Detail státu

Dominikánská republika Dominikánská republika - transparent

Nabízíme 120 ubytovacích kapacit za cenu 14 490 Kč - 371 290 Kč.

Destinace:

Časový posun: -5 hodin v zimě a -6 hodin v době letního času

Dovolená v Dominikánské republice - to jsou jedny z nejkrásnějších pláží na světě, nádherně čisté moře a luxusní hotely se skvělým servisem (právě zde se narodil systém služeb all inclusive). Prostě dokonalá představa ráje na jedné z perel Karibiku.

Dominikánská republika leží na ostrově Hispaniola, o který se dělí s Haiti.

Dominikánská republika - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Santo Domingo, Dominikánská republika

Klimatické podmínky
Ideální doba pro návštěvu Dominikánské republiky je období od listopadu do dubna, kdy jsou zde příjemné teploty a vlhkost. Také srážky jsou minimální. Navíc se vyhnete hurikánům, které se zde mohou vyskytnout od srpna do listopadu.

Dominikánská republika - Důležité informace

Vízové a vstupní formality: Pro vstup do země je nutná turistická karta za 10 USD, která se platí hned po příletu přímo na letišti. Vízum není potřeba, pas musí být platný během po celou dobu pobytu (aktualizováno 6.1.2016). Při odletu se platí odletová taxa 20 USD.
Aktuální informace doporučujeme před cestou ověřit.

Měna: Oficiální měnou je dominikánské peso RSD a pro výměnu se doporučují americké dolary. Výměna je možná jak v bankách, tak v oficiálních směnárnách. Platební karty jsou bez problémů přijímány. Při cestě zpět nesmíte vyvážet více jak 10.000 USD nebo ekvivalent v jiné měně.

Jazyk: Úředním jazykem je španělština, ale domluvíte se anglicky i německy, zejména v turistických centrech.

Očkování: Žádné speciální očkování není vyžadováno.

Elektrické napětí:  běžně 110 V a v luxusnějších hotelech 220 V. Doporučujeme si přibalit adaptér.

Dominikánská republika - Pronájem aut

Vzhledem ke stavu silnic, špatnému dopravnímu značení a jinému stylu jízdy místních řidičů, pronájem auta v Dominikánské republice příliš nedoporučujeme. Je lepší využít taxi. Nicméně těm, kteří mají rádi adrenalin za volantem a nevadí jim možné pokuty (v případě nehod jsou totiž většinou za viníka označeni turisté), můžeme nabídnout online pronájem auta předem a přímo z domova.

Dominikánská republika - Golf

V Dominikánské republice je 23 golfových hřišť, včetně jedněch z nejkrásnějších a nejznámějších hřišť na světě. Na většině z nich se nevyžaduje potrzení o handicapu a jsou otevřena po celý rok. Základní cena green fee se pohybuje v rozmezí od cca 3.300 do 8.700 Kč.
Golfové zájezdy do Dominikánské republiky.

Výsledky hledání

další nabídky >