Detail destinace

Silvi Marina Itálie - transparent

za cenu .

Itálie - Silvi Marina - Průměrná teplota vzduchu a moře, doba slunečního svitu

Itálie - Silvi Marina - Popis letoviska

Lázeňské malebné městečko Silvi Marina vzniklo z malé rybářské vesničky, která na počátku minulého století představovala jedinou formu obživy místního obyvatelstva. Díky své výhodné poloze na úpatí hor, křišťálové čistému moři a plážím se zlatavým pískem je právem nazývaná „perlou adriatického pobřeží“ a stala se jedním z nejnavštěvovanějších letovisek abruzzského regionu.

Již na počátku 20.let minulého století představovala významné lázeňské městečko, které bylo schopno uspokojit potřeby movité klientely. Postupem času zde přibývalo stále více hotelů a apartmánových domů. Původně neupravené pláže rozkvetly barevnými slunečníky a lehátky s veškerým plážovým servisem. Přímořská cesta se proměnila v dlouhou promenádu lemovanou z jedné strany obchůdky, restauracemi, zábavními podniky pro děti i dospělé a z druhé bohatou jižní vegetací - palmami, barevnými oleandry, piniemi, které poskytují stín v horkých letních dnech.

Dnešní podoba Silvi Marina je charakteristická velkým množstvím apartmánů, hotelů, udržovanými plážemi piniovým hájem a čistým azurově modrým mořem (Modrá vlajka v roce 2009). V Silvi Marina na nás dýchá klid i temperament Italů, pohostinnost, kterou turistům poskytují vždy s úsměvem.