Detail státu

Kajmanské ostrovy Kajmanské ostrovy - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 68 990 Kč - 126 990 Kč.

Kajmanské ostrovy - Popis destinace

Pouhou hodinu a půl od Floridy, jižně od Kuby, leží Kajmanské ostrovy - daňový i turistický ráj Karibiku. Toto souostroví objevil Kryštof Kolumbus a dal mu název Turtles Islands, tedy Želví ostrovy. Název se neujal, ale želva se stala symbolem ostrovů. To ovšem místním kuchařům nebrání v tom, aby vám z ní udělali nějaké vynikající jídlo. Želvy se chovají na farmách, které můžete v rámci dovolené navštívit. Část chovu končí v kuchyních pětihvězdičkových hotelů, ty šťastnější se dostanou na volné moře díky programu na jejich záchranu.
Kajmanské ostrovy mají asi 50 tisíc stálých obyvatel, ale ročně je navštíví přes dva miliony turistů. Důvodem je kvalita zdejších hotelů, výborné klimatické podmínky a jedna z nejkrásnějších pláží na světě, asi 8 km dlouhá pláž na ostrově Grand Cayman, na které stojí padesát nejlepších hotelů. Severní pobřeží je jedno z mála míst na světě, kde se můžete v mělkých vodách pomazlit z rejnoky.
Pokud zatoužíte po větším klidu, navštivte ostrov Little Cayman, který je jednou z nejlepších potápěčských destinací vůbec. Je zde spousta škol, kde vás dopoledne zasvětí v bazénu do tajů potápění a odpoledne zavezou na některou z 56 vyhlášených lokalit s nádherným podmořským světem.

Kajmanské ostrovy - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Kajmanské ostrovy

Kajmanské ostrovy - Počasí a podnebí

Kajmanské ostrovy leží v tropickém pásmu, takže je nejlepší je navštívit od prosince do dubna, kdy je zde hlavní turistická sezóna, málo srážek a příjemná teplota kolem 26 stupňů. Teplota moře bývá ještě o stupínek vyšší.
Od května do listopadu panuje na Kajmanských ostrovech letní období s vyššími teplotami a častějšími srážkami s možností hurikánů. Jeden z nich - hurikán Ivan - v roce 2000 téměř srovnal se zemí Grand Cayman, takže dnes tam většina hotelů a staveb voní novotou.

Kajmanské ostrovy - Průměrné teploty vzduchu a moře

Kajmanské ostrovy - Vstupní formality a víza

Pro vstup na Kajmanské ostrovy potřebujete platné turistické vízum, o které musíte zažádat na zastupitelském úřadě Velké Británie v Praze. Pas musí mít platnost minimálně šest měsíců po vycestování z ostrovů.
Při odletu se platí odletová taxa 13 USD.
Žádné očkování není povinné, ale zdravotní služby (ostatně jako vše zde) jsou sice velmi kvalitní, ale také velmi drahé, takže vám rozhodně doporučujeme se před cestou dobře pojistit.

Výsledky hledání

další nabídky >