Mexiko - Senior 55+ Velké putování Mexikem, Mexiko, 28.3.2018, Bez stravy
28.3.2018 - 12.4.2018
Last minute
16 dní / nocí
Bez stravy
letecky, Praha
71 500 Kč
Číslo termínu: 121307682
Mexiko - Senior 55+ Velké putování Mexikem
Mexiko | Mexiko
Všechna hodnocení
Doporučujeme
Ubytování: Hotel
Strava: Bez stravy
doprava: letecky, Praha
Konečná cena za osobu: 71 500 Kč

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: MEXIKO 55+ Velké putování Mexikem
Program

Vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky. Projedete přes pohoří s aktivními sopkami jako je Popocatépetl, krajinou kaktusů a kaňonů až do oblasti úrodných údolí. Prohlédnete si honosná koloniální města z dob španělské nadvlády i prosté vesničky indiánů. Navštívíte archeologické památky světového významu jako jeTeotihuacán či Chichen Itzá. Na závěr si užijete bělostného písku na plážích poloostrovaYucatán a komfortu 4* resortu s programem all inclusive.

 Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odlet z Prahy do Mexico City (přestup v Paříži). V podvečerních hodinách transfer do hotelu. Ubytování. 

 

2. den: Snídaně. Odjezd k archeologickému nalezišti Teotihuacán. Cestou projedete přes náměstí Tří kultur, kde můžete obdivovat stavby z dob aztéku, španělů a moderní mexické architektury. Poté prohlídka baziliky Panny Marie Guadalupské, nejvýznamnější katolické svatyně v celé Latinské Americe. Dále navštívíte Teotihuacán (UNESCO), jednu z nejvýznamnějších památek starověkého světa. Prohlídka paláců, chrámů a pyramid Slunce a Měsíce. Návrat do hotelu v Mexico City. 

 

3. den: Snídaně. Prohlídka Mexico City s hlavními třídami Paseo de la Reforma a Avenida Juárez a historickým centrem (UNESCO). Navštívíte hlavní náměstí Zócalo s Národním palácem a katedrálou. Podíváte se na ruiny hlavního aztéckého paláce. Poté návštěva historického parku Chapultepec a Antropologického muzea. Návrat do hotelu v Mexico City. 

 

4. den: Snídaně. Odjezd do historického města Taxco, jež leží v překrásné scenérii na úpatí hory. Město bylo známé pro těžbu stříbra a jeho zpracování. Stříbro se zde již netěží, ale můžete si zakoupit překrásné stříbrné výrobky. Prohlídka koloniálního centra města. Ubytování. 

 

5. den: Snídaně. Odjezd do města Puebla. Za příznivého počasí je možno cestou spatřit sopky Popocatépetl a Iztaccihuatl. Vulkány dominují celému údolí, ve kterém leží město Puebla, které je opravdovým skvostem koloniální architektury (UNESCO). Budete moci obdivovat kouzelná náměstí, barokní paláce, katedrálu či místní trh. Poté odjezd do města Oaxaca překrásnou krajinou s typickými kaktusy. Ubytování.

 

6. den: Snídaně. Návštěva starodávného hlavního města Zapotéků Monte Albán(UNESCO), umístěného na jedinečném místě na vrcholku hory. Prohlídka observatoře, paláců či stadionu pro hru zvaná pelota. Poté prohlídka města Oaxaca(UNESCO) které se nachází 1 500 metrů nad hladinou moře. Návštěva kostela Santo Domingo a bývalého dominikánského kláštera, jež nyní slouží regionálnímu muzeu. Zde můžete obdivovat nejvýznamnější archeologické nálezy kultur Zapotéků a Mixtéků. Poté prohlídka hlavního náměstí s vládním palácem a katedrálou. Exkurze do výrobny produkující typický místní nápoj Mezcal. Ten proslul převážně červy “gusano rojo“, kteří se vkládají přímo do lahve s pálenkou. Ubytování v Oaxace.

 

7. den: Snídaně. Odjezd do Tule a prohlídka místního 2000 let starého stromu, jehož obvod je neuvěřitelných 58 metrů. Poté navštívíme významné archeologické naleziště Mitla, obývaného kulturami Zapotéků a Mixtéků, jež je obklopeno současným městečkem San Pablo de Mitla. Odpoledne přejezd přes pohoří Sierra Madre do města Tuxtla Gutierrez ve státě Chiapas. Ubytování. 

 

8. den: Snídaně. Odjezd do přístavu a projížďka lodí kaňonem Sumidero. Můžete obdivovat strmé stěny, zdvíhající se až do výšky jednoho kilometru po obou stranách kaňonu či místní bohatou faunu a flóru. Poté přejezd do země Mayů, do města San Cristóbal de las Casas – prohlídka koloniálního centra města. Návštěva místní indiánské komunity ve vesnici San Juan Chamula a Zinacantán, kde indiáni stále udržují své tradiční kroje a zvyky. Ubytování. 

 

9. den: Snídaně. Odjezd do města Palenque. Návštěva zapomenutého města mayské civilizace Palenque (UNESCO), obklopeného deštným pralesem. Město tvoří přes 500 budov a vy si prohlídnete ty nejvýznamnější z nich, jako je chrám Nápisů či chrám Slunce. Ubytování. 

 

10. den: Snídaně. Přejezd do státu Campeche a do stejnojmenného města, ležícího na břehu mexického zálivu. Prohlídka centra města Campeche, jež je známé svou překrásnou koloniální architekturou (UNESCO) a jež bylo jedním z hlavních španělských přístavů při cestách do Nového světa. Ubytování. 

 

11. den: Snídaně. Navštěva mayských archeologických lokalit Uxmal (UNESCO) a Kabáh. V podvečerních hodinách příjezd do Meridy. Ubytování. 

 

12. den: Snídaně. Návštěva nejvýznamnější a nejzachovalejší archeologické památky Yukatánu Chichén Itzá (UNESCO), založeného již v roce 514 našeho letopočtu. Prohlídka celého areálu s observatoří, Kukulkánovou pyramidou či chrámem Jaguára. Cestu po mayských významných místech zakončíme na břehu Karibského moře v městečku Tulum, kde se nachází jediné mayské chrámy umístěné na břehu moře. Poté odjezd do letoviska Playa de Carmen na Mayské riviéře. Ubytování.

 

13. den: All inclusive. Odpočinek na pláži. Možnost fakultativního výletu na ostrov Cozumel. 

14. den: All inclusive. Odpočinek na pláži. 

15. den: All inclusive. Odpočinek na pláži. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR (přestup v Paříži).

 

16. den: V odpoledních hodinách přílet do Prahy.

Cena zahrnuje
  • ubytování 14 nocí se snídaní v hotelu 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
  • letecká doprava Praha – Mexico City a Cancún – Praha s přestupem v Paříži 
  • 3x all inclusive v resortu na pobřeží
  • transfery z/na letiště v Mexico City/Cancúnu
  • výlety dle programu včetně vstupů (doprava klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem)
  • služby česky/ slovensky hovořícího a místního průvodce
Cena nezahrnuje
  • cestovní pojištění (1 220 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 1 880 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let)
  • příplatek za jednolůžkový pokoj (12 490 Kč)
  • případné fakultativní výlety
  • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15

Změna programu vyhrazena.

Změna hotelu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Minimální záloha

 

AKCE záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu do 31. 8. 2018)

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Další informace: tento zájezd se řídí ustanovením zákona č.159/1999 Sb. o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Všechny náležitosti dle tohoto zákona jsou uvedeny v informacích výše, (popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd.). Tyto informace poskytuje pořádající cestovní kancelář Delfín travel s.r.o., IČ 27643298 a prodejce zájezdu CA Dovln.cz neodpovídá za případné chyby či nesrovnalosti v nich uvedené. Pořádání zájezdu se řídí všeobecnými podmínkami organizující cestovní kanceláře, které od nás obdržíte zároveň s návrhem smlouvy o zájezdu. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházejícími z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku, má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit podmínky pořádání zájezdu.

Žádné recenze pro tento hotel.

Dnes Počasí v Mexico City - transparent 19°C
Zítra Počasí v Mexico City - transparent 13 - 20°C
21.8. Počasí v Mexico City - transparent 12 - 20°C
22.8. Počasí v Mexico City - transparent 12 - 21°C
Východ slunce 7:18
Západ slunce 20:02
Vlhkost vzduchu 52%

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.