Sdílet na Facebooku
Sdílet na Google+
Tweet

Okruh Marokem - od 18.05.18

Okruh Marokem, Maroko, 18.5.2018, Polopenze
Okruh Marokem
Okruh Marokem (Program)
Doprava letecky
Strava Polopenze
Letiště Praha
Odjezd -
Číslo zájezdu 126838152
38 990 Kč (-0 %)
TIP
LM
Tento termín byl vyprodán. Další termíny najdete v detailu hotelu: Okruh Marokem
Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den PRAHA – CASABLANCA
Odlet z Prahy do Casablancy. Po příletu budete přivítáni místním průvodcem. Transfer do hotelu 4*. Večeře a nocleh.

2. den CASABLANCA - RABAT
Po snídani prohlídka Casablancy. Navštívíte náměstí s budovami ve stylu art deco a 3. největší mešitu světa – mešitu Hassana II., jejíž minaret dosahuje výšky 200 m. Nejstarší část města Anfa (dnes již nestojí) byla původně osídlena Berbery v 7. stol. a byla nezávislým královstvím odmítajícím muslimské zákony. Město se stalo úkrytem pirátů, než jej Portugalci v 15. stol. zničili a začali jej využívat jako vojenskou pevnost. Dnes se na místě Anfy nachází luxusní čtvrť s krásnou promenádou, kde bude čas na krátkou relaxaci. Po prohlídce Casablancy odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka. Prohlídka slavné věže Hassan Tower a přilehlého mausolea Mohammeda V. Večeře a nocleh v hotelu v Rabatu.

3. den RABAT – MEKNES – VOLUBILIS – FES
Po snídani procházka po místní malebné kasbě. Odjezd do Meknesu, obklopeného cca 41 km dlouhou trojitou hradbou. Meknes byl oblíbeným městem sultána Moulaye Ismaila. Prohlédnete si také nádherně zdobenou bránu Bab Mansour a také místní starou čtvrť (medinu). Dále se vydáte do Volubilis. Návštěva starověkkých římských ruin. Volubilis bylo centrem „římské“ Afriky, centrem obchodu mezi starým Římem a Berbery. Pokračování cesty do Fesu, večeře a nocleh v hotelu.

4. den FES
Celodenní prohlídka „duchovního hlavního města“ Maroka – Fesu. Prohlédnete si starou čtvrť (medinu), mešitu Karouiine, založenou v roce 859 jako „madrasu“, což lze přeložit jako vzdělávací a duchovní centrum. Byla zde založena univerzita Al Karaouine, která ve středověku hrála hlavní roli v kulturním a akademickém sbližování islámského světa a Evropy. Dále navštívíte medersu Attarine, jejíž interiér je přístupný nemuslimské veřejnosti, dále místní koželužny, kde na Vás dýchne středověk a také místní porcelánku, kde se ručně vyrábějí miniaturní dílky k sestavování ozdobných mozajek. Večeře a nocleh ve vašem hotelu.

5. den FES – ERRACHIDIA - ERFOUD
Po snídani odjezd do Erfoudu. Cesta vede na jih, územím středního Atlasu, porostlým nádhernými cedrovými háji. Dále územím vysokého Atlasu. Za Errachidiou můžete obdivovat úchvatné scenérie palmových oáz v okolních údolích. Po příjezdu do Erfoudu ubytování v hotelu. Fakultativně možnost výletu do pouště s pozorováním západu slunce. Můžete se také vydat do až 400 m vysokých dun, kde si západ užijete na hřbetech velbloudů. Večeře a nocleh v hotelu v Erfoudu.

6. den ERFOUD – TINGHIR - KAŇON TODRA - OUARZAZATE
Po snídani odjezd z Erfoudu. Objevíte kouzlo pouštní cesty. Tento den se vydáte do kaňonu Todra, jehož strmé stěny vás sevřou. Krátká procházka kaňonem. Poté odjezd do Ouarzazate, přes městečko Tinghir. Večeře a nocleh v Ouarzazate v hotelu.

7. den OUARZAZATE – TAROUDANT - AGADIR
Po snídani prohlídka Ouarzazate, města nazývaného „branou pouště“. Město leží mezi pohořím Atlas a pouští. Je osídleno převážně Berbery, kteří zde postavili většinu staveb. Také se tu natáčelo mnoho filmů a dnes jsou tu dvě velká filmová studia. Kromě Ourzazate navštívíte také Ait Ben Haddou, nádhernou opevněnou kasbu ležící u bývalé karavanové stezky mezi Saharou a Marrakechem. Poté odjezd do Taroudantu, jednoho z typických marockých měst, ležícím na cestě od oceánu do saharské pouště. Zde si prohlédnete slavné opevnění města. Taroudant je skrytý skoro celý uvnitř hradeb. Město zažívalo svou největší slávu za vlády Mahommeda ash–Sheikha, který také v roce 1528 nechal vystavět opevnění města a velkou mešitu s jejím nádherným minaretem.Byl hlavním městem dynastie Saadů, kteří ho využívali jako základnu pro napadání Portugalců. Později však Taroudant o status hlavního města přišel a hlavním městem se stala Marrakech. Taroudant získal své bohatství díky pěstování cukrové třtiny, bavlny, rýže a také díky nalezištím indiga. Po skončení prohlídky odjezd do Agadiru. Cesta vede přes údolí, kde rostou vzácné argánové stromy, jejichž plody jsou spásány kozami lezoucími do korun stromů. Večeře a nocleh v hotelu v Agadiru.

8. den AGADIR
Odpočinkový den v Agadiru. Možnost koupání v bazénu, či v oceánu. Večeře a nocleh ve Vašem hotelu.

9. den AGADIR - MARRAKECH
Snídaně, krátká návštěva zřícenin místní kasby Po velkém zemětřesení v roce 1960, které srovnalo se zemí celý starý Agadir, slouží nyní jako památka původního starého města. Odjezd do Marrakeche Pestrobarevné město fascinuje návštěvníky etnickou různorodostí a vlivy islámské a arabské architektury. Navštívíte hrobky Saadians Tombs, v nichž se nachází na 60 členů slavné dynastie Saadů. Prohlédnete si také nádherně zdobený palác Bahia a navštívíte exteriér mešity Koutoubia. Podle legendy byly tři báně mešity vyrobeny z pravého zlata. Čtvrtou přidala manželka Yacouba el–Mansoura jako kompenzaci za rozmařilost během Ramadanu. Za trest musela roztavit všechny své šperky a postavit další kopuli. Večer se vydáte na náměstí Djemaa el Fnaa – obrovské trhoviště, kde stěží odoláte některé z místních pochoutek.

10. den MARRAKECH - CASABLANCA
Po snídani prohlídka marrakechské mediny – nejstarší části města a tržiště, Araby nazývané „Souk“, kde se setkáte s tradiční marockou ruční výrobu. Souk společně s náměstím Djmaa El Fna tvoří srdce Marrakeche. Navštívíte také místní „lékárnu“, kde vyslechnete, jak jsou zpracovávány a využívány místní byliny a rostliny ke kosmetickým a lékařským účelům. Volno na poslední nákupy. Odpoledne odjezd do Casablancy, večeře a nocleh v hotelu.

11. den CASABLANCA – PRAHA
Brzy ráno transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha – Casablanca – Praha letištní taxy transfery klimatizovanými busy dle programu 10x ubytování v hotelech standardu 4* - 5* 9 x polopenze, 1 x snídaně vstupy do navštívených památek služby místního a českého průvodce

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní výlety z Agadiru vstupné do interiéru mešity Hassana II. (13,– EUR) výlet do pouště z Erfoudu (cca 30,– EUR) a jízdu na velbloudech (cca 20,– EUR)

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Další informace: tento zájezd se řídí ustanovením zákona č.159/1999 Sb. o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Všechny náležitosti dle tohoto zákona jsou uvedeny v informacích výše, (popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd.). Tyto informace poskytuje pořádající cestovní kancelář ESO travel a.s., IČ 27957039 a prodejce zájezdu CA Dovln.cz neodpovídá za případné chyby či nesrovnalosti v nich uvedené. Pořádání zájezdu se řídí všeobecnými podmínkami organizující cestovní kanceláře, které od nás obdržíte zároveň s návrhem smlouvy o zájezdu. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházejícími z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku, má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit podmínky pořádání zájezdu.
CK
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.