Poznávací zájezd Toskánsko - Itálie - Toskánsko
0 termínů
-
-
Poznávací zájezd Toskánsko
Itálie | Toskánsko
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Hotel
Strava: -
Již od :
Popis zájezdu
Tento jedinečný zájezd Vám přináší kromě krásných městeček a dalších divů Toskánska také návštěvu města Miláno a jedinečných Apuánských Alp. Skutečným skvostem Itálie je pak Cinque Terre s barevnými domečky na pobřeží. Florencie, Siena, Pisa, Lucca jsou pro turisty lákavými místy s mimořádnými ukázkami románského, gotického a renesančního umění.

1. DEN – Přílet do Milana. Hlavní město Lombardie MILÁNO – kulturní centrum celé severní Itálie. Dle času příletu krátká návštěva pěší zóny, galerie Emanuela II., rezidence milánských vévodů, gotická katedrála Dóm. CERTOSA DI PAVIA – prohlídka nejkrásnějšího italského kartuziánského klášterního komplexu ve skvělé renesanční architektuře.
2. DEN – Výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ vesniček nad mořem CINQUE TERRE (UNESCO) – tato jedinečná oblast je dostupná pouze vláčky. Přijedeme do obce LEVANTO, odtud možnost vláčkem (kdo by nechtěl na pěší turistiku, může zůstat v Levantu – pěkné městečko a písčitá pláž) do obce MONTEROSSO a dále některý z úseků nádherné pěší trasy Cinque Terre – krásné výhledy na romantická městečka u moře, skalnaté pobřeží, romantické zátoky, VIA DEL AMORE – Cesta lásky.
3. DEN – Návštěva nádherných zahrad VILY GARZONI, které patří k nejkrásnějším v celé Itálii. Návštěvníky ohromí nejen schodiště s balustrádami, ale i bazény s vodotrysky lemované pestrými květinovými záhony. LUCCA – elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček. PISA (UNESCO) - prohlídka slavného Piazza dei Miracoli – Šikmá věž, Baptisterium, Dóm atd.
4. DENSIENA (UNESCO) - město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) - jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. VOLTERRA – město alabastru, které dosáhlo svého největšího rozkvětu za Etrusků. Krásné městské brány, impozantní středověké paláce, katedrála.
5. DENFLORENCIE (UNESCO) – perla Toskánska, středisko italské renesance – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce aj.
6. DEN – Výlet na jihovýchodní svahy APUÁNSKÝCH ALP. Výjezd autobusem kousek pod obec COLONNATA, z této obce pěší procházka na nádherné vyhlídky na Apuánské Alpy a slavné mramorové lomy. Dále průjezd tunely a přes mosty k LOMŮM FANTISCRITTI, možnost návštěvy celosvětově unikátních lomů na carrarský mramor, kde se mramor těží přímo v nitru hory. Návštěva patří k nezapomenutelným zážitkům. CARRARA – hlavní město mramoru, nádherný dóm z carrarského mramoru, Muzeum mramoru.
7. DEN – Odlet z Milána do Prahy.
Akce
Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.
Sleva za autobusovou variantu 5 000,-
Cena obsahuje
- Zpáteční letenka Praha – Miláno – Praha (vč. Všech poplatků)
- 6 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v hotelích
- 6 snídaní a 4 večeře
- Průvodce
- Doprava autobusem
Cena neobsahuje
- Vstupy do památek a objektů
- Pojištění léčebných výhod včetně pojištění pro případ storna
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

Upozornění:
- Pořadí navštívených míst se může měnit.
- Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.
- Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob.
Hotely v nabídce
6 nocí ve dvoulůžkovém pokoji v hotelích se 6 snídaněmi a 4 večeřemi

Žádné recenze pro tento hotel.

Dnes Počasí v Toskánsko - transparent 30°C
Zítra Počasí v Toskánsko - transparent 23 - 30°C
21.8. Počasí v Toskánsko - transparent 24 - 32°C
22.8. Počasí v Toskánsko - transparent 24 - 31°C
Východ slunce 6:26
Západ slunce 20:17
Vlhkost vzduchu 78%

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.