Madeira 55+ Pěší turistika na Madeiře - Portugalsko - Madeira
0 termínů
-
-
Madeira 55+ Pěší turistika na Madeiře
Portugalsko | Madeira
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Hotel
Strava: -
Již od :
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: PĚŠÍ TURISTIKA NA MADEIŘE 55+ Křížem krážem ostrovem věčného jara
Poloha

Ostrov Madeira, kde panuje celoročně velmi příznivé počasí, je populární destinací i pro pěší turistiku. Projděte si s naším zkušeným průvodcem Madeiru křížem krážem a poznejte tento ostrov z jiného pohledu

 

Čekají vás strmé skály a horské masivy, které pokrývá divoká a nespoutaná vegetace. Hluboké vavřínové a eukalyptové lesy, či romantické hortenzie kontrastující s krásou okolní zeleně. Nesmíme zapomenout ani na bizarní útesy, které jsou bez ustání bičovány dravými vlnami Atlantiku. Jako perly jsou pak v této neskutečné kráse rozesety malebné vesničky a městečka, které spojují typické zavlažovací kanály – levády.

 

 

Program

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ.

Odlet z Prahy přímým letem, přílet na letiště Funchal, transfer do hotelu. Ubytování v hotelu Dom Pedro Garajau 3* a seznámení s průvodcem.

2. den – Trek č. 1: RIBEIRO FRIO – PORTELA 

Výchozí bod: Ribeiro Frio

Cílový bod: Portela

Stupeň obtížnosti: příjemná turistika pro všechny (úzká cesta podél levády)

Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km

Po snídani úvodní schůzka s průvodcem a sdělení bližších informací k programu celého zájezdu. Začátek treku započnete návštěvou pstruží farmy v Ribeiro Frio a poté se vydáte na cestu kolem levády do vesnice Portela. Levády jsou unikátní systém zavlažovacích kanálů, které zpravidla svádí vodu z hor na terasovitá políčka na pobřeží. Tato cesta vás povede krajinou třetihorních lesů Laurissilva po úbočí zelených hor s výhledy na severní pobřeží až do vesnice Portela. Příjemná pohodová trasa pro všechny. Návrat do hotelu, osobní volno.

3. den – Trek č. 2: PONTA DE SÃO LOURENÇO

Výchozí bod: Ponta de São Lourenço

Cílový bod: Ponta de São Lourenço

Stupeň obtížnosti: středně těžká (trasa zčásti vede po nedávno vybudované cestě)

Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 7,5 km

Trekking překrásnou krajinou barevných útesů na nejvýchodnějším výběžku ostrova. Krásné vyhlídky, vlny Atlantiku, barevné skály a fotogenická místa. Tato túra je dokladem pestrosti madeirské krajiny, polopouštní charakter této oblasti má v sobě zvláštní kouzlo a je protikladem k všudypřítomné zeleni zbylé části ostrova. Za dobré viditelnosti můžete dohlédnout i na sousední ostrov Porto Santo. Při této túře přejdete nejužší místo ostrova, odpočinete si v malé „oáze“ Casa da Sardinha a po skončení pěšího výletu se vykoupete na malé písčité pláži Prainha, oblíbené zejména místními. Návrat do hotelu, osobní volno.

4. den – Trek č. 3: PICOS

Výchozí bod: Pico do Arieiro

Cílový bod: Achada da Teixeira

Stupeň obtížnosti: středně těžká (pro turisty bez závratí)

Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km

Jednou z nejkrásnějších túr ostrova je bezesporu výstup na nejvyšší horu Pico Ruivo se startem na hoře Pico do Arieiro. Trekking krajinou bizarních rozeklaných skal, neskutečných výhledů a přírodních scenérií. Pro milovníky horské turistiky nezapomenutelný zážitek. Cesta plná stoupání a klesání přes hřebeny i skrz tunely je hodnocena jako zlatý hřeb turisticky laděných programů. Návrat do hotelu, osobní volno.

5. den – Trek č. 4: BOCA DO RISCO

Výchozí bod: Caniçalský tunel

Cílový bod: Porto da Cruz

Stupeň obtížnosti: náročná (pro zkušené turisty bez závratí)

Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km

Po této staré cestě kdysi místní nosili vinné hrozny z vesnice Porto da Cruz do města Machico. Vy se vydáte cestou opačnou, nejdříve po levádě vedoucí mezi vesnickými domy a jejich políčky a zahradami až na sedlo Boca do Risco, odkud se otevírají nádherné pohledy na severní pobřeží Atlantiku. Odsud už vás čeká mírně exponovaná, ale zábradlím zajištěná trasa po kraji útesů s fotogenickými vyhlídkami. Následuje cesta eukalyptovými lesy a příchod do vesnice Porto da Cruz, kde bude v případě příznivého počasí možnost koupání. Návrat do hotelu, osobní volno.

6. den – Trek č. 5: RABAÇAL

Výchozí bod: Rabaçal

Cílový bod: Garagem

Stupeň obtížnosti: nízká

Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 8 km

Známé levády v podhůří náhorní plošiny Paúl da Serra jsou dokonalou ukázkou umu stavitelů tohoto důmyslného zavlažovacího systému. Cesta vás povede k vodopádu Risco a následně k 25 pramenům. Malebná pohádková krajina vřesovců a zelených kopců je příjemným místem pro pěší turistiku. Po cestě zpět se zastavíte na koupání na pláži ve vesnici Calheta. Návrat do hotelu, osobní volno.

Trek č. 6: ZÁPADNÍ OKRUH 

Během dnešního dne si odpočinete od pěší turistiky, ale malá procházka nesmí chybět. Ráno vyrazíte na horské sedlo Encumeada, kde můžete ochutnat vyhlášený míchaný alkoholický nápoj Poncha, poté následuje malá procházka (cca 30 min) po blízké levádě s krásnými pohledy na centrální masiv nejvyšších hor. Následně přesun autobusem na náhorní plošinu Paúl da Serra a sjezd do Porto Moniz, kde si budete moci vychutnat koupání ve vyhlášených lávových bazéncích. Poté přesun přes vyhlídku Véu da Noiva do vesnice São Vicente a následně přejezd na jižní pobřeží. Poslední zastávkou bude jeden z nejvyšších útesů na světě, majestátní vyhlídka Cabo Girão (580 m.n.m.).

8. den

Snídaně, transfer na letiště Funchal a přílet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu Praha – Funchal – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7 nocí se snídaní v 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu (z hotelu a zpět po ukončení pěší túry)
 • služby průvodce CK

* Termín 4.5. – 11.5.2018: letecká doprava Praha – Funchal – Praha s přestupem v Lisabonu. 

 

Cena nezahrnuje
 • příplatek 3 200 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek  2 990 Kč za 7x večeři vč. nápojů
 • případné fakultativní výlety vč. vstupů
 • spropitné ani jiné vedlejší náklady
 • městskou pobytovou taxu 1 EUR/ os. **
 • cestovní pojištění

** Cena zájezdu neobsahuje pobytovou taxu ve výši 1 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2018 navýšena.

Poznámky k programu
 • Všechny treky vedou po turistických trasách a jedná se většinou o pohodovou až středně náročnou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří nechtějí Madeiru poznávat jen jako klasický poznávací zájezd, ale zažít ji trochu jinak (a aktivněji).
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení.
 • Některé trasy mohou u osob trpících na závratě vyvolávat nepříjemný pocit, nicméně všechny tyto trasy bývají zajištěny ocelovými lany nebo zábradlími.

Žádné recenze pro tento hotel.

Dnes Počasí v Madeira - transparent 21°C
Zítra Počasí v Madeira - transparent 20 - 24°C
21.8. Počasí v Madeira - transparent 21 - 26°C
22.8. Počasí v Madeira - transparent 22 - 25°C
Východ slunce 7:33
Západ slunce 20:49
Vlhkost vzduchu 61%

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.