Sardinie 55+ Poznávací zájezd Krásy Sardinie - Itálie - Sardinie
First minute
1 termín
Polopenze
Praha
23 990 Kč
Sardinie 55+ Poznávací zájezd Krásy Sardinie
Itálie | Sardinie
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Hotel
Strava: Polopenze
Již od : 23 990 Kč
Poloha

Sardinie nejsou zdaleka jen krásné pláže a modré moře. Poznejte ostrov s nezkrotnou přírodou a hrdými tradicemi, který ukrývá starobylé záhady a tajemství. Objevte tajemné věže nuraghi, archeologická naleziště, sardská královská města a bohatou sardskou kuchyni. Navštívíte hlavní město Cagliari, fénické město Tharros či malebné Alghero přezdívané Malá Barcelona, které nezapře svůj katalánský ráz.

 

Program
1. den – Odlet z Prahy na Sardinii. 

2. den – Návštěva středověkého města Alghera. Poté lodní výlet k mysu Capo Caccia a do Neptunovy jeskyně. Po cestě krátká zastávka u Palmavery – zachovalého komplexu nuraghské civilizace.

3. den – Výlet za pravou italskou atmosférou do Oristana a za historiíí k archeologickému nalezišti antického města Tharros.

4. den – Za neposkvrněnou přírodní krásou planiny Giara di Gesturi. Návštěva Barumini, kde se nachází nejzachovalejší nuraghská osada na Sardinii “Su Nuraxi” (UNESCO).

5. den – Výlet do vnitrozemí na severopzápadě Sardinie – románský kostelík Santissima Trinita di Saccargia, městečko Castelsardo, letovisko Santa Teresa di Gallura.

6. den – Návštěva hlavního města Sardinie Cagliari, kterému vévodí hrad Il Casteddu, společně s románsko-gotickou katedrálou. Zastávka u archeologické lokality Nora.

7. den – Výlet na Capo d’Orso, krátký výstup ke skalisku připomínající medvěda, odkud se naskytnou krásné výhledy na souostroví La Maddalena, cesta pokračuje po pobřeží Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), vyhlášené oblasti pro luxusní dovolenou.

8. den – Odlet z Cagliari do Prahy. 

 

V případě pobytu na 9 nocí:

9. den – Pobyt u moře.

10. den – Odlet ze Sardinie do Prahy.

Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu Praha – Cagliari – Praha včetně všech poplatků
 • 7/ 9 nocí ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím ve 3*/4* hotelu
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
Cena nezahrnuje
 • příplatek 3 500 Kč za jednolůžkový pokoj
 • lodní doprava k mysu Capo Caccia a vstup do Neptunovy jeskyně (cca 30 EUR)
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • případnou povinnou pobytovou taxu, která je splatná na místě v EUR. Upozorňujeme, že pobytová taxa může být kdykoli zavedena nebo její výše změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.
Poznámka:
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.
Program zájezdu 26. 9. – 5. 10. 2018

1. den – Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu, ubytování.

 

2. den – Costa Smeralda, Nuraghe la Prisgiona a hrobky obrů Coddu Vecchiu

Výlet vás zavede do jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v blízkosti města Arzachena. Nachází se zde komplex starověkých nuraghských staveb Prisgiona Nuraghe z doby bronzové. O tzv. nuraghské civilizaci se ví velmi málo. Neví se, odkud její lidé přišli, jak žili, ani kdy jejich doba skončila. Jejich působení však dokládají jen tyto tajemné stavby, kterých je po Sardinii rozeseto na několik tisíc.

 

Kromě toho uvidíte ještě tzv. „hrobky obrů“ – velkolepou megalitickou stavbu a překrásné Smaragdové pobřeží, které vyniká svým členitým pobřežím, tyrkysově zbarveným mořem a bílými plážemi. Ty si oblíbila italská i světová smetánka a vy si prohlédnete taktéž její nejoblíbenější letovisko – luxusní přístav Porto Cervo.

3. den – Souostroví La Maddalena

Tento výlet vás zavede na severovýchod Sardinie. La Maddalena je jedním z nejkrásnějších míst, které zde můžete navštívit. Centrem tohoto souostroví je šarmantní stejnojmenné městečko se svou typickou architekturou, dlážděnými náměstíčky a uchvacující atmosférou.

Samotné souostroví je národním parkem skládající se ze sedmi ostrovů a desítek žulových ostrůvků. Zdejší fascinující příroda vás bude oslňovat na každém kroku. Uvidíte bizarní žulové útesy i bělostné písčité zálivy omývané azurovým mořem. Právě zde můžete vidět ty nejkrásnější evropské pláže.

 

4. den – Cala Gonone, jeskyně Grotta del Bue Marino a vesnička Orgosolo

V podhůří Gennargentu leží v zálivu Golfo di Orosei přímořské městečko Cala Gonone. Městečko je výchozím bodem k návštěvě překrásných pláží – jako je Cala Luna, či velké krasové jeskyně Grotta del Bue Marino (Jeskyně tuleňů). V rámci lodního výletu budete mít možnost se vypravit na obě dvě jmenovaná místa.

 

V další části dne se s mořem rozloučíte a vypravíte se do vnitrozemské vesničky Orgosolo, kde ještě do 20. století řádili bandité a nekale se přiživovali únosy movitých podnikatelů. Nyní jsou tyto doby pryč a vesnička je proslavená místními nástěnnými malbami na domech tzv. murales. Ty jsou díly místních obyvatel, ale také známých umělců. Mezi tématy figuruje každodenní život, ale také motivy války či sociální a politická tématika.

5. den – Volný den 

Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

6. den – Města Oristano, Tharros a skalní oblouk S´Archittu

Za pravou italskou atmosférou se vydáte do jednoho z největších sardinských středověkých měst Oristana. Poznáte jeho historické skvosty, například největší katedrálu Sardinie – Duomo, která se pyšní nepřehlédnutelnou majolikovou kupolí.

Za historií pak pojedete k archeologickému nalezišti antického města Tharros, kdysi mocné pevnosti založené Féničany v 8. století př. n. l. Starověké rozvaliny, vyjímající se nádherně na pozadí modrého moře, patří k vůbec nejpůsobivějším sardinským památkám.

 

Třešničkou na dortu tohoto dne bude S´Archittu – kamenný oblouk obklopený pláží, který dal jméno celému tomuto místu. Je pohodlně dosažitelný po pěší stezce a o letních nocích bývá také nasvícen. Oblouk je vysoký 15 metrů a vznikl důsledkem eroze mořské vápencové jeskyně.

 

7. den – Románský kostel Santissima Trinita di Saccargia a město Castelsardo 

Vydejte se do vnitrozemí na severozápadní části ostrova k románskému kostelíku Santissima Trinita di Saccargia z poč. 12. století. Navštívíte staré pobřežní městečko Castelsardo. Malebné městečko s hradem leží na útesu a majestátně se tyčí nad pestře zbarvenými domky. Z hradeb se naskýtají krásné výhledy na moře, přístav i město. Příkré křivolaké uličky Castelsarda jsou plné kostelů, náměstíček a restaurací.

 

Dále vás čeká návštěva atraktivního letoviska Santa Teresa di Gallura s příjemným centrem. 

8. den – Alghero a Neptunova jeskyně

Návštěva středověkého města Alghera, kterému se přezdívá Malá Barcelona pro jeho katalánský ráz. Město vás okouzlí svou slunnou atmosférou, úzkými uličkami s vyčnívajícími balkony plnými květin. Poté bude následovat lodní výlet k mysu Capo Caccia a do Neptunovy jeskyně. Historie tohoto přírodního klenotu sahá až do pravěku a ohromí vás monumentálními stalagmity a jedním z největších slaných podzemních jezer v celé Evropě.

 

9. den – Volný den 

Volný den s možností koupání a pobytu na pláži.

10. den – Odlet

Odlet ze Sardinie do Prahy s přestupem v Římě.

 

Cena za osobu zahrnuje:
 • leteckou dopravu Praha – Alghero/Cagliari – Praha včetně všech poplatků
 • 9 nocí ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím ve 3/4* hotelu
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště-hotel-letiště
 • dopravu klimatizovaným autobusem dle programu
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
Cena za osobu nezahrnuje:
 • příplatek od 2 750 Kč za jednolůžkový pokoj
 • lodní doprava k mysu Capo Caccia a vstup do Neptunovy jeskyně (cca 30 EUR), vstupné do archeologického komplexu Nuraghe la Prisgiona (5 EUR), lodní doprava na pláž Cala Luna a vstup do jeskyně Grotta del Bue Marino (cca 26 EUR)
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Žádné recenze pro tento hotel.

Dnes Počasí v Cagliari - transparent 26°C
Zítra Počasí v Cagliari - transparent 23 - 28°C
21.8. Počasí v Cagliari - transparent 24 - 28°C
22.8. Počasí v Cagliari - transparent 24 - 27°C
Východ slunce 6:39
Západ slunce 20:14
Vlhkost vzduchu 70%

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.