Toskánskem po Francké cestě 55+ - pěší turistika pro příznivce historie i krásné přírody - Itálie
First minute
1 termín
Polopenze
Praha
26 990 Kč
Toskánskem po Francké cestě 55+ - pěší turistika pro příznivce historie i krásné přírody
Itálie | Itálie
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Hotel
Strava: Polopenze
Již od : 26 990 Kč
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: TOSKÁNSKEM PO FRANCKÉ CESTĚ 55+ Pěší turistika pro příznivce historie i krásné přírody
Poloha

Pojďte s námi poznat Toskánsko ve stopách křesťanských poutníků, kteří odpradávna putovali k hrobu apoštola Petra v Římě.

 

Naše cesta vede z části po historické Francké cestě a vy na ní poznáte jedinečné památky a města zapsané v UNESCO, neopakovatelnou toskánskou krajinu či malebné vesničky Cinque Terre v  jižní Ligurii.

 

Na co se můžete v těšit:

 • romantická krajina Toskánska
 • mystické památky a zapomenuté vesničky
 • historická města zapsaná v UNESCO
 • pohodové pěší túry s překrásnými výhledy

 

Program

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ.

Odlet z Prahy přímým letem, přílet na letiště v Pise, transfer do hotelu a ubytování. 

 

2. den – Etapa č.1: CINQUE TERRE (UNESCO) – 11 km

Naše putování začne v jižní Ligurii procházkou po slavné pobřežní stezce Sentiero azzurro. Tato stezka spojuje pět malebných vesniček –  Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare, které si své kouzlo zachovávají již po staletí.

Snad právě i proto si v roce 1997, pod společným názvem Cinque Terre, vysloužily zápis do seznamu světového dědictví UNESCO. Těšit se můžete na pestrobarevné domky na útesech i nádherné výhledy na širé moře.

 

3. den – FLORENCIE (UNESCO), VOLNÝ DEN

Volný den vhodný k odpočinku a koupání v moři, nebo k objevování FLORENCIE v rámci fakultativního výletu. Toto město rodu Medicejských leží na březích řeky Arno a je metropolí italského Toskánska.

Florencie je kolébkou renesance a zároveň uměleckou galerií pod širým nebem. Mezi nejvýznamnější historické památky patří slavný most Ponte Vecchio, který je lidově přezdíván “Most zlatníků”, Dóm a jeho přilehlé Baptisterium, Palazzo Vecchio, či Palazzo Pitti s přilehlou zahradou Boboli.

 

4. den – Etapa č.2: PO FRANCKÉ CESTĚ DO SAN GIMIGNANA (UNESCO) – 14 km

Zajímavé výhledy, Svatyně Nejsvětějšího jména Panny Marie v Pancole či krásný farní kostel v Cellole, to je jen část lákadel, které vám nabídne druhá etapa vašeho pěšího putování Toskánskem.

Cílem tohoto dne se stane vskutku famózní městečko San Gimignano nazývané toskánský Manhattan. Tuto přezdívku získalo díky patnácti dochovaným středověkým věžím městských paláců, které připomínají newyorské mrakodrapy.

 

5. den – Etapa č. 3:  PANORAMATICKÁ CESTA DO MONTERIGGIONI – 15 km

Třetí etapu zahájíte túrou ve starobylé vesničce Gracciano. Cestou uvidíte úchvatné panoramatické výhledy na toskánskou krajinu či středověký farní kostel opatství Abbazia dei Santi Salvatore e Cirino nacházejícího se na významném úseku Francké cesty, v místě křížení cest do Volterry a Florencie.

Na samotném konci cesty navštívíte městečko Monteriggioni, které je obehnáno 570 metrů dlouhým prstencem hradeb, které ho v dobách středověku chránily před útoky florentských.  

 

6. den – PROHLÍDKA MĚST SIENA (UNESCO) a MONTEPULCIANO

Siena je jedno z nejznámějších toskánských městeček, které si zachovalo svůj středověký ráz. Během prohlídky města můžete obdivovat svažité náměstí ve tvaru mušle Piazza del Campo či bílou mramorovou katedrálu, která kontrastuje s charakteristicky cihlově červenými fasádami okolních domů.

Poté se přesunete do městečka Montepulciano. To se nachází na vrcholku kopce, přímo uprostřed typické toskánské krajiny malebného údolí Val d´Orcia. Město je zajímavé svými renesančními kostely a paláci. Milovníci vína zajisté znají Montepulciano coby producenta jednoho z nejslavnějších toskánských vín – vino nobile.

 

7. den – Etapa č. 4: PĚŠKY ÚDOLÍM VAL D´ORCIA (UNESCO), RADICOFANI  – 15 km

Tento pěší výlet údolím Val d´Orcia zahájíte prohlídkou městečka San Quirico d´Orcia, a poté se již vydáte na cestu. První zajímavostí této trasy bude starobylá vesnička nedotčená časem – Vignoni Alto. V její blízkosti se nachází obec Bagno Vignoni, pozoruhodná svým termálním bazénem přímo na náměstí.

Trasa pokračuje dále do středověkého městečka Castiglione d´Orcia s krásným historickým centrem a pevností. Zde putování ukončíte a přejedete do Radicofani, města proslulého svým hradem a pověstí o šlechetném loupežníkovi – italském Robinu Hoodovi, který se jmenoval Ghino di Tacco. V případě příznivého počasí se můžete vykoupat v termálních tůňkách přírodních lázní Bagni San Filippo.

 

 8. den – ODLET DO ČR

Odjezd do Pisy a odlet do Prahy.

 

AKCE Záloha za zájezd pouze 2 500 Kč/osoba*

                       *při zakoupení zájezdu do 1.12. 2017

 
Cena zahrnuje
 • leteckou dopravu Praha – Pisa – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7 nocí s polopenzí v 3*/ 4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
Cena nezahrnuje
 • příplatek 3 700 Kč za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu
 • fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinnou pobytovou taxu 1 EUR/os. *

* Cena zájezdu neobsahuje pobytovou taxu ve výši 1 EUR/ os./ noc. Taxa je splatná na místě a může být v roce 2018 navýšena.

Poznámka
 • Všechny túry vedou po turistických trasách a jedná se většinou o pohodovou až středně náročnou turistiku.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří chtějí zažít Toskánsko aktivněji, než tomu bývá na běžném poznávacím zájezdu.
 • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole, pláštěnku a vhodné sportovní oblečení.
 • Minimální počet účastníků: 25.

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.