Portugalsko 55+ - za historií země mořeplavců - Portugalsko
0 termínů
-
-
Portugalsko 55+ - za historií země mořeplavců
Portugalsko | Portugalsko
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Hotel
Strava: -
Již od :
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: PORTUGALSKO 55+ Za historií země mořeplavců
Poloha

 

PORTUGALSKO 55+

Malá země, která se proslavila portským vínem, bohatou historií a slavnými mořeplavci. Nadchněte se pro Portugalsko a objevte nádherné památky, výsostné katedrály a barvami zářící města plná tajemných křivolakých uliček. Zaposlouchejte se do melancholických tónů portugalské hudby, na chvíli zapomeňte na všední starosti a užijte si dosyta tento malebný kout země.

Program

 

1. den - Odlet z Prahy přímým letem do Porta. Transfer do hotelu, ubytování.

 

2. den - Během tohoto dne vás čeká prohlídka Porta, druhého nejvýznamnějšího města Portugalska. Navštívíte nejzajímavější historické památky – Praça da Batalha, kostel sv. Idefonsa, katedrála Sé de Porto, nádraží Sv. Benedikta, Avenida dos Aliados, věž Torre dos Clérigos, portské nábřeží Ribeira.

 

Odpoledne se můžete fakultativně vydat na projížďku lodičkami pod 6 portskými mosty. Následně vás čeká přejezd do města Vila Nova de Gaia známého svými vinnými sklepy s možností degustace. Návrat do hotelu, osobní volno. 

 

3. den - Dopoledne přejedete do města Braga, kde vás čeká prohlídka poutního místa Bom Jesus do Monte (UNESCO) a poté volný čas ve městě. Následuje návštěva keltského města Citânia de Briteiros, které je vyhlášenou kulturní památkou.

 

Přejezd do města Guimarães, kde budete moci obdivovat místní hrad. Pěší procházka do centra města k tisíc let starým hradbám (UNESCO), osobní volno. Odpoledne navštívíte slavné vinařství Quinto de Aveleda s možností degustace. Návrat do Porta a možnost koupání ve čtvrti Matosinhos. 

 

4. den - Ráno přejezd do města Coimbra, kde si prohlédnete světoznámou univerzitu. Poté procházka starým městem k nejvýznamnějším místním památkám – katedrála Sé, městská brána, promenáda. Volný čas  na oběd. Odpoledne přejedete autobusem do města Fátima – ubytování v hotelu a osobní volno.

Večer pro zájemce možnost navštívit spolu s průvodcem vyhlášené procesí se svíčkami, které je jedno z největších na světě. 

 

 5. den - Dnešní den si prohlédnete město Tomar – templářský hrad, klášter Kristova řádu (UNESCO) a unikátní, nedávno objevenou židovskou synagogu. Následuje přejezd do historického města Batalha, které je díky svým kulturním památkám zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Po prohlídce se vydáte do města Nazaré – ubytování v hotelu a osobní volno.

Fakultativně můžete spolu s průvodcem vyjet lanovkou k poutnímu místu Sitio Nazaré s kostelem Panny z Nazaré s vyhlídkou z útesu nad mořem. Poté se přesunete na  divokou pláž u krásného města Nazaré. Možnost povečeřet v některé z vynikajících rybích restaurací. 

 

6. den - Během dne si užijete návštěvu města Alcobaça s věhlasným cisterciáckým klášterem. Poté přejezd do města Óbidos se starověkým opevněním. Navštívíte klášter a projdete si historické centrum. Odpoledne se zastavíte v pozoruhodném městě Sintra a prohlédnete si Královský palác. Odjezd do hlavního města Portugalska Lisabonu, ubytování v hotelu. 

 

7. den - Dopoledne pěší prohlídka Lisabonu – park Eduarda, náměstí Rato, Principe Real, Chiado, Eiffelovský výtah Santa Justa, náměstí Rossio, Plaza de Comercio, katedrála Sé. Návrat do hotelu. Odpoledne individuální volno.

 

8. den - Volný den. Fakultativně můžete navštívit mys Cabo da Roca, který je nejzápadnějším bodem Evropy. Následuje cesta autobusem do Estorilu a procházka podél moře. Poté přejedete do města Belém a navštívíte věhlasný klášter Jeronymitů. 

 

9. den - Dopoledne procházka po Lisabonu. Návštěva areálu Expa s velkým oceanáriem. Transfer na letiště a ve večerních hodinách odlet přímým letem z Lisabonu do Prahy. 

  
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu Praha - Porto a Lisabon - Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 8 nocí se snídaní v 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
Cena nezahrnuje
 • příplatek 7 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • příplatek za večeře vč. nápojů 4 500 Kč
 • fakultativní výlety
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinnou pobytovou taxu 1 EUR/osoba/noc
Poznámka
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
 • Pobytová taxa může být v roce 2018 změněna. 

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.