Sdílet na Facebooku
Sdílet na Google+
Tweet

VELKÝ OKRUH SEVERNÍM KYPREM - AKCE SENIOR 50+ - Kypr

Zájezdy pro seniory 50+
Select country and destination
Rozšířené hledání
Velký okruh severním Kyprem - senior 50+ - Kypr - Severní Kypr
Velký okruh severním Kyprem - senior 50+
Velký okruh severním Kyprem - senior 50+ (Hotel) starstarstar
Doprava letecky
Strava Snídaně
TIP
LM FM
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: VELKÝ OKRUH SEVERNÍM KYPREM - AKCE SENIOR 50+
Poloha
1. den: Přílet do destinace:
Po přivítaní na letišti v Lefkosii (letiště Ercan) bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti Kyrenia a ubytování.
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Kyrenia.

2. den: Informační schůzka a půldenní výlet do města Kyrenia (Girne)
Dnešní den budeme mít informační schůzku, kde budeme mít možnost probrat s naším průvodcem průběh cesty a objednat si programový balíček. Po informační schůzce se vydáme na náš první výlet do města Kyrenia (Girne). Zde budete mít možnost navštívit vesnici Bellapais, ve které spisovatel Lawrence Durrell napsal svou slavnou knihu „Bitter lemons“. Samotná obec se nachází v malebném místě na úpatí hory Fife Finger (pět prstů). Také se v obci nachází zřícenina kláštera (Abbey of Bellapais), která je mistrovským dílem gotického umění. Ze zříceniny se nabízí nádherný výhled na Kyreniu. Následuje volný čas na oběd (oběd není zahrnut v ceně výletu). Odpoledne navštívíme starý přístav města Kyrernia, která je dnes důležitým přístavním městem Severního Kypru. Přímo v přístavu se nachází místní pevnost, ve které je zřízeno námořní muzeum. Zde je vystavený vrak lodi ze čtvrtého století před našim letopočtem, jenž byl nalezen v relativně dobrém stavu ve vodách poblíž Kyrenie.
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Kyrenia.

3. Celodenní výlet do hlavního města Kypru – Nicosia s obědem
Dnes nás čeká výlet do hlavního města Kypru – do Nikósie. Jako jediné rozdělené hlavní město na světě, Nikósie nabízí na relativně malém území velkou nabídku různých kultur a památek. Navštívíme tyto pamětihodnosti města: bránu Girne a jedinečnou tzv. zelenou linii, která rozděluje město na 2 části – jižní a severní. Brána Girne byla používaná k přepravě do severních oblastí, zejména do Kyrenie. Navštívíme též staré benátské zdi a mešitu Selemiye, která je významnou, historickou stavbou a jednou z dominant historického města. Dále uzavřený velký bazar a nákupní ulici Arasta. Ve volném čase můžeme prozkoumat jižní část města (zde je nutné s sebou mít cestovní pas nebo občanský průkaz, bližší informace u delegátky). V průběhu pěší procházky historickým centrem severní části města se naobědváme (oběd je zahrnutý v ceně výletu, nápoje si klienti hradí extra). Následuje transfer zpět do hotelu.
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Kyrenia.

4. den: Celodenní výlet do města Famagusta s obědem + změna hotelu
Po snídani opustíme první hotel a čeká nás cesta do města Famagusta. Cestou navštívíme starověké řecko-římské město Salamis, kde budeme mít možnost vidět pozůstatky divadla, lázní nebo starověkého gymnázia. Následuje oběd (oběd je v ceně
výletu, nápoje si klienti hradí extra). Poté se vydáváme dál na cestu a uděláme si zastávku ve velkoobchodu s ručně tkanými koberci (možnost nákupů). Výlet pokračuje do proslulého města Famagusta. Navštívíme zde gotickou katedrálu Sv. Mikuláše, nyní přestavěna na mešitu a pojmenovaná Lala Mustafa Pasha. Pro město Famagusta je katedrála významnou, náboženskou památkou. Na programu je také pohled na Varoshu - opuštěnou jižní čtvrť města Famagusta, která se nachází na krásné písečné pláži. Kdysi to bývalo světoznámé letovisko, kam se sjížděly celebrity jako Brigitte Bardotová, Richard Burton či Elisabeth Taylorová. Následuje transfer do dalšího hotelu a ubytování.
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Famagusta.

5. den: Celodenní výlet na poloostrov Karpaz Peninsula s obědem
Dnes nás čeká výlet do krásné krajiny a přírody. Naší první zastávkou bude klášter Sv. Barnabáše, kde se také nachází malé archeologické muzeum. Klášter byl založen v místě, kde se nalézal hrob apoštola Barnabáše. Připomíná významnou roli, jakou kyperský král hrál v křesťanském světě ve Středozemí. Naší poslední zastávkou před obědem bude „smíšené“ městečko Dipkarpaz, kde doposud žijí pohromadě Řekové a Turci. Následuje pauza na oběd (oběd je v ceně výletu, nápoje si klienti hradí extra). Po obědě vyrazíme přes nádhernou krajinu tohoto poloostrova ke klášteru, který je věnován Sv. Ondřejovi a je důležitým místem pro kyperské pravoslavné církve. S trochou štěstí budeme moci zahlédnout divoké osly, kozy a ovce. Na zpáteční cestě se zastavíme v Ayas trias, kde budeme mít možnost pozorovat nádherné mozaiky na podlaze bývalé baziliky. Následuje transfer zpět o hotelu.
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Famagusta.

6. den: Celodenní výlet do města Girne (Kyrenia) s obědem + změna hotelu
Po snídani opustíme náš druhý hotelu a vydáme se na další trasu do města Girne (Kyrenia). Během naší cesty navštívíme specializované obchody se zlatem, šperky a s koženou módou s možností výhodných nákupů. Následuje oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu, nápoje si klienti hradí extra). Další naší návštěvou bude hrad Sv. Hilariona, který je ukrytý v pohoří nad městem Girne. Jedná se o nejzachovalejší zříceninu hradu, který byl někdejším letním sídlem Lusignianské dynastie. Své kouzlo má i nádherný výhled, který tato pevnost nabízí, a můžeme si zde udělat krásné fotografie kyperského pobřeží. Následuje transfer do dalšího hotelu a ubytování.
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Girne (Kyrenia).

7. den: Volný den nebo celodenní výlet na jižní Kypr do města Paphos
Pro ty co nechtějí odpočívat je dnes možnost zúčastnit se fakultativního výletu na jižní Kypr, do starobylého, antického města Paphos. Příjemné, přátelské a starobylé městečko Paphos se rozkládá na jihozápadním pobřeží Kypru. Podle pověsti se nedaleko něj vynořila z pěnivých mořských vln bohyně lásky a krásy Afrodita. Mystické místo, kde se tak stalo, se dnes nazývá Petra tou Romiou (Řekova skála) a patří k hojně navštěvovaným atrakcím v okolí Paphosu. Paphos si jako jedno z mála kyperských měst dokázalo zachovat svou původní identitu a nepodlehlo rychlé turistické výstavbě. Celé město je díky velkému počtu památek, které se podařilo dochovat, zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi nejnavštěvovanější místa Paphosu patří rozsáhlé naleziště antických vykopávek v části Nea Paphos, neboli Kato Paphos. Samotné historické centrum města tvoří komplexy Agora a Asklepion. Za zmínku stojí architektonické památky jako Aionův dům nebo Theseusova vila. Dále je možné v této lokalitě vidět Odeon s kostelem i malebným přístavem, křesťanské katakomby ukryté v hoře Fabrica a spoustu dalších památek. Podvečer návrat do hotelu.
Přenocování v hotelu min. 3* v oblasti Girne (Kyrenia).

8.den: Odlet zpět do Prahy
Tento den se bohužel musíme rozloučit a čeká Vás transfer na letiště a let zpět do Prahy.
Vybavení pokoje
Ubytování: hotel „no name“ kategorie min. 3* místní kategorizace

Vybavení pokojů: Standardní dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, jsou vybaveny sociálním zařízením (koupelna se sprchou, toaleta), telefonem, klimatizací, TV, minibarem (za poplatek), trezorem (za poplatek).

Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od našeho delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky. Fotografie ubytování v této nabídce jsou pouze ilustrační.


Stravování
Snídaně formou bufetu. Možnost dokoupení večeří za příplatek 79,- EUR / osoba /pobyt (platba na místě u delegáta). U večeří se nápoje hradí extra.
Služby za poplatek
Možnost přiobjednat:
- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. storna zájezdu za 480,- Kč / os. / pobyt
- Večeře: 79 Eur / večeře / osoba (platba na místě u delegáta)
- Fakultativní příplatky, programový balíček a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Zvýhodněný balíček výletů: za 169,- EUR,- Eur, který obsahuje:
- Půldenní výlet do města Kyrenia (Girne)
- Celodenní výlet do hlavního města Kypru – Nicosia s obědem
- Celodenní výlet do města Famagusta s obědem
- Celodenní výlet na poloostrov Karpaz Peninsula s obědem
- Celodenní výlet do města Girne a k pevnosti St. Hillarion s obědem
- Všechny vstupy do navštívených objektů a památek
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

Extra výlet: Celodenní výlet do antického města Paphos s obědem - (tento výlet není zahrnutý v programovém balíčku) - 69,- Eur / osoba.
Poznámka
- Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek 2 000 Kč / osoba
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.
- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněny na místě delegátem.
- Výlety vč. transferů na jednotlivá místa, vstupů do navštívených objektů či památek a výkladů průvodců nejsou zahrnuty v ceně zájezdů. Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta.
- Fotografie hotelů a ubytování uvedené u nabídky jsou ilustrativní.
- Klienti mohou vycestovat pouze s cestovním pasem platným ještě 6 měsíců po návratu z krajiny.


Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné termíny nejsou aktuálně dostupné