USA - Senior 55+ New York - Spojené státy americké - Severovýchod Spojených států - New York
First minute
1 termín
Snídaně
Praha
39 990 Kč
USA - Senior 55+ New York
Spojené státy americké | New York
Doporučujeme
Všechna hodnocení
Ubytování: Hotel
Strava: Snídaně
Již od : 39 990 Kč
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: USA 55+ New York
Poloha
Na co se můžete v New Yorku těšit:
 • nekonečné mrakodrapy jižního Manhattanu
 • pohled z ptačí perspektivy – jedna z nejvyšších budov NY
 • pocit svobody u Sochy Svobody
 • Genius Loci a památník 11. září 2001
 • všechna světla světa na Times Square
 • luxusní nákupy na 5th Avenue
 • oáza klidu v Central Parku

 

New York. Vydejte se s námi prozkoumat toto jedinečné město, které nikdy nespí.

Nechte se okouzlit jeho kolosálními mrakodrapy, rozsáhlými parky nebo legendárními čtvrtěmi jako je například Čínská čtvrť a SoHo. Nepopsatelnou pulsující atmosféru města pak zažijete na vlastní kůži v  jeho rušných ulicích, které bez ustání křižují proslulé žluté taxíky.

 

Program

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ. 
Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet s přestupem z Prahy, přílet na letiště John F. Kennedy International Airport v New Yorku v odpoledních hodinách místního času. Transfer z letiště do hotelu, ubytování a seznámení s průvodcem, osobní volno.

 

2. den – MIDTOWN NORTH

Prohlídka hlavního nádraží Grand Central Terminal, které je denně branou do města pro stovky tisíc lidí. Pěší přesun k světoznámé budově vystavěné ve stylu art deco,Chrysler Building. Pokračovat budete podél 5th Avenue k St. Patrick´s Cathedral, která se díky svým rozměrům (101 m dlouhá a 53 m široká) řadí mezi největší katedrály světa. Zastávka u Rockefeller Center, města uprostřed města. Times Square, náměstí, které nikdy nespí. Přesun a procházka po Central Parku. Návrat do hotelu, osobní volno.

 

3. den – MIDTOWN SOUTH

Den začnete procházkou od Union Square po světoznámé Broadway až k Madison Square Park, který ohraničují tři známé mrakodrapy: New York Life Insurance Company BuildingMetropolitan Life Insurance Company Building a elegantní a nezaměnitelná Flatiron Building. Po světoznámé 5th Avenue dorazíte k druhé nejvyšší budově New Yorku, Empire State Building. Vysokorychlostním výtahem vyjedete až do 86. poschodí, odkud budete mít možnost vidět New York téměř z ptačí perspektivy (vstupenka není zahrnuta v ceně zájezdu). Den zakončíte procházkou kHerald Square, a poté se projdete zpět po 5th Avenue. Návrat do hotelu, osobní volno.

 

4. den – CHINA TOWN, SOHO, BROADWAY

Čínská čtvrť se nachází v blízkém okolí jižního Manhattanu a kdysi bývala místem pro nové životy imigrantů z celého světa, zejména z Číny. Dnes je Chinatown místem, kde se mísí turisté z celého světa s původní čínskou komunitou, která má zde mnoho typických krámků a restaurací, které jistě stojí za zastávku a ochutnání. Na své si však přijdou i milovníci Itálie – čeká vás návštěva tzv. Little Italy, pozůstatek původního italského vlivu. Procházka po známé nákupní třídě Canal Street až do čtvrti SoHo (South of Houston Street), proslulou používáním velkého množství litiny pro stavbu domů, čímž je dnes oproti jiným čtvrtím New Yorku odlišná. Hlavní tepna této čtvrti, West Broadway, je lemovaná specializovanými obchody, restauracemi a galeriemi. Následuje procházka po historické čtvrti Greenwich Village, tiché obytné části New Yorku plné kouzelných zákoutí a uliček. Poslední zastávkou bude procházka veřejným parkem High Line Park, který je po vzoru Paříže postaven na historické železniční trati vyvýšené nad ulicemi Manhattanu. Návrat do hotelu, osobní volno.

 

5. den – WALL STREET, GROUND ZERO

Přesun městskou hromadnou dopravou do historického bloku Manhattanu, Fraunces Tavern, odkazující na dobu starých koloniálních časů. Pěší přesun do nejznámější finanční čtvrti světa, kde se nachází Wall StreetTrinity Church, New York Stock Exchange nebo Federal Hall. V malém parku Bowling Green objevíte ikonu newyorské burzy, masivního bronzového býka, typický symbol této finanční čtvrti. Pěší přesun k národnímu památníku 11. září, na místo původních dvou věží Světového obchodního centra (Ground Zero), kde se nyní nachází památník obětem tohoto útoku (v době prodeje zájezdu bylo dobrovolné vstupné). Volný čas na návštěvu muzea 9/II Memorial, příp. na návštěvu nové věže Světového obchodního centra, One World Trade Center, nejvyššího mrakodrapu New Yorku (vstupné není zahrnuto v ceně zájezdu). Volný čas můžete využít i pro nákupy ve světoznámém nákupním centru Century 21. Prohlídku Manhattanu zakončíte v City Hall Park, kde navštívíte St. Paul´s Chapel, která od roku 2001 slouží zejména jako upomínka obětí teroristického útoku z 11. září 2001. Návrat do hotelu, osobní volno.

 

6. den – VOLNO – NÁKUPY, NÁVŠTĚVA MUZEÍ

Volný den vhodný k návštěvě muzeí a k nakupování.

 

7. den – LOWER MANHATTAN

Procházka po čtvrti Brooklyn: Borough, katedrála Our Lady of Lebanon Cathedral, promenáda Brooklyn Heights Promenade. Pěší přesun po Brooklynském mostu směrem k jižnímu Manhattanu. Zde vás čeká prohlídka newyorského přístavu South Street Seaport a procházka po pobřeží až směrem k Battery Park, nejjižnějšímu cípu Manhattan Islandu. Pro zájemce možnost projížďky lodí k soše Svobody. Komu bude pohled na sochu Svobody stačit z Battery Parku, může navštívit jednu z restaurací nebo kaváren či se jen procházet po této klidné části Manhattanu, příp. navštívit jedno z muzeí (např. Museum of Jewich HeritageIndiánské muzeum) nebo hlavní budovu Battery, Castle ClintonNávrat do hotelu, osobní volno.

 

8. den – ODLET

Check-out. Dopoledne volný program, transfer na letiště JFK v odpoledních hodinách a odlet do Prahy.

 

9. den – PŘÍLET

Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.

 

Cena zahrnuje
 • ubytování 7 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu (včetně letištních poplatků ve výši 9 640 Kč): Praha – New York (JFK) – Praha 
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • služby českého průvodce během celého zájezdu
 • výlety dle programu
Cena nezahrnuje
 • cestovní pojištění (840 Kč/ pobyt/ pro osoby do 70 let; 1 500 Kč/ pobyt pro osoby nad 70 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 15 000 Kč
 • vstupy dle programu
 • vyřízení vstupní registrace na území USA (ESTA) v hodnotě 14 USD
 • kapesné
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
Poznámka

Minimální počet účastníků zájezdu: 15.

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

 

Praktické informace

Náročnost programu

Program po New Yorku bude uzpůsoben věkovému složení skupiny, nicméně ho doporučujeme těm, kteří jsou zvyklí na aktivní pohyb a procházky. Vzhledem k tomu, že se po městě po celou dobu pobytu budete pohybovat pěšky (pouze s využitím městské hromadné dopravy), doporučujeme pohodlnou, příp. i trackovou obuv.

 

Doprava po New Yorku

Pro klienty budou zajištěny transfery letiště JFK – hotel – letiště. Přesuny po New Yorku budou organizovány pěšky v kombinaci s městskou hromadnou dopravou (jízdné není zahrnuto v ceně zájezdu). Doporučujeme si na místě zakoupit neomezenou týdenní kartu pro využití městské hromadné dopravy v New Yorku (orientační cena: 31 $).

 

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha). Pokoje mají většinou manželská lůžka typu Queen´s Beds, spí se pod prostěradlem, na manželské posteli je jen jedno velké prostěradlo. Pokoje mají vlastní příslušenství, většinou i fén na vlasy.

V hotelové recepci je k dispozici ráno tzv. kontinentální snídaně (voda, káva, příp. vločky apod.).

 

Doporučené kapesné

Doporučené kapesné pro všechny fakultativní akce a dopravu po New Yorku je cca 200 $ (v částce není zahrnuta částka za zakoupení City Pass karty ve výši 117 $) . Na stravu doporučujeme kapesné v rozmezí cca 200 $ (platí pro případě stravování v řetězcích rychlého občerstvení). Taktéž doporučujeme vzít si s sebou mezinárodní platební kartu, i drobné nákupy lze platit platební kartou.

Předplacená karta City Pass New York

Program zájezdu je koncipován tak, abyste viděli to nejlepší z New Yorku. Vstupy do objektů uvedených v programu nejsou zahrnuty v ceně, proto doporučujeme zakoupení tzv. City Pass karty New York, díky které získáte až 40% slevu na vstupy do těchto objektů:

 • Empire State Building
 • American Museum of Natural History
 • The Metropolitan Museum of Art
 • Guggenheim Musem nebo Top of the Rock Observation Deck (vyhlídka na New York)
 • Socha Svobody & Ellis Island nebo Circle Line Sightseeing Cruises (okružní jízda lodí)
 • 9/11 Memorial & Museum (památník & muzeum 11. září) nebo Interpid Sea, Air & Space Museum

Cena předplacené karty je 126 $ a je možno si ji zakoupit online prostřednictvím oficiálních webových stránek:http://www.citypass.com/new-york.

 

Pas a víza

Pro občany České republiky byla dne 17.11.2008 zrušena víza do USA.

 

Doklady pro vstup do USA:

Platný cestovní pas ČR s biometrickými údaji (nově vydávané pasy) a povolení vstupu do USA, příp. klasický pas opatřený vízem. Doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat povolenou dobu pobytu o 6 měsíců.

Povolení vstupu do USA – registrace ESTA

Formulář žádosti vyplníte pomocí počítače, ve kterém do adresního řádku internetového prohlížeče zadáte adresuhttps://esta.cbp.dhs.gov

Registraci proveďte pouze na těchto oficiálních stránkách. Na těchto stránkách je v českém jazyce uvedeno podrobné vysvětlení celého postupu žádosti. Dostanete číslo žádosti a povolení vstupu. Tuto registraci proveďte ihned po přihlášení na zájezd, je platná 2 roky. Ti, kteří mají platné vízum do USA, cestují na základě víza, nemusí se proto znovu registrovat ke vstupu.

Systém ESTA (elektronická autorizace ke vstupu do USA) při vyplňování internetového formuláře nerozeznává druh pasu, se kterým klient o autorizaci žádá. Tzn., že může udělit autorizaci ke vstupu i ke starému pasu. Upozorňujeme, že vstup do USA bude umožněn pouze těm klientům, kteří mají biometrický pas a zároveň vydanou autorizaci ESTA k tomuto svému biometrickému pasu. V opačném případě nebude vstup do USA klientům umožněn. Zkontrolujte si tedy prosím, že máte skutečně již pas s biometrickými údaji (tento pas je označen na čelní straně obdélníčkem pod slovem cestovní pas). Každá registrace se váže ke konkrétnímu pasu, ne ke jménu. Musíte tedy cestovat s tím pasem, ke kterému máte vydanou registraci.

Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum!

Pojištění pro pobyt v USA není povinné, jeho sjednání se však důrazně doporučuje s ohledem na finanční komplikace, které by mohly nastat v případě nutnosti vyhledat při pobytu v USA lékařskou péči, např. při úrazu apod. Pojištění lze sjednat přímo v cestovní kanceláři či u jiných pojišťoven. Pojištění v naší CK zahrnuje i pojištění stornopoplatků do výše 40 000 Kč/os.

 

Očkování

Povinné očkování pro cestu do USA není potřebné. Doporučené očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

Minimální záloha

 

AKCE Záloha 5 000 Kč / osoba (Při koupi do 20. 8. 2018)

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

GPS souřadnice nejsou dostupné.