Detail státu

Kapverdy Kapverdy - transparent

Nabízíme 24 ubytovacích kapacit za cenu 19 990 Kč - 128 783 Kč.

Destinace:

Doba letu: 6 - 6,5 h (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech až 8 h)      Časový posun: -3 h

Kapverdy - ostrovy s mottem "No stress"

Turisté začali Kapverdy objevovat až během 90.let a díky tomu zde dosud není "hlava na hlavě", pláže nelemují stovky barů a ceny jsou přijatelné. Pokud tedy hledáte klídek a ke spokojenosti vám stačí krásná příroda, průzračné moře s výbornými potápěčskými lokalitami, jedny z nejlepších podmínek pro surfování na světě, nádherné pláže i vysoké hory .. jsou pro vás Kapverdy tím pravým místem pro "No stress" dovolenou.

Kapverdské ostrovy zkráceně Kapverdy leží asi 500 km západně od afrického pobřeží zhruba na úrovni Senegalu. Toto souostroví patnácti ostrovů  sopečného původu se dělí na Návětrné a Závětrné, nebo také na severní a jižní soustroví. Turisticky nejnavštěvovanější jsou Návětrné ostrovy a hlavně ostrov Sal (GPS: 16.710652,-22.920685 ), kde je v průměru 350 slunečních dní v roce a nejvyšší úroveň služeb. Ta sice zatím nedosahuje třeba kvalit některých karibských destinací, ale kdo nepotřebuje luxus, rozhodně nebude zklamán.

Ostrov Boa Vista (GPS:16.078278,-22.81311) je umístěný jižněji než již známý ostrov Sal. Oproti Salu je cestovní ruch na Boa Vista v počátcích. Díky této skutečnosti zde turisté najdou krásnou přírodu, úchvatné dlouhé písečné pláže a nové kvalitní hotely se službami all inclusive. Ostrov Boa Vista je ideálním místem pro koupání a odpočinek daleko od běžného ruchu.

Pár tipů: nejkrásnější pláže s bílým pískem a křišťálově čistým mořem najdete na ostrově Boa Vista [:čti boa višta:], jedinou aktivní sopku a nejvíc zeleně na ostrově Fogo (GPS: 14.943856,-24.339066). A když vám přeci jenom začne chybět hemžení turistů kolem krámků s upomínkovými předměty, živá muzika na ulicích, bary a kavárny, navštivte hlavní město Praia (GPS: 14.917782,-23.517723) na ostrově Santiago.
Pokud váháte, podívejte se na 20 minutový film o Kapverdách a kitesurfingu.

Kapverdy - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Kapverdy

Kapverdy - Průměrná teplota vzduchu a moře, doba slunečního svitu

Kapverdy - Počasí a podnebí, aneb kdy nejlépe vyrazit

Kapverdské ostrovy mají tropické podnebí ovlivňované jednak pasáty a jednak studenými mořskými proudy. Z toho důvodu jsou zde po celý rok příjemné teploty, které se příliš nemění. Teploty v zimě jsou trochu nižší než v blízké západní Africe, což je pro Evropana dobrá zpráva. Teploty v létě mohou být zejména na severních ostrovech o něco nižší než ve Středomoří.
Panují zde pouze dvě roční období. Od listopadu do července je na Kapverdách období sucha a od srpna do října období dešťů. Nejvíc prší v září, ale obecně jsou Kapverdy velmi suché a i v období dešťů mnohdy celé dny nespadne ani kapka a když, tak především ve vnitrozemí.
Kapverdské ostrovy je možno navštívit celoročně, nejvíc zájezdů se pořádá v období sucha.
Oblast Kapverd je označována za místo vzniku letních tropických bouří, které se odtud v podobě hurikánů přesunují do Karibiku a na jih USA.

Kapverdy - Vízum a vstupní formality

Minimální doba platnosti pasu požadovaná pro vstup na Kapverdy je 6 měsíců po návratu. S tzv. rychlopasem vás tedy nevpustí! Jsou velmi nekompromisní, takže si pas s dostatečným předstihem zkontrolujte.
Děti musí mít svůj vlastní pas.

Dle oficiálních informací z ambasády je poplatek za vízum účtován na pas. 

Vízum pro vstup na Kapverdské ostrovy pro klienty, pocházející ze zemí EU, může zařídit pořádající CK (za poplatek cca 1.300,- Kč, přičemž některé CK nevyžadují formulář pro vízum a stačí údaje v cestovní smlouvě, kde musí být uvedena čísla pasů! Pokud nejsou čísla pasů na smlouvě, musí být dodána nejpozději 1 pracovní den před odletem).

Pokud nechcete vízum od CK, zaplatíte za něj na letišti při příletu částku cca 25 €.

Upozornění! Od 1.5.2013 zavedla kapverdská vláda turistický poplatek splatný v hotelu ve výši cca. 2 Eura/noc pro osoby nad 16 let. Při delším pobytu platíte poplatek max. za 10 nocí.

Turisté, kteří jsou jiné národnosti, si vstupní pomínky musí zjistit a zajistit sami.

Ještě důležité doplnění k vyplňovní formulářů: formuláře s dodanými údaji se musí na Kapverdy odeslat min. 8 dní před odletem. Údaje se proto nekontrolují (tedy zda je pas dostatečně platný, zda souhlasí datum narození, číslo pasu apod.), za správnost údajů ve vízovém formuláři je zodpovědný každý sám. Pokud je formulář vyplněn chybně (chyba ve jménu, číslu pasu, datu narození, chybně vyplněná platnost či cokoliv jiného), budete nuceni si po příletu vstup znovu zaplatit (25 €), jelikož vízum je úředníky bráno jako neplatné. V tomto případě nelze nárokovat vrácení již zaplacené částky 1.200 Kč, protože částka je hrazena ještě před odletem a to k údajům, které jste ve vízovém formuláři dodali.
Za platnost cestovních dokladů zodpovídá jejich majitel.
Formulář pro vízum na Kapverdy

Kapverdy - elektřina

Většinou je všude napětí 220V, lze použít naše zástrčky. Pokud je v některých hotelech jiný typ, je na recepci k dispozici redukce k zapůjčení či zakoupení.

Výsledky hledání

další nabídky >