Sdílet na Facebooku
Sdílet na Google+
Tweet

Dotované zájezdy na Madeiru pro seniory

Dotované zájezdy na Madeiru pro seniory 50+ a 55+
NOVINKA: dotované zájezdy na Madeiru pro seniory 50+

Nabízíme Vám osvědčený program Madeira pro seniory , který je již několik let jedním z hitů seniorských zájezdů.

Nabídka zájezdů pro seniory 50+ Nabídka zájezdů pro seniory 55+

Co Vás čeká na Madeiře

Madeira patří spolu s Porto Santo k hlavním ostrovům madeirského souostroví. Je vzdálená 545 km od pobřeží Afriky a 978 km od Portugalska. Rozloha Madeiry je 741 km. Z 260.000 stálých obyvatel jich rovných 120.000 žije v hlavním městě ostrova - FUNCHALU.

Příznivé klimatické podmínky jsou jako stvořené pro celoroční pobyt. Prakticky po celý rok panuje na Madeiře příjemné jarní počasí - rtuť teploměru dosahuje 20°C v zimě, v létě je průměrná teplota vzduchu cca 24°C. Teplota vody se pohybuje od 17°C v zimě po 23°C v létě. Navíc pobřežní vody neustále otepluje Golfský proud.

Maderia - ostrov orchidejí je opravdu ideální místo pro seniorské pobyty . Madeira má zvláštní mikroklima, které je velmi příznivé pro srdeční činnost a dýchání. Ne náhodou si Madeiru vybrala rakouská císařovna Sissi pro svou léčbu tuberkulozy.

TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Pobyt zde si tedy můžete vychutnat skutečně kdykoli. Ostrov Madeira je celoročně velmi zelený a cizokrajné exotické květiny tu rostou všude kam se podívát. Pro Vaše pohodlí a relaxaci jsme pro Vás vybrali krásné hotely, které poskytují skvělé služby a servis a většina klientů se vrací maximálně spokojena.

Doporučujeme zakoupit si některý z fakultativních výletů a poznat z Madeiry co nejvíce. Doprovod Vám budou dělat naše česky hovořící a velmi zkušené delegátky.

Věříme, že si pobyt na Madeiře s námi užijete, zamilujete si ji stejně jako my a stejně jako my se sem budete chtít vracet....

Přečtěte si více o Madeiře...

::: Madeira pro seniory 55+ varianta A :::

Nabídka hotelů v programu Madeira pro seniory 55+ - varianta A

GRECO 2* - ubytování se snídaní   nabídka zájezdů

Greco pro seniory 55+

Residence se nachází v centru Funchalu, v blízkosti hlavních turistických zajímavostí.
Hotel Greco má 28 prostorných pokojů a doporučujeme ho všem, kteří bydlí rádi v centru všeho dění a nevadí jim ruch města.

Residence disponuje celkem 28 pokoji, které jsou prostorné a k jejich vybavení patří koupelna, telefon s přímou volbou, kabelová televize s hudebním kanálem a trezor (za poplatek). Některé pokoje mají balkón.


WINDSOR 4* - ubytování se snídaní   nabídka zájezdů

Windsor pro seniory 55+

Hotel se nachází v klidné historické části hlavního města Madeiry, Funchalu.
Hotel uspokojí všechny náročné klienty, především ale ty, kteří se rádi ubytují v centru města.

Všechny pokoje jsou vybaveny moderním nábytkem a jsou dekorovány do přírodních odstínů. K jejich vybavení patří kabelová TV, telefon s přímou volbou, wifi připojení (za poplatek), minibar (za poplatek), trezor (za poplatek), koupelna /WC, vysoušeč vlasů.


FOUR VIEWS OASIS 4* - ubytování s polopenzí   nabídka zájezdů - 2017 VYPRODÁNO

Four Views Oasis pro seniroy 55+

Tento komfortní hotel se nachází přímo u moře, u plážové promenády Passeio Marítimo a nedaleko oblázkové pláže Reis Magos. Z hotelu je nádherný výhled na ostrovy Desertas a nejvýchodnější část ostrova, Ponta de São Lourenço. Hlavní město Funchal je vzdáleno pouhých 12 km a pouhých 12 km od hlavního města Funchalu, kam Vás několikrát denně za mírný poplatek dopraví hotelový minibus (6 dní v týdnu). Hotel má ideální polohu mezi dvěma golfovými hřišti, které se na ostrově nacházejí.

K dispozici je zde celkem 224 pokojů, různých typů. Všechny pokoje jsou vybaveny a zařízeny v moderním stylu s koupelnou/WC, dvoulůžkem, rozkládací pohovkou, varnou konvicí a hrnky, psacím stolem, kabelovou TV, vysoušečem vlasů, klimatizací, balkonem s posezením, minibarem, trezorem (za poplatek).


ESTRELICIA 3* - ubytování s polopenzí   nabídka zájezdů - 2017 VYPRODÁNO

Estrelicia pro seniory 55+

Moderní budova hotelu Estrelícia, která prošla v roce 2013 kompletní rekonstrukcí, tvoří komplex se dvěma sousedními budovami. Nachází se v kopci na promenádě vedoucí do centra Funchalu, které je vzdáleno cca 2km. Hotel zdarma nabízí několikrát denně přepravu do Funchalu hotelovým minibusem. Hotel vlastní certifikát Green Globe.

Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou/WC s vysoušečem vlasů, telefonem s přímou volbou, kabelovou TV, trezorem (za poplatek). Pokoje s balkonem za příplatek.

Balíček služeb Madeira pro seniory 55+ varianta A 

 • Zpáteční letenka Praha – Funchal - Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu dle výběru
 • stravování dle výběru hotelu
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • služby česky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Balíček Madeira pro seniory 55+ nezahrnuje:

 • pojištění léčebných nákladů v zahraničí a storna zájezdu, doporučujeme sjednat zde
 • fakultativní výlety

Program zájezdu Madeira pro seniory 55+ varianta A

 • 1. den Odlet z Prahy, přílet na Madeiru, transfer do hotelu, ubytování, večeře v hotelu, nocleh.
 • 2. - 7. den Snídaně, celodenní individuální volno, možnost využití fakultativních výletů, večeře v hotelu, nocleh.
 • 8. den Snídaně, indviduální volno, transfer z hotelu na letiště, odlet zpět do Prahy.

Výlety v programu Madeira pro seniory 55+ varianta A

Výlety si můžete zakoupit jednotlivě nebo můžete využít výhodného balíčku, zahrnující 4 nejatraktivnější výlety za výhodnou cenu. Ceny výletů jsou předběžné, budou potvrzeny při rezervaci.

VÝHODNÝ BALÍČEK za 3.490 Kč / € 128 = 2 celodenní výlety (bez oběda) + 2 polodenní výlety

VÝHODNÝ BALÍČEK za 4.190 Kč / € 150 = 2 celodenní výlety (s obědem) + 2 polodenní výlety

ZÁPADNÍ OKRUH MADEIROU - cena 1.290 Kč / € 48

Během tohoto celodenního výletu navštívíme nejzajímavější místa západní části ostrova. Na jihu městečko Câmara de Lobos, jeden z nejvyšších evropských útesů Cabo Girão a městečko Ribeira Brava.. Na severní straně ostrova ze São Vicente pojedeme podél staré útesovité silnice do Porto Moniz s jeho lávovými jezírky, kde poobědváme. Středem ostrova, dojedeme na vyhlídku do údolí Rabaçal známého svými levádami a nevynecháte ani jedinou rovinu ostrova, plošinu Paúl da Serra.(1500m). Odtud se vydáme zpět jižním směrem na horské sedlo Encumeada (1008m), pod níž nás čeká oblast třetihorního vavřínového lesa a kolem Pousady dos Vinháticos budeme sjíždět zpět do Funchalu. Oběd + 390 Kč

VÝCHODNÍ OKRUH MADEIROU - cena 1.290 Kč / € 48

První zastávka bude na krásné vyhlídce Terreiro da Luta (s cizojazyčným průvodcem Camacha), odkud vyjedeme na třetí nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Arieiro (1818 m). Sjedeme do Ribeiro Frio (přírodní park se sádkou pstruhů) a projdeme se na vyhlídku Balcões. Hlavní zastávka a oběd bude v Santaně (typické trojúhelníkové domečky), odkud pokračujeme na jihovýchod. Čeká nás Portela (vyhlídka 670m) a nejvýchodnější cíp ostrova, P. de São Lourenço. Nakonec navštívíme přímořské městečko Machico.
Oběd + 390 Kč

MONTE & EIRA DO SERRADO - cena 890 Kč / € 33

První zastávka bude na vyhlídce Pico dos Barcelos s krásným výhledem na Funchal. Poté se vydáme na jednu z nejkrásnějších vyhlídek Eira do Serrado (1094m) nad Údolím Jeptišek. Poté se vydáme ke kostelu v Monte

PROHLÍDKA MĚSTA FUNCHAL - cena 790 Kč / € 29

4 hodinová prohlídka města Funchal s jeho pamětihodnostmi s česky hovořícím průvodcem s návštěvou tržnice (ryby, květiny, ovoce) a manufaktury na výrobu krajek.

Madeira pro seniory 55+ varianta B

Nabídka hotelů v programu Madeira pro seniory 55+ varianta B

Poznámka: změna hotelů vyhrazena.

FOUR VIEWS OASIS 4*   nabídka zájezdů - 2017 VYPRODÁNO

Hotel F.V. Oasis (ex Oasis Atlantic hotel) se nachází v malebné vesničce Caniço nedaleko hlavního města Funchal. Leží ve svahu s úchvatným výhledem na Atlantický oceán a poskytuje vše, co potřebujete k příjemně strávené dovolené na ostrově Madeira. Hotel představuje ideální kombinaci komfortu a ohleduplnosti ke krajině a životnímu prostředí. Je také základnou pro turisty směřující na turistické výlety po proslulých stezkách podél místních levád.

S polohou na pláži Reis Magos ve známém resortu Caniço de Baixo leží hotel Four Views Oásis necelých 12 km od Funchalu, hlavního města Madeiry, kam Vás několikrát denně zdarma dopraví hotelový minibus (6 dní v týdnu). Jeho umístění mezi dvěma golfovými hřišti a vzdálenost pouhé 2 km od přírodní rezervace Garajau podtrhují atmosféru poklidu v přírodě.

POZN: je to stejný hotel jako ve variantě A, ale jiný pořadatel, jiné termíny, jiní delegáti..

Stránky hotelu

Balíček služeb Madeira pro seniory 55+ varianta B

 • přímá letecká doprava do Funchalu s občerstvením na palubě, doba letu cca 4:30 hodin
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji
 • strava dle vybraného hotelu
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • pěší procházka po okolí s delegátem
 • promítání dokumentárního snímku o Madeiře
 • nadstandardní delegátská péče 55+

Nepovinný program zájezdu Madeira pro seniory 55+ varianta B

Den 1 - PŘÍLET

Odlet z Prahy, přílet na letiště Funchal, odkud pojedeme do hotelu. Cesta do hotelu trvá přibližně 30 min. Ubytování, informační schůzka s delegátem, který Vás seznámí s lokalitou a nabídkou výletů.

Den 2 - PROCHÁZKA PŘÍRODOU, PROMÍTÁNÍ DOKUMENTU

Procházka okolní přírodou a přiblížení Madeirské kultury. Dopoledne možnost procházky s delegátem po okolní přírodě a seznámení se s možnostmi v okolí hotelu. Informace o srazu a programu Vám delegát představí na informativní schůzce v den příjezdu. Večerní promítání dokumentárního snímku o Madeiře.

Den 3 - CALDEIRAO VERDE

Dost možná nejkrásnější levada na ostrově nás zavede na jih od městečka Santana, kde se zachovala tradiční madeirská architektura. Vydáme se do hlubin vavřínových lesů za poznáním nádherné madeirské přírody. Jedná se o středně náročnou procházku, na jejímž konci nás jako odměna čeká jezírko s vodopádem.

Den 4 - VÝCHODNÍ OKRUH

Trasa nejdříve povede do vnitrozemí na třetí nejvyšší vrchol ostrova a současně nejvyšší místo, kam se dá dostat dopravním prostředkem – Pico do Arieiro (1 818 m). Pokračovat budete přes Ribeiro Frio, přírodní rezervaci a vesničku, kolem které protéká „studený potok“. Zajímavostí je pstruží farma obklopená půvabnou zahradou. Za procházku stojí starší levada (trasa cca 1,5 km) v srdci původního vavřínového pralesa Laurissilva. Cesta dále povede až na severní pobřeží do města Santana, které proslulo tradičními trojúhelníkovými domky se slaměnou střechou nazývanými O Colmo. Stojí jich tu více než sto a několik zrenovovaných a pestře natřených je zpřístupněno veřejnosti. Následuje oběd v typické zemědělské vesnici Faial. Odpoledne při cestě zpět zavítáte k východnímu výběžku Ponta De São Lourenço, známému svými barevnými skalami, pouštní krajinou a rozbouřeným oceánem. Tato oblast s průmyslovým městem Caniçal byla kdysi centrem madeirského velrybářského průmyslu a právě tady se natáčely scény pro film Johna Hustona Moby Dick (1959). Na trase podél jižního pobřeží směrem na západ navštívíte i Machico, druhé nejvýznamnější město Madeiry. Výlet zakončíte krátkou zastávkou na výběžku Garajau se známou sochou Krista – Cristo Rei – a s výhledem na hlavní město Funchal.

Den 5 - CITY TOUR FUNCHAL

Prohlídka nejzajímavějších míst hlavního města Funchalu – katedrála Sé, tržnice Mercado dos Lavradores, botanická zahrada Jardim Botanico, ochutnávka madeirského vína, návštěva továrny na výšivky.

Den 6 - ZÁPADNÍ OKRUH

Trasa vede podél jižního pobřeží ostrova směrem na západ. První zastávka Vás čeká na jednom z nejvyšších mořských útesů na světě – Cabo Girao (580 m) – s překrásným výhledem na západní část města Funchal, oblast Câmara de Lobos a terasovitá políčka. Pokračovat budete přes malebné přímořské městečko Ribeira Brava, kde si můžete prohlédnout kostelík sv. Benedikta (Igreja de Sao Bento) s tradiční manuelskou dekorací, patřící k nejzachovalejším na Madeiře. Poté se vydáte do oblasti banánových plantáží Madalena do Mar a dále směrem na severní pobřeží přes největší náhorní plošinu ostrova Paúl da Serra. Při dobré viditelnosti se odtud naskytne pohled i na zelené údolí Rabaçal. Další zastávka i s obědem, případně procházkou, vás čeká na severní straně ostrova v Porto Moniz. Městečko je jedinečné především díky přírodním bazénům s mořskou vodou vytvořených v lávových vyvřelinách. Odpoledne se budete vracet podél severního pobřeží kolem staré původně ručně tesané silnice v pobřežních skalách a kolem oblasti s bouřícím oceánem zasvěcené sv. Vincentovi – São Vicente. Poslední zastávkou na cestě do Funchalu je rybářské město Câmara de Lobos s možností ochutnávky tradičních nápojů.

Den 7 - CALDEIRAO VERDE

Asi nejkrásnější levada na ostrově nás zavede na jih od městecká Santana, kde se zachovala tradiční madeirská architektura. Vydáme se do hlubin vavřínových lesů za poznáním nádherné madeirské přírody. Jedna se o středně náročnou procházku, na jejímž konci nás jako odměna čeká jezírko s vodopádem.

Den 8 - ODLET

Snídaně, transfer na letiště Funchal a přílet do Prahy.

Poznámka k výletům:  Změna programu vyhrazena. Nabídka a ceny jsou orientační, Aktuální nabídka na místě u delegáta. V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vstupy. Délka půldenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny, celodenního 8-10 hodin.

Předběžný letový řád pro rok 2017

  ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
Termín Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
všechny podzimní  QS1170  Praha 12:20  15:55 Funchal  QS1171  Funchal 16:40   22:10 Praha

Nabídka svozů - Andalusie pro seniory 55+ pro variantu B

Nástupní místo Cena za osobu a cestu tam a zpět
Frýdek-Místek – nádraží ČD u KB 800,- Kč
Ostrava – parkoviště před Domem kultury města Ostravy, ulice 28. října 800,- Kč
Opava – parkoviště u Tesca, ulice Těšínská 800,- Kč
Nový Jičín - před vlakovým nádražím 750,- Kč
Olomouc – zastávka MHD naproti autobusovému stanovišti, Tovární ulice 750,- Kč
Prostějov – kruhový objezd u Tecsa 750,- Kč
Brno – zastávka MHD Opuštěná ve směru na Vídeň, ulice Opuštěná 600,- Kč
Jihlava – benzínová stanice OMV Pávov, dálnice D1 ve směru na Prahu 500,- Kč

*Poznámka: svozy z ostatních míst ČR zajišťujeme na podkladě individuální poptávky. Cena závisí na nástupním místě, počtu osob/velikosti vozu.

Doprava je zajišťována: busy, mikrobusy, vlaky s transferem nádraží/letiště a osobními vozy.

! Důležité: požadavek na svoz uveďte do poznámky v rámci rezervace zájezdu, a to:

 • Počet osob na svoz
 • Místo nástupu na cestu tam
 • Místo výstupu na cestě zpět
 • Mobilní telefonní číslo, na kterém budete v den svozu k zastižení!

Svozy neuvedené při rezervaci v poznámce v rezervačním systému, nebudou zajištěny.

POZN: Pořadatelé zájezdů si vyhrazují právo zrušit zájezd, pokud nebude dosaženo minimálního počtu účastníků. V takovém případě Vám bude nabídnut náhradní termín, nebo vráceny peníze.

Pár obrázků z Madeiry