Detail státu

Kanada Kanada - transparent

Nabízíme 18 ubytovacích kapacit za cenu 31 500 Kč - 114 990 Kč.

Kanada - Víza a vstupní formality

S účinností od 14. listopadu 2013 občané České republiky nepotřebují pro krátkodobý pobyt v Kanadě (do 6 měsíců) a průjezd kanadským územím víza. Bezvízový režim se vztahuje na krátkodobý pobyt za účelem turistiky, návštěvy rodiny/přátel a za účelem obchodním a studijním (jednosemestrální studium, jazykové kurzy apod.). Během tohoto pobytu není možno v Kanadě pracovat.

V srpnu 2015 byl zaveden systém elektronického povolení cesty do Kanady tzv. Electronic Travel Authorization (=eTA). Jeho cílem je prověřit cestující v letecké přepravě směřující do/přes tuto destinaci (týká se to tedy například i některých cestujících do Karibiku apod.).

K on-line autorizaci eTA je třeba mít:

  • Platný cestovní pas. Nelze použít pro cestovní doklady pro uprchlíky, náhradní cestovní doklady, cestovní doklady OAS (Organization of American States)
  • Platební kreditní kartu Visa®, MasterCard®, American Express® nebo předplacenou kartu Visa®, MasterCard® nebo American Express®
  • Platnou e-mailovou adresu

Důležité upozornění: každou autorizaci je třeba provézt jednotlivě. Např. při cestování rodiny se třemi členy je nezbytné vyplnit a odeslat formulář 3x.

Aplikaci eTA není třeba zařizovat pokud:

  • Jste kanadský občan
  • Máte kanadský trvalý pobyt

Autorizace vstupu je prováděna na adrese: http://www.canada.ca/eTA

O vstupu do Kanady rozhoduje kanadský imigrační úředník, který může délku pobytu na základě vlastního uvážení a bez nutnosti svůj krok zdůvodňovat zkrátit na méně než 6 měsíců. V takovém případě vyznačí délku povoleného pobytu do cestovního pasu buď formou záznamu u vstupního razítka či vlepením samostatného štítku. Cestující je povinen do stanoveného data území Kanady opustit. Při vstupu na území Kanady může být cestující podroben krátkému pohovoru a může být vyzván ke kontrole zavazadel. Přihlašovací povinnost v Kanadě neexistuje.

Zdroj: mzv.cz, kde si ověřte aktuálnost informací.

Kanadské velvyslanectví v Praze
Adresa, telefon, fax, e-mail:
Muchova 6
160 00 Prague 6
Česká republika
telefon: (+420) 27210 1800
fax: (+420) 27210 1890
email: canada@canada.cz
Pracovní doba:
Od pondělí do pátku: 08:30 – 12:30 a 13:30 – 16:30
Výsledky hledání

další nabídky >