Menorka 55+ Poznávací zájezd Krásy Menorky - Španělsko - Španělsko ostrovy - Baleáry - Menorca
0 termínů
-
-
Menorka 55+ Poznávací zájezd Krásy Menorky
Španělsko | Menorca
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Hotel
Strava: -
Již od :
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: MENORCA 55+ Poznávací zájezd Krásy Menorcy
Program

Jedinečný ostrov a biosferická rezervace UNESCO

O Menorce se hovoří, jako o „Karibiku“ ve Středomoří a je nejčistším místem Španělska. Ostatně při našem putování po tomto jedinečném ostrově si to budete moci ověřit. Projdete se biosférickou rezervací, která je na seznamu UNESCO. Navštívíte historické centrum Ciutadelly a hlavního města Mahónu. Ponoříte se do dávné historie u prehistorických staveb. Majáky, útesy, panenské pláže s křišťálovou vodou a mnohem víc.

 

 

Program zájezdu:

1. den – Odlet z Prahy na Menorcu. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den – Prohlídka prehistorické 3 000 let staré stavby Naveta des tudons, která sloužila jako pohřebiště. Poté navštívíme bývalé hlavní město Menorcy Ciutadellu – zde prohlídka historického centra města, přístavu, návštěva místního trhu, osobní volno. Návrat do hotelu. Večer promítání dokumentu o Menorce + přípitek na uvítanou.

3. den – Výjezd autobusem na nejvyšší bod ostrova Menorcy „horu“ Monte Toro (358 m.n.m.), odkud je panoramatický výhled na celý ostrov. Exkurze na farmě s ochutnávkou sýrů. Přejezd na severní pobřeží, zde nejprve návštěva romantické rybářské vesničky Fornells s malebným přístavem a vyhlášenými rybími specialitami a poté nejsevernějšího výběžku Cap de Cavalleria s majákem na vysokém skalním útesu. Odpoledne odpočinek na pláži De Cavalleria s načervenalým pískem. Návrat autobusem do hotelu.

4. den – Pěší výlet po jihozápadním pobřeží Menorcy: maják D´Artrutx – pláž Turqueta (cca 12 km). Legendární koňská stezka Camí de Cavalls vede po útesech, kolem zálivů a malých pláží a končí na jedné z vyhlášených pláží ostrova – pláži Turqueta. Zde možnost koupání a relaxace. Z konce trasy návrat autobusem do hotelu. Možná varianta pro aktivní turisty: z pláže Turqueta pokračovat po pobřeží přes přírodní pláže Macarella a Macarelleta do letoviska Cala Galdana (cca 6 km). Návrat do hotelu místní dopravou.

5. den – Pobyt u moře nebo fakultativně: výlet autobusem do letoviska Santo Tomas s možností koupání na krásných dlouhých plážích nebo pěších výletů po Camí de Cavalls podél pobřeží.

6. den – Výlet do hlavního města Menorcy, Mahonu. Zde prohlídka centra s možností nákupů. Návštěva likérky, kde se vyrábí místní slavný Gin Xoriguer. Velmi atraktivní možností poznání Mahónu je projížďka katamaránem po druhém největším přírodním přístavu na světě. Z Mahónu přejezd do Trepuco – lokalita s prehistorickými kamennými talayoty a taulou. Na závěr návštěva městečka Binibequer vell, které je zajímavé svými bílými domy a úzkými uličkami.

7. den – Pěší výlet po severovýchodním pobřeží Menorcy: maják Favaritx – pláž a letovisko Es Grau (cca 11 km). Trasa vede po koňské stezce Camí de Cavalls a přírodní rezervací De S Albufera des grau. Tato oblast je samotnými Menorčany označována jako nejhezčí část Menorcy, kterou byste při návštěvě ostrova neměli minout. Z konce trasy návrat autobusem do hotelu.

8. den – Transfer na letiště, odlet do Prahy.

AKCE Záloha za zájezd pouze 2 500 Kč/osoba*

              *při zakoupení zájezdu do 1.12. 2017

Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu Praha – Mahón - Praha včetně všech poplatků
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3*/4*
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
 • služby průvodce CK
 • vstupné do Naveta des Tudons a návštěvu místní farmy
 • promítání dokumentárního filmu o Menorce a přípitek na uvítanou
Cena nezahrnuje
 • vstupy dle programu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (dle konkrétního hotelu)
 • katamarán ve městě Mahón (cca 11 EUR)
 • fakultativní výlet do Santo Tomas (cca 30 EUR)
 • cestovní pojištění
 • pobytová taxa (cca 2,20 EUR/os./den). Taxa je splatná v její aktuální výši přímo na místě v hotelové recepci. Děti do 15,99 let taxu neplatí. Uvedené ceny odpovídají právním předpisům platným od sezóny 2016, avšak tyto ceny mohou být místními předpisy kdykoli změněny, na což nemá CK vliv.

Žádné recenze pro tento hotel.

Dnes Počasí v Menorca - transparent 25°C
Zítra Počasí v Menorca - transparent 23 - 29°C
21.8. Počasí v Menorca - transparent 24 - 31°C
22.8. Počasí v Menorca - transparent 23 - 30°C
Východ slunce 6:58
Západ slunce 20:36
Vlhkost vzduchu 58%

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.