Japonsko - v zemi gejš a samurajů - Japonsko
Last minute
26 termínů
Dle programu
Varšava
62 554 Kč
Japonsko - v zemi gejš a samurajů
starstarstar
Japonsko | Japonsko
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Program
Strava: Dle programu
Již od : 62 554 Kč
Popis hotelu

Hotely *** střední kvality - (celkem 10 nebo 11 nocí).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje, ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny koupelnou s WC, často i TV. Upozornění! Ve většině hotelů jsou k dispozici pouze postele typu twin. Některé hotely nemají přistýlky nebo mají omezený počet - pak mohou být 3 osoby ubytovány ve 2 oddělených pokojích. V Atami jsou přistýlky pouze v podobě futonu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Tokio - tradice a moderna • sopka Fudži • přenocování v tradičním japonském hostinci • Zlatý pavilon a čtvrť gejš v Kjótu • návštěva továrny na výrobu saké • futuristická Ósaka

Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště CK se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Tokia pravidelnou linkou (přímý let).

Den 2

Přílet do Tokia, celní a pasové odbavení. Přejezd do hotelu v okolí Tokia a ubytování. Odpočinek po cestě. V případě časného příletu může být část prohlídky města realizována 2. den zájezdu. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci.

Den 3

Po snídani celodenní prohlídka Tokia. Prohlídku zahájíme návštěvou nádvoří u císařského paláce, sídla vládce Japonska. Palácový komplex byl kdysi známý jako hrad Edo a byl sídlem šóguna. Uvidíme svatyni Meidži Džingu, věnovanou dávnému císařskému páru. Objekt je malebně obklopen jehličnatým lesem. Ve stejné části města nás čeká také návštěva rušné a barevné čtvrti Harajuku, oblíbeného místa mladých lidí zastupujících různé japonské subkultury. Navštívíme také chrám Asakusa z období Edo, jeden z nejdůležitějších objektů šintoismu a nákupní pasáž Akamise, kde si lze koupit suvenýry a ochutnat místní speciality. Přejezd kolem věže Tokyo Sky Tree. Návrat na přenocování. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci. Pro zájemce fakultativní výlet „noční Tokio“ (za příplatek): přejezd do čtvrti Šindžuku - hlavního obchodního centra Tokia. Výjezd na vyhlídkovou terasu budovy Tokijské metropolitní vlády (Tokyo Metropolitan Government Building), odkud budeme obdivovat panorama města. Následně procházka čtvrtí červených světel a na závěr nápoj v tradiční japonské gastrohospodě.

Den 4

Snídaně v hotelu, následně výlet vlakem do Kamakury, města ležícího 50 km jihozápadně od Tokia, které bylo sídlem vlády během 12. - 14. století. Uvidíme zde nejvýznamnější památku města - sochu Velkého Buddhy, vysokou více než 13 m, vyrobenou z bronzu a chrámy Hase a Tsurugaoka Hachiman-gu. Na závěr procházka podél nákupní ulice Komachi. Odpoledne návrat vlakem do Tokia. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 100 km)

Den 5

Po snídani vystěhování z hotelu.

Upozornění! Na 5. a 6. den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo nebo malý palubní kufr. Přístup k hlavním zavazadlům bude možný teprve po ubytování v hotelu ve městě Kjóto.

Přejezd k sopce Fudži, symbolu Japonska. Za příznivého počasí vyjedeme na pátou stanici (cca 2300 m n. m.). Následně se dostaneme lanovkou k vysokohorskému vulkanickému údolí Owakudani, známému pro své termální prameny, fumaroly síry a vroucí rybníky. Přejezd do Atami. Večeře a přenocování v přímořském letovisku známém pro své japonské lázně, které mohou zájemci využít ve večerních hodinách. Upozornění! V případě zvýšené seismické aktivity v regionu bude namísto údolí Owakudani realizován alternativní program: lanovkou se dostaneme na horu Kachi-Kachi Yama, kde se nachází vyhlídkové místo nabízející nejlepší panoramatický výhled na okolí. (Trasa cca 190 km)

Den 6

Snídaně a odjezd z Atami. Přejezd rychlovlakem Šinkansen do Šizuoka a následně do města Kjóto. Transfer autokarem do města Nara. Navštívíme chrám Tódaidži s největší dřevěnou stavbou světa (Síň Velkého Buddhy), uvidíme také chrám Kasuga ze 7. století a přilehlý park s jeleny. Přenocování v okolí města Kjóto. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 460 km)

Den 7

Po snídani celodenní prohlídka města Kjóto. Uvidíme Zlatý pavilon (zapsán na seznamu UNESCO), který se nachází v parku chrámu Zen a jehož stěny jsou pokryty vločkami zlata. Následně se vydáme k hradu Nidžó, bývalému sídlu šógunů a k Chrámu mírumilovného draka (Rjóandži) se zahradou ve stylu suché krajiny. Odpoledne nás čeká návštěva pagody Heian s jednou z největších chrámových brán v Japonsku - Torii. Zúčastníme se také tradičního čajového obřadu. Uvidíme buddhistický chrámový komplex Kiyomizu (UNESCO), který se tyčí nad městem a skládá se z několika dřevěných pavilonů. Vyhlídkové galerie nabízí nádherné panorama Kjóta. Odpoledne zakončíme procházkou ve čtvrti gejš - Gion. Návrat do hotelu na přenocování. Večeře v místní restauraci.

Den 8

Snídaně v hotelu.

Upozornění! Na 8. a 9. den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo nebo malý palubní kufr. Přístup k hlavním zavazadlům bude možný teprve po ubytování v hotelu v Okayamě.

Přejezd rychlovlakem do Hirošimy a transfer na ostrov Miyajima, kde navštívíme svatyni Icukušima (UNESCO) se slavnou torii stoupající z vody. Toto místo patří mezi tři nejznámější pohledy z Japonska. Následuje prohlídka Hirošimy - Peace Park ze seznamu UNESCO s kopulí atomové bomby a Muzeem atomové bomby. Přejezd do hotelu v okolí Hirošimy. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci (budeme mít možnost ochutnat tradiční japonské jídlo okonomiyaki). (Trasa cca 420 km)

Den 9

Po snídani transfer autokarem do Okajamy. Prohlídka Vraního hradu, který vděčí za svůj název černým fasádám. V interiéru zámku uvidíme současnou expozici (obvykle spojenou s japonskou tradicí a kulturou). Na závěr procházka zahradou Korakuen, jednou z nejkrásnějších v Japonsku, navrženou v tradičním stylu. Ubytování v hotelu. Pro zájemce (za poplatek) přejezd do Kurashiki. Procházka starou samurajskou čtvrtí Bikan, známou svou dobře zachovalou dřevěnou architekturou ze 17. století a sítí kanálů, kde plavou kapři koi. Návštěva historického samurajského domu rodu Ohashi. Následně návrat do Okajamy. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 160 km)

Den 10

Snídaně. Přejezd autokarem přes most Great Seto do Marugame, slavného výrobou tradičních vějířů Uchiwa. Následně se vydáme do Takamacu, do zahrady Risturin plné malebných zákoutí, rybníků a pahorků. Odpoledne přejezd do Ósaky, večeře v místní restauraci a ubytování v hotelu. (Trasa cca 280 km)

Den 11

Po snídani přejezd do města Kóbe známého díky výroby saké. Navštívíme jednu z výroben tohoto světově proslulého japonského nápoje. Následně se vydáme na prohlídku Ósaky. V rámci programu návštěva zámku, zvaného zlatým nebo brokátovým, jehož stavba začala v 16. století. Navštívíme také moderní čtvrť Dotonbori plnou barevných neónů, karaoke klubů, restaurací a nákupních center. Na závěr návštěva trhu Kuromon, kde místní speciality nakupují i ti nejlepší kuchaři z Ósaky, známí svou vynikající kuchyní. Návrat do hotelu. Odpoledne přejezd rychlovlakem do Tokia (možnost přestupu). Upozornění! Cesta vlakem probíhá bez přístupu k hlavním zavazadlům, která jsou přepravována autobusem - na tento den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo nebo malý palubní kufr. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Tokia. (Trasa cca 560 km)

Den 12

Po časné snídani transfer na letiště a přímý let do Varšavy (bez mezipřistání).

Pro skupiny označené hvězdičkou je navíc prohlídka hradu Himedži a program podléhá následujícím změnám:

Den 10

Snídaně. Přejezd autokarem přes most Great Seto do Marugame, slavného díky výrobě tradičních vějířů Uchiwa. Následně přejezd k hradu Himedži (seznam UNESCO). Hrad bílé volavky je jedou z nejstarších japonských budov, která se dochovala do naší doby. Pokud to bude možné, navštívíme přilehlou zahradu Kokoen. Odpoledne přejezd do Ósaky, večeře v místní restauraci a ubytování v hotelu. (Trasa cca 280 km).

Den 11

Po snídani přejezd do města Kóbe známého díky výroby saké. Navštívíme jednu z výroben tohoto světově proslulého japonského nápoje. Následně se vydáme na prohlídku Ósaky. V programu mimo jiné: návštěva moderní čtvrti Dotonbori plné barevných neónů, karaoke klubů, restaurací a nákupních center a vyhlídkové místo na mrakodrapu Umeda Sky Building. Na závěr návštěva trhu Kuromon, kde místní speciality nakupují i ti nejlepší kuchaři z Ósaky, známí svou vynikající kuchyní. Odpoledne přejezd rychlovlakem do Tokia (možnost přestupu). Upozornění! Cesta vlakem probíhá bez přístupu k hlavním zavazadlům, která jsou přepravována autobusem - na tento den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo nebo malý palubní kufr. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Tokia. (Trasa cca 560 km)

Pro skupiny, které necestují aerolinkami LOT (letové řády jsou k ověření na R.pl/rozklady), je výše uvedený program pozměněn následovně:

Den 1

(...) Přelet do Tokia pravidelnou linkou s přestupem v jednom z evropských hlavních měst nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova.

Den 2 - 10

Beze změn.Den 11

(…) Večeře v místní restauraci. Večer volný čas. Následně přejezd na letiště a odlet do Polska (s přestupem).

Den 12

Přistání na letišti ve Varšavě.

Upozornění k programu

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou bez mezipřistání na trase Varšava - Tokio - Varšava, letištní taxy, ubytování v hotelech (10 nocí), přejezd rychlovlakem na trase: Atami - Kjóto, Kjóto - Hirošima a Ósaka - Tokio, transfery klimatizovaným autokarem, stravování dle programu, služby polsky mluvícího delegáta a místních průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezd vlakem na trase Tokio - Kamakura - Tokio, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel (celkové náklady na účast v programu jsou cca 25060 jenů, v případě programu s prohlídkou hradu Himedži jsou cca 26350 jenů v případě 13denního programu, povinný poplatek delegátovi formou balíčku v místní měně), fakultativní výlety, další jídla a jiné osobní výdaje.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE

Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Mobilní telefony

V Japonsku je mobilní síť založena na jiném systému než v Evropě (W-CDMA místo GSM). Z tohoto důvodu nemusejí české telefony fungovat správně - pro více informací se obraťte na svého mobilního operátora.

Platby

Většina obchodů a restaurací v Japonsku přijímá pouze platby v hotovosti, bankomaty a platby platebními kartami nejsou rozšířeny - doporučujeme vzít s sebou odpovídající množství hotovosti.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 3 měsíců od data návratu.

Hodnocení klientů

Všechny recenze k tomuto zájezdu najdete zde: https://r.pl/japonia-w-krainie-gejsz-i-samurajow/zakwaterowanie-jap

Popis hotelu

Hotely *** dobré kvality - (celkem 10 započatých ubytovacích dnů v hotelu).

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny koupelnou s WC, často i TV.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE

Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Mobilní telefony

V Japonsku je mobilní síť založena na jiném systému než v Evropě (W-CDMA místo GSM). Z tohoto důvodu nemusejí české telefony fungovat správně - pro více informací se obraťte na svého mobilního operátora.

Platby

Většina obchodů a restaurací v Japonsku přijímá pouze platby v hotovosti, bankomaty a platby platebními kartami nejsou rozšířeny - doporučujeme vzít s sebou odpovídající množství hotovosti.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 3 měsíců od data návratu.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5.6 / 6.

Všchny recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: http://r.pl/japonia-w-krainie-gejsz-i-samurajow/zakwaterowanie-jap

Program

Tokio - tradice a moderna • sopka Fudži • přenocování v tradičním japonském hostinci • Zlatý pavilon a čtvrť gejš v Kjótu • návštěva továrny na výrobu saké • futuristická Osaka

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště CK se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Tokia pravidelnou linkou (přímý let).

Den 2

Přílet do Tokia, celní a pasové odbavení. Krátká prohlídka chrámu Zozoji a pro zájemce vstup na nedalekou Tokijskou věž, odkud se rozprostírá výhled na celé město (za poplatek asi 900 jenů). Přejezd do hotelu v okolí Tokia a ubytování. Odpočinek po cestě. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci.

Den 3

Po snídani celodenní prohlídka Tokia. Prohlídku zahájíme návštěvou nádvoří u císařského paláce, sídla vládce Japonska. Palácový komplex byl kdysi známý jako hrad Edo a byl sídlem šóguna. Uvidíme svatyni Meidži Džingu, věnovanou dávnému císařskému páru. Objekt je malebně obklopen jehličnatým lesem. Ve stejné části města nás čeká také návštěva rušné a barevné čtvrti Harajuku, oblíbeného místa mladých lidí zastupujících různé japonské subkultury. Navštívíme také chrám Asakusa z období Edo, jeden z nejdůležitějších objektů šintoismu a nákupní pasáž Akamise, kde si lze koupit suvenýry a ochutnat místní speciality. Přejezd kolem věže Tokyo Sky Tree. Návrat na přenocování. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci.

Den 4

Snídaně v hotelu, následně výlet vlakem do Kamakury, města ležícího 50 km jihozápadně od Tokia, které bylo sídlem vlády během 12. - 14. století. Uvidíme zde nejvýznamnější památku města - sochu Velkého Buddhy, vysokou více než 13 m, vyrobenou z bronzu a chrámy Hase a Tsurugaoka Hachimangu. Na závěr procházka podél nákupní ulice Komachi. Odpoledne návrat vlakem do Tokia. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 100 km)

Den 5

Po snídani vystěhování z hotelu.

Upozornění! Na 5. a 6. den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo. Přístup k hlavním zavazadlům bude možný teprve po ubytování v hotelu v Kjótu.

Přejezd k sopce Fudži, symbolu Japonska. Za příznivého počasí vyjedeme na pátou stanici (cca 2300 m n. m.). Následně se dostaneme lanovkou k vysokohorskému vulkanickému údolí Owakudani, známému pro své termální prameny, fumaroly síry a vroucí rybníky. Přejezd do Atami. Večeře a přenocování v přímořském letovisku známém pro své japonské lázně, které mohou zájemci využívat ve večerních hodinách. Upozornění! V případě zvýšené seismické aktivity v regionu bude namísto údolí Owakudani realizován alternativní program: lanovkou se dostaneme na horu Kachi-Kachi Yama, kde se nachází vyhlídkové místo nabízející nejlepší panoramatický výhled na okolí. (Trasa cca 190 km)

Den 6

Snídaně a odjezd z Atami. Přejezd rychlovlakem Shinkansen do Shizuoki a následně do Kjóta. Transfer autokarem do Nary. Navštívíme chrám Todaidži s největší dřevěnou stavbou světa (Síň Velkého Buddhy), uvidíme také chrám Kasuga ze 7. století a přilehlý park s jeleny. Přenocování v okolí města Kjóto. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 460 km)

Den 7

Po snídani celodenní prohlídka města Kjóto. Uvidíme Zlatý pavilon (zapsán na seznamu UNESCO), který se nachází v parku chrámu Zen a jehož stěny jsou pokryty vločkami zlata. Následně se vydáme k hradu Nidžó, bývalému sídlu šógunů a k Chrámu mírumilovného draka (Rjóandži) se zahradou ve stylu suché krajiny. Odpoledne nás čeká návštěva pagody Heian s jednou z největších chrámových brán v Japonsku - Torii. Zúčastníme se také tradičního čajového obřadu. Uvidíme buddhistický chrámový komplex Kiyomizu (UNESCO), který se tyčí nad městem a skládá se z několika dřevěných pavilonů. Vyhlídkové galerie nabízejí nádherné panorama Kjóta. Odpoledne zakončíme procházkou ve čtvrti gejš - Gion. Návrat do hotelu na přenocování. Večeře v místní restauraci.

Den 8

Snídaně v hotelu.

Upozornění! Na 8. a 9. den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo. Přístup k hlavním zavazadlům bude možný teprve po ubytování v hotelu v Okayamě.

Přejezd rychlovlakem do Hirošimy a transfer na ostrov Miyajima, kde navštívíme svatyni Icukušima (UNESCO) se slavnou torii stoupající z vody. Toto místo patří mezi tři nejznámější pohledy z Japonska. Následuje prohlídka Hirošimy - Peace Park ze seznamu UNESCO s kopulí atomové bomby a Muzeem atomové bomby. Přejezd do hotelu v okolí Hirošimy. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci (budeme mít možnost ochutnat tradiční japonské jídlo okonomiyaki). (Trasa cca 420 km)

Den 9

Po snídani transfer autokarem do Kurashiki. Procházka starou samurajskou čtvrtí Bikan, známou svou dobře zachovalou dřevěnou architekturou ze 17. století a sítí kanálů, kde plavou kapři koi. Návštěva historického samurajského domu rodu Ohashi. Následně přejezd do Okajamy. Prohlídka Vraního hradu, který vděčí za svůj název černým fasádám. V interiéru zámku uvidíme současnou expozici (obvykle spojenou s japonskou tradicí a kulturou). Na závěr procházka zahradou Korakuen, jednou z nejkrásnějších v Japonsku, navrženou v tradičním stylu. Večeře v místní restauraci. Přejezd do hotelu v okolí Okayama/Kurashiki a přenocování. (Trasa cca 160 km)

Den 10

Snídaně. Přejezd autokarem přes most Great Seto do Marugame, slavného výrobou tradičních vějířů Uchiwa. Následně se vydáme do Takamatsua, do zahrady Risturin plné malebných zákoutí, rybníků a pahorků. Odpoledne přejezd do Osaky, večeře v místní restauraci a ubytování v hotelu. (Trasa cca 280 km)

Den 11

Po snídani přejezd do Kobe známého díky výroby saké. Navštívíme jednu z výroben tohoto světově proslulého japonského nápoje. Následně se vydáme na prohlídku Osaky. V rámci programu návštěva zámku, tzv. zlatého nebo brokátového, jehož stavba začala v 16. století. Navštívíme také moderní čtvrť Dotonbori plnou barevných neónů, karaoke klubů, restaurací a nákupních center. Na závěr návštěva trhu Kuromon, kde místní speciality nakupují i ti nejlepší kuchaři z Osaky, známí svou vynikající kuchyní. Návrat do hotelu. Odpoledne volný čas. Přejezd rychlovlakem do Tokia (možnost přestupu). Upozornění! Cesta vlakem probíhá bez přístupu k hlavním zavazadlům, která jsou přepravována autobusem - na tento den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Tokia. (Trasa cca 560 km)

Den 12

Po časné snídani transfer na letiště a odlet do Varšavy (přímý let, bez mezipřistání).

Pro skupiny, které necestují aerolinkami LOT (letové řády jsou k ověření na R.pl/rozklady), je výše uvedený program pozměněn následovně:

Den 1

(...) Přelet do Tokia pravidelnou linkou s přestupem v jednom z evropských hlavních měst nebo v některé ze zemí Arabského poloostrova.

Den 2 - 10

Beze změn.

Den 11

(…) Večeře v místní restauraci. Večer volný čas, který lze využít například k návštěvě Umeda Sky Building - mrakodrapu vznášejícího se 170 m nad městem. Příležitost k obdivování panorama Osaky z vyhlídkové terasy (výjezd a vstupenka na vlastní náklady).

Den 12

Po časné snídani transfer na letiště a odlet do Polska. Přílet na letiště Varšava - Okęcie dle aktuálního letového řádu.

Pro skupiny označené hvězdičkou je odlet do Polska o den později (aktuální rozpis letů sledujte na R.pl/rozklady) a výše uvedený program je prodloužen o jeden den a podléhá následujícím změnám:

Den 6

Snídaně a odjezd z Atami. Přejezd rychlovlakem Shinkansen do Shizuoki a následně do Kjóta. Transfer autokarem do Nary. Navštívíme chrám Todaidži s největší dřevěnou stavbou světa (Síň Velkého Buddhy), uvidíme také chrám Kasuga ze 7. století a přilehlý park s jeleny. Na konec přejedeme do čtvrti Fushimi. Prohlédneme si chrám Fushimi Inari Taisha, který se nachází na vrcholu hory, ke kterému vedou tisíce bran torri. Přenocování v okolí města Kjóto. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 460 km)

Den 7

Po snídani celodenní prohlídka Kjóta. Uvidíme Zlatý pavilon (zapsán na seznamu UNESCO), který se nachází v parku chrámu Zen a jehož stěny jsou pokryty vločkami zlata. Následně se vydáme k Chrámu mírumilovného draka (Rjóandži) se zahradou ve stylu suché krajiny. Odpoledne přejezd autokarem do Arashiyamy. Navštívíme zde Chrám nebeského draka (Tenrjúdži), obývaný mnichy školy Rinzai japonského Zen Buddhismu. Čeká nás také procházka bambusovým lesem a slavným dřevěným mostem Togetsu a návštěva trhu Nishiki, kde si lze koupit čerstvé mořské plody, japonské nože a kuchyňské náčiní, stejně jako místní jídlo - sladkosti, nakládanou zeleninu, sušené ryby a sushi. Návrat do hotelu na přenocování. Večeře v místní restauraci.

Den 8

Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Kjóta. Vydáme se k hradu Nidžó, bývalému sídlu šógunů. Následně si prohlédneme buddhistický chrámový komplex Kiyomizu (UNESCO) který se tyčí nad městem a skládá se z několika dřevěných pavilonů. Vyhlídkové galerie nabízejí nádherné panorama Kjóta. V programu bude také návštěva pagody Heian s jednou z největších chrámových brán v Japonsku - Torii. Zúčastníme se tradičního čajového obřadu a odpoledne zakončíme procházkou ve čtvrti gejš - Gion. Návrat do hotelu na přenocování. Večeře v místní restauraci.

Další dny jsou realizovány beze změn, odlet do Polska 13. den.

Upozornění k programu

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Tokio - Varšava (přímý let), letištní taxy, ubytování v hotelech (10 nebo 11 nocí), přejezd rychlovlakem na trase Atami - Kjóto, Kjóto - Hirošima a Osaka - Tokio, transfery klimatizovaným autokarem, stravování dle programu, služby polsky mluvícího delegáta a místních průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezd vlakem na trase Tokio - Kamakura - Tokio, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel (celkové náklady na účast v programu jsou cca 25000 jenů, povinný poplatek delegátovi formou balíčku v místní měně), fakultativní výlety, další jídla a jiné osobní výdaje.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.