Jordánsko - země mlékem a medem oplývající, Jordánsko, 7.5.2018, Polopenze
7.5.2018 - 15.5.2018
Last minute
9 dní / nocí
Polopenze
letecky, Praha
27 990 Kč
Číslo termínu: 138293346
Jordánsko - země mlékem a medem oplývající
starstarstar
Jordánsko | Jordánsko
Všechna hodnocení
Doporučujeme
Ubytování: Program
Strava: Polopenze
doprava: letecky, Praha
Konečná cena za osobu: 27 990 Kč

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Země sousedí na severu se Sýrií, na severovýchodě s Irákem, na východě a na jihu se Saúdskou Arábií a na západě s Izraelem. Je doposud velice opomíjenou turistickou destinací, i když je jednou z nejkrásnějších, nejpohostinnějších a nejbezpečnějších zemí Blízkého východu. Nabízí milovníkům pohodové turistiky i pořádného prázdninového dobrodružství vše, po čem mohou vůbec toužit. Na historii zde narazíte téměř na každém kroku! Při své cestě nesmíte opomenout navštívit slavné růžové skalní město Petra, zapsané roku 1985 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví, které se pak v roce 2007 stalo oficiálně jedním z nových divů světa. Za další světový unikát se považuje také Mrtvé moře - velké jezero, které leží 394 metrů pod úrovní oceánu, je 9x slanější než v oceánech a koupání v něm působí blahodárně na kůži a revma. Fantastické potápění nabízí Rudé moře. Nadchne Vás měsíční krajina Wadi Rum – místo spojené s postavou Lawrence z Arábie. Neopomeňte navštívit poutní a biblická místa, kde byl pokřtěn Ježíš, či horu Nebo, odkud Mojžíš viděl zemi zaslíbenou. Pro milovníky adrenalinu je tu spousta možností k pěší turistice, cykloturistice, horolezectví, táboření či jízdě na velbloudech. My Vám zde nabízíme klasické pobyty u Mrtvého a Rudého moře, případně kombinace pobytů na obou místech.Nejvhodnějším obdobím k návštěvě Jordánska je jaro nebo podzim, kdy se vyhnete horkým letním měsícům a mrazivým zimním větrům. Přestože zima může být na většině území Jordánska poměrně chladná, na pobřeží Rudého moře a v Aqabě je stále příjemné počasí. Všeobecně však lze říci, že nejvhodnějšími a nejteplejšími měsíci na pobyt u moře je období od května do října.Pro cestu do Jordánska nepotřebujete žádné očkování, při delším pobytu se doporučuje očkovat proti břišnímu tyfu a žloutence typu A.
Strucna_trasa
Praha;
Amman;
Jerash;
Ajloun;
Amman;
Madaba;
Mt. Nebo;
Kerak;
Petra;
Wadi Rum;
Aqaba;
Betanie;
Dead Sea;
Amman;
Praha
Popis
8denní pobytově-poznávací zájezd
1. den
Odlet z Prahy. Přílet do Ammanu, přivítání na letišti, transfer do hotelu v Ammanu. Ubytování, večeře, nocleh.
2. den
Snídaně. Odjezd do starověkého města Jerash, které leží asi 50 km od hl. města Ammánu a které bylo údajně založeno Alexandrem Makedonským ve 4. stol.př.n.l.. Největšího rozkvětu město dosáhlo ve 2. stol.n.l., ale r. 749 postihlo město zemětřesení a silně ho poškodilo. V komplexu budete moci obdivovat pozůstatky chrámu Artemidy a Dia s 15 sloupy, dva amfiteátry, hipodrom, komplex římských lázní, bohatě zdobenou fontánu a několik kostelů. Poté budete pokračovat na sever do malebného místa Ajloun, které patří k nejdůležitějším ekologickým a historickým místům Středního východu a leží v malebném zeleném údolí. Navštívíte známou pevnost Qal’at Ar-Rabad, která je typickým příkladem islámské architektury. Strategickou pozici zajišťuje umístění na kopci, odkud je vidět na Jordan Valley, do Sýrie, Libanonu, Izraele a Jordánska. V níže položených místech kolem hradu se pěstují olivy a chládek obstarávají piniové háje. Návrat zpět do Amánu a krátká okružní jízda městem (cca 2 hod.), během které uvidíte Archeologické muzeum, folklórní muzeum, Citadelu a Amfiteátr. Večeře a nocleh.
3. den
Snídaně. Odjezd do Madaba, města známého slavnými byzantskými a umayyadskými mozaikami. Pokračujeme na horu Mt. Nebo, odkud Mojžíš uviděl zemi zaslíbenou, kam nikdy ale nevstoupil. Naskytne se Vám odtud také úchvatný výhled na údolí Jordánu a Mrtvé Moře. Po Královské cestě se vydáme do Keraku – města s mohutnou zříceninou křižáckého hradu ze 12. století, a dále do Petry. Ubytování, večeře a nocleh.
4. den
Snídaně. Celodenní návštěva růžového skalního města Petra, jednoho ze 7 divů světa zapsaného na seznamu UNESCO. Město původně vzniklo jako pohřebiště v dokonale krytém místě, kde se setkávají tři údolí. Bylo založeno asi mezi 3. stol.př.n.l. a 1. stol. n.l. V tu dobu zde žili Nabatejci a Petra se stala hlavním městem jejich království. Všechny stavby byly vytesány do pískovce. Město dosáhlo největšího rozkvětu a významu kolem roku 62 př. n. l., kdy tu žilo kolem 30000 lidí. Petru opustili poslední obyvatelé po druhém ničivém zemětřesení v 6. stol. n. l. Údolí upadalo postupně v zapomnění. Stala se tajemstvím místních beduínů, kteří existenci skalního města pečlivě skrývali před světem. Petra je také často využívána jako kulisa v mnoha filmech. Večeře, nocleh.
5. den
Snídaně. Pokračování cesty na jih, cestou zastávka v unikátní přírodní památce Wadi Rum, spojené s legendárním hrdinou Lawrencem z Arábie. Projížďka jeepy v nádherné pouštní krajině s bizarními skalními útvary.
Poté pokračování do Aqaba k Rudému moři, krátká okružní jízda. Ubytování v Aqaba, večeře a nocleh.
6. den
Snídaně. Odpočinek u Rudého moře – koupání, šnorchlování, možnost potápění. Večeře a nocleh.
7. den
Snídaně. Odjezd do Betanie (na seznamu UNESCO), místa křtu Ježíše Krista. Poté odjezd k nejnižšímu bodu naší planety – Mrtvému moři s extrémně vysokým obsahem solí a minerálů. Koupel v Mrtvém moři je opravdu velmi silným zážitkem. Ubytování, večeře a nocleh.
8. den
Snídaně. Volno. Transfer na letiště, odlet do Prahy, přílet do Prahy.
Cena zahrnuje
7 nocí v hotelu 3*, 7x polopenzi, leteckou dopravu Praha-Amman-Praha, letištní taxy a palivové příplatky, všechny výlety a návštěvy dle programu (bez vstupů), všechny transfery, pobytové taxy, vízum, slovensky mluvícího průvodce.
Cena nezahrnuje
vstupy (cca 140 USD), spropitné, komplexní cestovní pojištění, odletovou taxu 20 JOD.
Jerash – $15
Ajloun – $5
Amman City Tour – $7
Madaba – $2
Nebo – $2
Kerak – $3
Petra – $71
Wadi Rum – 1,5 hod. Jeep Tour – $20
Bethany – $17

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Další informace: tento zájezd se řídí ustanovením zákona č.159/1999 Sb. o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Všechny náležitosti dle tohoto zákona jsou uvedeny v informacích výše, (popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd.). Tyto informace poskytuje pořádající cestovní kancelář INEX-cestovní kancelář s.r.o., IČ 26392763 a prodejce zájezdu CA Dovln.cz neodpovídá za případné chyby či nesrovnalosti v nich uvedené. Pořádání zájezdu se řídí všeobecnými podmínkami organizující cestovní kanceláře, které od nás obdržíte zároveň s návrhem smlouvy o zájezdu. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházejícími z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku, má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit podmínky pořádání zájezdu.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.