo nad panenskými plážemi – možnost ochutnání specialit ze skopového masa či jogurtu z ovčího mléka. Poté pokračování cesty dále po Albánské riviéře přes malebné vesničky Dhermi, Vuno. Ubytování a nocleh v letovisku Himara.

 

3. den – Pokračování cesty po riviéře. Projedete vesnicemi Qeparo a Borsh. Pohlédnete zdálky na bývalou tajnou ponorkovou základnu Albánie a navštívítepevnost Ali Pashy, který původně tuto stavbu postavil jak letohrádek pro svou milovanou ženu, a to přímo uvnitř nádherné zátoky s názvem Panormo (překrásná). Cestou do starobylého města Gjirokastra, zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, zastávka u přírodní rezervace “Modré oko”, kde se podíváte na vyvěračku křišťálové (pitné) vody z jeskyní, které přesahují hloubku 72 m. Nedaleko vodní elektrárna Bistrica, kterou postavili čeští inženýři v 50. letech minulého století. Ubytování a nocleh v Gjirokastře.

 

4. den – Gjirokastra – rodiště bývalého diktátora Albánie, Envera Hoxhy. Návštěvě citadely s hodinovou věží, etnografického muzea, starého bazaaru a čtvrtí s nádhernou otomanskou architekturou. Berat – starobylé město zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.  Berat je také známý svým večerním korzem, kde se stovky a tisíce mladých i starých lidí nerušeně procházejí po městské promenádě a užívají si pohodu podvečera. Ubytování a nocleh v Beratu.

 

5. den – Navštívíte pevnost tyčící se nad městem Berat, muzeum ikon středověkého malíře Onufriho – poznáte jeho typickou červenou barvou, kterou zatím žádný světový malíř nedokázal napodobit. Seznámíte se s historkou o dvou kodexech Starého zákona. Tyto prastaré verze Bible byly nalezeny v kostele Nanebevzetí panny Marie. Poté cesta k Ohridskému jezeru do města Pogradec, který se stejně jako protější Ohrid pyšní svou poklidnou atmosférou, promenádou podél tohoto krásného jezera a nádhernými výhledy na protější hory Makedonie. Ubytování a nocleh v Pogradecu. 

 

6. den – pulzující hlavní město Tirana – seznámíte se s nejdůležitějšími památkami, jako je socha národního hrdiny Skanderberga, měšita, hlavní třída s krásnou italskou architekturou, parlament, tzv.pyramida – původní muzeum diktátora E. Hoxhy, úřad vlády, známá čtvrť nejvyšších politických představitelů Albánie (tzv. “Blloku”), vila E. Hoxhy, univerzita M. Terezy se stejnojmenným náměstím a její sochou. Ubytování a nocleh v Dürresu (Drači).

 

7. den – největší přístavní město Albánie – Dürres, známé také jako Drač či staré Dyrrachium. Nejprve se seznámíte s dějinami města. Půjdete kolem benátské věže, podíváte se na starý amfiteátr, kde se konaly gladiátorské zápasy, projdete se malebnými uličkami, uvidíte muslimskou mešitu, hlavní náměstí, moderní promenádu lemovanou palmami a ortodoxní kostel. Navštívíte zdejší trhy a v případě kladného vyřízení žádanky, výrobnu známé brandy Skanderbeg. Ubytování a nocleh v Dürresu (Drači).

 

8. den – Odlet z Albánie. Přílet do Prahy.

 

V případě pobytu na 9 nocí:

8. - 9. den - Pobyt u moře s možností fakultativních výletů.

10. den - Odlet z Tirany do Prahy. Zpáteční let s přestupem.

V případě pobytu na 10 nocí:

8. - 10. den - Pobyt u moře s možností fakultativního výletu. 

11. den - Odlet z Tirany do Prahy. Zpáteční let s přestupem.

Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha včetně všech poplatků
 • 9/10 nocí ve dvoulůžkovém pokoji v hotelech 3*/4* 
 • 9/10 x polopenzi
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • transfery dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu 
Cena nezahrnuje
 • příplatek od 3 290 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • nápoje u večeří
 • případné fakultativní výlety
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
Poznámka:
 • Minimální počet účastníků 25.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Žádné recenze pro tento hotel.

Dnes Počasí v Tirane - transparent 32°C
Zítra Počasí v Tirane - transparent 20 - 31°C
21.8. Počasí v Tirane - transparent 21 - 32°C
22.8. Počasí v Tirane - transparent 21 - 27°C
Východ slunce 5:52
Západ slunce 19:35
Vlhkost vzduchu 25%

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.