Dotované zájezdy na Kypr pro seniory 50+
DOTACE JIŽ OD 50 LET!!

Dotovaný program na Severním Kypru je určen pro seniory 50+

Ostrov Kypr je rozdělen na Severní Kypr (turecká část) a jižní Kypr (řecká část). Obě části dělí tzv. „Zelená Linie“, která už ale v současnosti nepředstavuje pro turisty žádný problém.

Kompletní nabídka zájezdů na Kypr pro seniory 50+

Na Severní Kypr mohou za dotované ceny letět osoby nad 50 let a jejich doprovod libovolného věku. Pokud tedy cestují např. dvě osoby 50+, mohou sebou vzít dvě osoby mladší za stejnou dotovanou cenu.

Kypr je ostrov ve východní části Středozemního moře a jedná se o třetí největší ostrov ve Středozemním moři po Sicílii a Sardinii. Nachází se 113 km jižně od Turecka a přibližně 120 kilometrů západně od syrského pobřeží. Geograficky náleží k Asii, kulturně však k Evropě.

Území kyperského ostrova tvoří dva velké horské masívy – pohoří Troodos a pohoří Kyrenia. Západní část ostrova tvoří poloostrov Akamas, severovýchodní část tvoří poloostrov Karpas. Nejjižnějším cípem ostrova je poloostrov Akrotiri.

TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Již od starověku byl Kypr pro svoji strategicky významnou polohu předmětem zájmu okolních říší a později i novodobých světových velmocí. Na ostrově se vyskytuje 1800 druhů rostlin, z toho 128 druhů roste pouze na Kypru. Ostrov je domovem 20 000 druhů orchidejí, z toho bylo 45 druhů nalezeno pouze na Kypru. Nejrozšířenější oblastí výskytu orchidejí je pohoří Troodos.

Kypr je rájem pro sportovce. Je tu vše na co si vzpomenete. Golf, jachting, jezdectví, lyžování, tenis, turistika, cyklistika, horolezectví a samozřejmě vodní sporty pro které je středozemní moře jako stvořené. Ať už je to potápění, jízda na skútru nebo na padáku za motorovým člunem. Kdo by nechtěl být tak aktivní může využít celou řadu výletů do aquaparků, hor, safari, projížďku lodí nebo se vydat po stopách historie.

Kypřané jsou opravdoví milovníci hudby. Hrají na spoustu nástrojů, tančí a rádi používají svůj hlas. Proto se nebudete nudit ani večer a jejich veselý noční život vám pěkně zpříjemní konec dne.

Hlavní město Kypru, Nikósie (Lefkosia), je se svými 213 500 obyvateli největší město ostrova.

SEVERNÍ KYPR PRO SENIORY 50+

Odlety z Prahy, Brna a Ostravy

Nabídka ubytování v programu Severní Kypr pro seniory 50+

HOTEL & RESORT LA 4*

nabídka zájezdů

Hotel & Resort LA se nachází ve městě Lapta na severu ostrova. Má 3 bazény, vlastní soukromou pláž a je obklopen krásnými subtropickými zahradami. Hotelovým hostům se naskýtá jak překrásný výhled na moře a pobřeží, tak i dechberoucí panorama horského masivu. Město Kyrenia je vzdáleno cca 15 km a letiště Ercan 45 km.

Hotel a Resort LA

Pláž
soukromá písečná pláž před hotelem s pozvolným vstupem do moře. Vlastní plážový bazén a bar. Plážový servis zdarma.

Stránky hotelu

 

HOTEL GOLDEN BAY 3*

nabídka zájezdů

Poloha
Hotel Golden Bay prošel v roce 2017 kompletní rekonstrukcí. Hotel se nachází v lokalitě Alsancak v oblasti Kyrenia. Od letiště Ercan je hotel vzdálen 35 km.

Hotel Golden Bay pro seniory 50+

Pláž
Písečná pláž se nachází ve vzdálenosti cca 100 m, lehátka a slunečníky (za poplatek).

Stránky hotelu

 

HOTEL ACAPULCO 5*

nabídka zájezdů

Poloha
Oblíbený rozlehlý hotelový areál je situován 10 km od centra letoviska Kyrenia (možnost dopravy hotelovým minibusem za poplatek) přímo u krásné dlouhé soukromé písečné pláže. Mezinárodní letiště Ercan je vzdáleno 40 km od hotelu.

Hotel Acapulco pro seniory 50+

Pláž
Krásná dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře a širokou nabídkou vodních sportů (za poplatek) se nachází přímo před resortem. Klientům jsou k dispozici lehátka a slunečníky (zdarma). Pláž u hotelu je považována za jednu z nejkrásnějších na Kypru.

Stránky hotelu

 

HOTEL LETON APHRODITE BEACH 4*

nabídka zájezdů

Poloha
Hotel Leton Aphrodite je vzdálen 5 km západně od historického přístavu města Kyrenia. Hotel je umístěn v překrásné zahradě, obklopen tropickými ovocnými stromy. Romantické prostředí dotváří kulisy pohoří nazývaného Pět prstů. Od letiště Ercan je hotel vzdálen 45 km.

Hotel Leton Aphrodite Beach pro seniory 50+

Pláž
Písečná pláž se nachází ve vzdálenosti 250 m, lehátka a slunečníky (za poplatek).

Stránky hotelu

 

HOTEL CLUB SIMENA 3*

nabídka zájezdů

Poloha
Oblíbený rodinný hotel zasazený do příjemně vzrostlé tropické zahrady, je situován v oblasti Kasiyaka cca 18 km od města Kyrenia. Mezinárodní letiště Ercan je vzdáleno 55 km.

Hotel Club Simena pro seniory 50+

Pláž
Písečná pláž ve vzdálenosti 3 km (možnost shuttle busu na pláž), lehátka, slunečníky a plážový bar (vše za poplatek).

Stránky hotelu

Balíček služeb v programu Kypr pro seniory 50+

Cena zájezdů zahrnuje:

 • 7x ubytování
 • 7x strava
 • výlet v destinaci zdarma pouze ve vybraných termínech(pro odlety z Brna od 21.6.2018 do 28.6.2018 a od 30.8.2018 do 20.9.2018, pro odlety z Prahy od 12.5.2018 do 30.6.2018 a od 25.8.2018 do 20.10.2018, pro odlety z Ostravy ve všech termínech)
 • letenku
 • transfer z letiště do pobytového místa a zpět
 • letištní, bezpečnostní a pobytové taxy
 • základní palivový a emisní příplatek
 • pojištění proti úpadku dle zákona č. 159/99Sb

Cena nezahrnuje:

Velký okruh Severním Kyprem pro seniory 50+

Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek 1.000 Kč/os (cena platí při obsazení pokoje 2 osobami, jednolůžkový pokoj je za příplatek 4.000 Kč). Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání.

Cena zahrnuje:

 • Letenku Praha – Ercan – Praha (technické mezipřistání v Turecku, bez přestupu)
 • Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
 • Transfer letiště – hotel – letiště a transfery mezi jednotlivými hotely (4. a 6. den)
 • Ubytování na 7 nocí v min. 4* hotelu místní kategorizace dle programu (3+2+2)
 • Snídaně formou bufetu
 • Služby českého delegáta
 • Pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • Výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám, uvedeného jídla a výkladů průvodců). Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu
 • Spropitné
 • Nápoje během jídel

Možnost přiobjednat:

 • programový balíček a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)
 • Zvýhodněný balíček výletů: za 159,- EUR,- Eur / os.
 • Večeře: 69 Eur / večeře / osoba (platba na místě u delegáta)