Poznávací zájezd Národní parky Andorry - Andorra
0 termínů
-
-
Poznávací zájezd Národní parky Andorry
Andorra | Andorra
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Hotel
Strava: -
Již od :
Popis zájezdu
Zájezd do jedinečné nádherné části centrálních Pyrenejí ministátečku Andorra a NP St. Maurici. Spolu s kamennými městečky, bohatou horskou květenou (kvetou zde volně i kosatce) a panoramatem horských velikánů tvoří malebnou horskou krajinu, která Vás okouzlí na našich výletech. Na zájezdu budete obdivovat i bizarní skalní štíty a nespočet krásných jezer a jezírek v NP Sant Maurici. Tato oblast Vás nadchne dolinami, které jsou plné zurčících potoků, průzračných říček a kaskád. Cestu z Čech si zkrátíte leteckou dopravou do Katalánska. Celý zážitek umocní ubytování v krásném 4* hotelu Panorama v Andoře.

1. DEN – Odlet z Prahy. Přílet do Katalánska. Ubytování.
2. DEN – Přejezd do Andorry. Po cestě návštěva zajímavých městeček. GERONA – malebné historické město s pěknou katedrálou, která skrývá unikátní gobelín Stvoření, krásné uličky starého města. BESALÚ – malé, ale velmi pěkné historické městečko ve vnitrozemí, založené již Římany se zachovalou románskou architekturou známé svým kamenným středověkým opevněným mostem. Příjezd do ANDORRY, nejvýše položeného ministátečku Evropy, ubytování.
3. DEN – Výlet v oblasti trojmezí Andorra – Francie – Španělsko. Výjezd na sedlo PORT D ́ ENVALIRA (2408 m). Krátká vycházka na hřeben mezi Francií a Andorrou s vyhlídkami na obě strany. Přejezd do údolí VALIRA D ́ORIENT, odtud výlet do oblasti mnoha jezer a jezírek, ESTANY DELS PESSONS, DE LES FONTS, RODO a další. Cesta malebnou krajinou podél potoků a jezírek, kterou uzavírají vrcholy Pic dels Pessons (2846 m) a Pic de Pibus (2858 m).
4. DEN – Výlet do údolí VALL D’ INCLES přezdívané též květinové údolí. Cesta podél říčky Riu de Jucla k největšímu jezeru Andorry ESTANY DE JUCLA, které obklopují vrcholky rozeklaných hor tvořících hranici s Francií. Zastávka u nejvýznamnějšího poutního místa Andorry NOSTRA SENYORA DE MERITXELL.
5. DEN – Příjezd do jednoho z nejkrásnějších koutů Pyrenejí NP ST. MAURICI do městečka ESPOT. Podnikneme výlet k průzračnému jezeru ESTANY DE SANT MAURICI obklopenému nádhernou kulisou skalnatých vrcholků, které se zrcadlí v zelenomodré hladině. Odtud vede cesta k mohutnému VODOPÁDU SALT DE RATERA a poté k neméně nádhernému JEZERU DE RATERA.
6. DEN – Výlet do severozápadní části Andorry do střediska ORDINO ARCALIS. Odtud výlet k jezerům ESTANYS DE TRISTAINA a ESTANY DE CREUSSANTS, procházka po naučných stezkách.
7. DENANDORRA LA VELLA – nejvýše položené hlavní město Evropy (1080 m). Staré město je charakteristické svými kamennými ulicemi a domy. Po cestě k pobřeží zastávka u kostela LA SEU DE URGEL, který hrál v minulých dobách významnou úlohu v duchovním životě obyvatel pod Pyrenejemi. Dojezd k pobřeží.
8. DEN – Odlet z Katalánska do Čech. Přílet do Prahy.
Akce
Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější
program.
Cena obsahuje
- Zpáteční letenka Praha – Barcelona – Praha (vč. všech poplatků)
- 5 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v Andoře v hotelu Panorama 4* s bazénem
- 2 noci pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3* na Costa Brava
- Polopenze
- Průvodce
- Doprava autobusem
Cena neobsahuje
- Vstupy do památek a objektů
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

Upozornění:
- Pořadí navštívených míst se může měnit.
- Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.
- Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob.
Hotely v nabídce
5 nocí v Andoře v hotelu Panorama 4* s bazénem, 2 noci v hotelu 3* na Costa Brava

Žádné recenze pro tento hotel.

Dnes Počasí v Andorra - transparent 20°C
Zítra Počasí v Andorra - transparent 13 - 22°C
21.8. Počasí v Andorra - transparent 14 - 24°C
22.8. Počasí v Andorra - transparent 17 - 24°C
Východ slunce 7:03
Západ slunce 20:50
Vlhkost vzduchu 12%

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.