Detail destinace

Marche Itálie - transparent

Nabízíme 106 ubytovacích kapacit za cenu 990 Kč - 65 690 Kč.

Počasí:

Dnes Počasí v Marche - transparent 25° C Zítra Počasí v Marche - transparent 25 - 26° C25.7. Počasí v Marche - transparent 24 - 27° C
26.7. Počasí v Marche - transparent 24 - 27° C27.7. Počasí v Marche - transparent 24 - 27° C28.7. Počasí v Marche - transparent 23 - 28° C
29.7. Počasí v Marche - transparent 24 - 28° C30.7. Počasí v Marche - transparent 24 - 29° C31.7. Počasí v Marche - transparent 25 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinace:

Itálie - Marche - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Marche, Itálie

Itálie - Marche - Průměrná teplota vzduchu a moře, doba slunečního svitu

Itálie - Marche - Nejbližší exotika

Region Marche |:čti marke:| s českým názvem Marky leží ve střední Itálii a má asi 180 km pobřeží a 17 pláží honosících se Modrou vlajkou. Tisíce palem podél pláží daly této oblasti přízvisko Palmová riviéra.
N.Y. Times vyhlásily kraj Marche jedním z 5 rájů na zemi. O tom, že se zde skutečně dobře žije svědčí i fakt, že Marche je na 1.místě v pořadí dlouhověkosti v celé Itálii. Letní sezóna zde trvá od začátku května do konce září.
Region Marche je často přirovnáván k Toskánsku,  je zde ale levněji. V roce 2011 se tváří kraje Marche stal Dustin Hoffman, kterého pro tuto příležitost nafotil hudedbník Brian Adams.

Nejvýznamnějším letoviskem Marche je San Benedetto del Tronto, které dostalo modrou vlajku i pro rok 2011.
Na Palmovou riviéru se ale nejezdí jenom kvůli koupání v moři. Region Marche má kromě 936 hotelů také 73 historických divadel, 300 muzeí a 315 knihoven.
Kdo se nasytí mořem a kulturou, může se během jedné hodiny dostat autem z pláže do nádherných hor na jihu regionu, nebo do světoznámých krápníkových jeskyní Frasassi. Můžete navštívit třeba město Urbino, které je na seznamu UNESCO, nebo Ascoli s jedním z nejhezčích náměstí v Itálii.
Do Marche se také jezdí nakupovat. Region je nejvýznačnějším výrobcem obuvi na světě, je zde 130 producentů vín a sídlí zde i mnoho průmyslových a oděvních firem, v jejichž blízkosti naleznete outlety, kde se dají levně nakoupit jejich výrobky.

V současnosti (květen 11) je na spadnutí dohoda mezi regionální vládou Marche a některou z nízkonákladových aerolinek o vybudování přímé linky Praha - Ancona, což ještě více otevře tuto oblast pro české turisty, kteří již nyní tvoří nejpočetnější turistickou skupinu v kraji.

Výsledky hledání

další nabídky >