Detail státu

Jamajka Jamajka - transparent

Nabízíme 56 ubytovacích kapacit za cenu 20 990 Kč - 322 790 Kč.

Destinace:

Jamajka - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Jamajka

Jamajka - Vízové a vstupní formality

Při vstupu na Jamajku budete potřebovat cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po opuštění Jamajky, jednorázové vízum na maximálně 3 měsíce a zpáteční letenku.
Před cestou na Jamajku doporučujeme ověřit podmínky vstupu u MZV, nebo na velvyslanectví v Berlíně (tel: 004930–859 94 50).
Cestovní kanceláře nemají povolení víza za své klienty vyřizovat.

Počínaje letem 28.12. 2012, dochází v destinaci Jamajka k zavedení povinné přiletové taxy ve výši 44 USD/osobu. Poplatek je splatný v hotovosti na místě po příletu do destinace.
Naopak, ruší se dosud uváděný poplatek za odletovou taxu ve výši 20 USD/os.
Po příletu na letiště Montego Bay uhradíte v hotovosti příletovou taxu ve výši 44 USD/os a při odletu již žádný další poplatek neplatíte.

Jamajka - Zdravotnictví, očkování

Kvalitní zdravotní péče je poskytována především soukromými lékaři, u kterých se platí hotově. Doporučujeme se rozhodně před cestou dobře pojistit (online pojištění)
Při cestě na Jamajku není vyžadováno žádné očkování, doporučujeme ale očkovat se proti tyfu a žloutence (hepatitidě).

Dovolená na Jamajce vašima očima

Prošla jsem na Jamajce místa, kde se moc turistů nevidí, ale zato jsme poznali kulturu a skvělé lidi . Nezapomenu, když se náš minibus řítil po silnici, která byla porostlá rostlinami a ptali se řidiče, kolik že je na Jamajce nejvyšší povolená rychlost . „My takový věci nemáme“ ... Vlastně to byl šok po delším pobytu na Jamajce jsem si ale zvykla ...

Přijíždíme na místo - Black River. Jedná se o malou vesničku , která zažila výbuch a co se týče architektury je tu opravdu málo k vidění. My se ale těšili na krokodýly a ostatní faktory jsme nevnímali. Protéká zde totiž řeka Black river - jak nám později náš průvodce prozradil , barva řeky se mění podle období. Bylo to skvělý, pohladila jsem si krokodýla, Lucie byla málem prodána domorodcům, ale nakonec jsme vše přežili a pokračovali na vodopády Dunn’s River Falls. Bylo zde hodně turistů, hlavně Američanů kteří se fotí úplně u všeho se vším a neustále ječí, ale i Němců. Po amerických turistech jsme usoudili, že se pojedeme podívat jak to vypadá s legendárním jamajským rumem Appleton! Vidím a mé oči září .... Dostanu se do rukou krásnému černouškovi, který jak tvrdí, mi chce ukázat druhy rumů ... Vše jsme poctivě ochutnali a teď poctivě pokračujeme v cestě na oběd. Náš řidič nás chce závest do jeho oblíbené restaurace. Samo souhlasíme a jedem. Je to skvělý!  Mají tu starý hrnce na hořících uhlíkách a připravují nám jak jinak než kuře - Jamajčané jedí totiž nejradši kuře a rybu s rýží a fazolemi. Po návratu do ČR už nikdy nebudu jíst kuře říkám si. Ve čtyřech se najíme za 12 dolarů mezi místními, kde nebyl jediný turista - Všichni jsou velice milí ....

Náš den se blíží ke konci, jedeme tedy zpátky na hotel Foot Prints se spoustou nových zážitků. Jdeme sednes  naposledy vykoupat v moři a večer jdeme zjistit, jak to je s nočním životem. Jdeme do klubu Jungle ( i love it) kde zjištuju, že nejsou lepší party na světě než tady. Všichni tak skvěle tančí, ve vzduchu je cítit ta zelená rostlina - zvláštní že mi to vůbec nevadí.

Další večer jsme navštívili klub Alphonse. Celý večer se hraje jen reggae a moc se tu netančí, ale stejně je tu skvělá atmosféra. Cestou na letiště začínám chápat toho řidiče co nám říkal, že to na Jamajce budeme milovat. Lidé jsou skvělí a hrozně přátelští , co se týkalo doporučení p. Koreckého, vše platilo a vše bylo tak jak řekl.

Děkujeme těšíme se na další dovolenou.

Sára Benešová a Irena Míšková

Výsledky hledání

další nabídky >