Dovolená Mar Menor pro seniory 55+ za dotovanou cenu

MAR MENOR JE HITEM DOTOVANÝCH ZÁJEZDŮ

 • LAST MINUTE - Las Gaviotas/Los Delfines 4* od 24.9. za 11.990 Kč s plnou penzí (nabídka zájezdu)
 • V nabídce je opět oblíbený hotel Entremares 4* s vlastními lázněmi (nabídka zájezdu)
 • Izán Cavanna 4* - AKCE: OBĚDY ZDARMA v termínu 26.9.-3.10.2018. Akce platí i pro již zakoupené zájezdy!(nabídka zájezdů)

Zaleťte si k největším bahenním lázním pod širým nebem v Evropě a jednomu z mála míst na světě, kde se vykoupete ve dvou zcela rozdílných mořích vzdálených od sebe pouze pár set metrů.
Mar Menor má nejlepší mikroklima v celém Španělsku a jezdili se sem léčit již staří Římané. Nyní máte tuto možnost i vy.
S každým seniorem 55+ může cestovat jedna osoba libovolného věku jako doprovod za stejnou dotovanou cenu!

Kompletní nabídka zájezdů k Mar Menor pro seniory 55+

Mar Menor - španělské Mrtvé moře s prokazatelnými léčivými účinky

Jedinečná přírodní laguna Mar Menor [mladší moře], někdy též nazývaná "mrtvé moře Evropy", "největší přírodní bazén v Evropě", "velký rybník" apod. se nachází v regionu Murcía na Costa Cálida [teplé pobřeží] na jihovýchodě Španělska.

20 km dlouhá La Manga del Mar Menor - jedno moře napravo, druhé moře nalevo a každé zcela jiné
La Manga del Mar Menor

Mar Menor je 170 km2 klidné, mělké a především teplé a hodně slané vody, která je oddělena od Středozemního moře úzkým 20 km dlouhým pásem pevniny zvaným La Manga del Mar Menor [v překladu něco jako objímka mladšího moře]. Maximální hloubka Mar Menor je 7 m, průměrná 2 m a mnohde je i 50 m od břehu voda po pás. Mar Menor se tedy "používá" trochu jinak než normální moře - často se v něm jen sedí nebo chodí (to ale neznamená, že si v něm nemůžete zaplavat). Voda v Mar Menor je většinou asi o 3-5 stupňů teplejší než ve Středozemním moři a dá se v ní koupat někdy až do konce listopadu. Hladina se chová spíše jako rybník, nevytvářejí se zde téměř žádné vlny, takže Mar Menor je ideální pro děti i méně zdatné plavce. Díky vysokému obsahu soli a minerálů také skvěle nadnáší a lehnout si na hladinu a jen tak ležet zvládne každý.

Třešničkou na dortu jsou malé rybičky, které vám začnou zdarma provádět "rybičkovou pedikúru". Chce to letět na začátku sezóny (duben, květen) klidně stát nebo sedět a mít trochu štěstí :-)

TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Celá oblast Mar Menor je odpradávna známá léčivými účinky místního vzduchu, vody i bahna. Vzduch bez pylů s vysokým obsahem kyslíku a brómu je ideální pro alergiky a astmatiky. Léčivé bahno má schopnost velmi rychle vytáhnout z kůže všechny jedovaté látky a je vynikající na léčbu lupénky, akné a různých exémů. Nasolování v salinách je také hotový balzám pro tělo. U Mar Menor se léčí také nemoci pohybového ústrojí, revmatismus, artróza, zlomeniny, poúrazové stavy atd. Mar Menor je prostě vynikající léčebna pod otevřeným nebem.

Mar Menor má ale co nabídnout i milovníkům historie, architektury a přírody. Asi 20 km na jihozápad leží nádherné historické město Cartagena s obrovským obchodním přístavem, zhruba 80 km od La Mangy je historická Murcia - hlavní město regionu a asi 100 km na sever najdete Elche s největším palmovým hájem v Evropě. V těsné blízkosti La Mangy navštivte národní park Calblanque se svými nedotčenými zlatavými plážemi, kde můžete zahlédnout plameňáky i delfíny, u pár kilometrů vzdáleného městečka La Union se zase můžete podívat do opuštěných dolů na stříbro a polodrahokamy, jejichž staré šachty jsou přístupné veřejnosti. Monte de las Cenizas zase nabízí opravdu překrásná panoramata od La Mangy až po zátoku u Cartageny.

Mar Menor to je také 3200 hodin slunečního svitu a 325 slunečných dní v roce, z toho 150 až 160 dní se zcela jasnou oblohou bez mráčku.

Mar Menor je jedno z turisticky nejvýznamnějších míst Španělska a za posledních pár let ho navštívilo již několik tisíc našich seniorů.

Přečtěte si více o Mar Menor a jeho léčivém bahnu
Na cestě po Murcíi a Mar Menor (pořad České televize)

Španělsko - Mar Menor - Aktuální počasí a předpověď

Počasí Cartagena, SP
Klikněte pro předpověď

Podívejte se na průměrné teploty Mar Menor v jednotlivých měsících a další statistiky, které vás přesvědčí, že Mar Menor je místo, které určitě musíte navštívit.

V Mar Menor se dá koupat od dubna a do listopadu a nemusíte být žádní otužilci. Otužilci se v něm koupou celý rok, protože i v lednu má 16 stupňů ;).

Níže se podíváme na nabídky trochu podrobněji.

POZNÁMKA: Dotované zájezdy k Mar Menor nabízí více pořadatelů, proto jsou na této stránce nabídky rozděleny na varianty. Varianty se liší nabídkou hotelů, cenou i termíny.

MAR MENOR PRO SENIORY 55+ varianta A

Ubytování v programu Mar Menor pro seniory 55+

HOTELOVÝ KOMPLEX LAS GAVIOTAS 4*/ LOS DELFINES 4*

nabídka zájezdů

LAST MINUTE - od 17.9. za 12.990 Kč !!

Informaci v kterém z těchto dvou hotelů budete ubytováni dostanete týden před odletem v pokynech. Hotely Las Gaviotas 4* a Los Delfines 4* mají stejného majitele a leží těsně vedle sebe asi 1,5 km od začátku La Mangy del Mar Menor. Vzdálenost od letiště v San Javier je asi 30 km.

Plážový servis (slunečníky a lehátka) k zapůjčení ZDARMA, proti vratné kauci. POZOR: omezené množství !!
Možnost dokoupení ALL INCLUSIVE na místě za cca 12 Eur/os/den(v případě zájmu nutno koupit na celý pobyt, objednává a platí se na recepci hotelu v Eurech)

LAS GAVIOTAS 4*

Poloha
Velmi hezký nově zrekonstruovaný hotel se nachází přímo v oblasti La Mangy a nabízí svým klientům zejména nádherný výhled na moře. Vzdálenost hotelu od pláží od obou moří je 150 - 200 metrů. V okolí hotelu se nachází velké množství restaurací a barů. Centrum městečka La Manga je vzdáleno pouhý kilometr od hotelu. Hotel je svou polohou ideálním výchozím bodem pro výlety do nedaleké historické Cartageny. Hotel je díky své poloze ideálním místem k odpočinku, ozdravným pobytům a objevování nevšedních zajímavostí, kterými se tato oblast pyšní!

Vybavení hotelu
Recepce 24h denně, restaurace, bar, sluneční terasa, konferenční sál, výtah, trezor, úschovna zavazadel, venkovní bazén.

Výhled na Mar Menor z Las Gaviotas
Las Gaviotas 55+

Vybavení pokoje
Pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkonem, vysoušeč vlasů, satelitní TV, minilednička, klimatizace. Všechny pokoje disponují výhledem na Mar Menor, Středozemní moře, nebo na obě moře.

Stránky hotelu

LOS DELFINES 4*

Poloha
Hotel Los Delfines prošel v roce 2018 kompletní rekonstrukcí.
Tento zajímavě koncipovaný hotel je vybudován na ideálním místě, ze kterého je velmi dobrý přístup k oběma mořím (cca 150 - 200 m od každého). V okolí se nachází velké množství nákupních možností, restaurací a barů. Aktivnější klientela si může vyzkoušet nedalekou školu plachtění. Nedaleko hotelu se nachází Jelení ostrov s ložiskem léčivého bahna. Centrum městečka La Manga je vzdáleno pouhý kilometr od hotelu. Jedno z nejstarších španělských měst – Cartagena, je od hotelu vzdáleno 25 km. Hotel je díky své poloze ideálním místem k ozdravným pobytům a odpočinku.

Los Delfines

Vybavení hotelu
Recepce 24 hodin denně, výtah, restaurace, bar, snack bar, venkovní bazén, sauna (za poplatek), vířivka (za poplatek), sluneční terasa, úschovna zavazadel, stolní tenis, fitness, herna.

Vybavení pokoje
Pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkonem, telefonem, satelitní TV a minilednicí.

Stránky hotelu

 

HOTEL SENATOR MAR MENOR*

nabídka zájezdů NOVINKA 2018

Poloha
Senator Mar Menor Golf & Spa Resort 4* je exkluzivní hotel, který se nachází v krásném prostředí vedle laguny Mar Menor v Los Alcázares. Hotel je umístěn přímo u profesionálního golfového hřiště o 18 jamkách

Senator Mar Menor 55+

Pláž
Hotel se nachází vedle laguny Mar Menor a nejbližší přístupná písečná pláž Mar Menoru je cca 3 km. Na pláž je pro naše klienty zajištěna doprava minibusem ZDARMA.

Stránky hotelu

 

ROC DOBLEMAR 4*

nabídka zájezdů

Hotel Roc Doblemar 4* (dříve Husa Doblemar) byl na jaře 2017 rekonstruován, takže budete jako v novém. Jeho předností je poloha PŘÍMO NA PLÁŽI MAR MENOR a pouhých cca 150 m od krásné pláže Středozemního moře. Nachází se v jedné z nejužších částí La Mangy, naproti soukromému ostrovu Isla del Baron. V okolí se nacházejí restaurace, bary a také supermarket.

Roc Doblemar pro seniory 55+

Vybavení hotelu
Recepce 24h, restaurace, bar, venkovní bazén, Wi-Fi na recepci, terasa, zahrada, výtah, prádelna (za poplatek), parkování (za poplatek).

Lehátka a slunečníky u bazénu ZDARMA

Stránky hotelu

Cena zahrnuje

 • Zpáteční letenka Praha – San Javier, (nebo Valencia*) – Praha (včetně všech tax, poplatků a občerstvení během letu)
  * 25/5/18 a 27/8/18 může být let z Prahy do Valencie a let 2/7/18 a 18/10/18 může být z Valencie do Prahy (transfer z/do hotelu trvá zhruba 3,5 hodiny). Transfer z/do hotelu z letiště v San Javier trvá asi 30 min.
 • 7 a více nocí ve 4* hotelu - s PLNOU PENZÍ formou švédských stolů
 • Voda 0,35l a víno 0,2l podávané k obědu a večeři
 • Transfer letiště – hotel – letiště
 • 1x pěší výlet s delegátem (k bahnu u ostrova Isla del Ciervo a na nedělní trhy v Cabo de Palos) - platí pro Las Gaviotas/Los Delfines
 • 1x výlet autobusem - platí pro Roc Doblemar
 • Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Předběžný letový řád pro zájezdy k Mar Menor 55+ 2018 varianta A

  ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
Termín Odlet Přílet Odlet Přílet
všechny  17:40 Praha 20:50 Murcia  22:00 Murcia 00:50 Praha

Doba letu mezi letišti v Praze a v Murcii San Javier: cca 3:10 hod. Transfer na hotel: cca 30 min
POZNÁMKA: 27/8 může být let z Prahy do Valencie a let 18/10 může být z Valencie do Prahy. Doba letu mezi letišti v Praze a ve Valencii: cca 2:45 hod. Transfer z Valencie na hotel: cca 3,5 hod.

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS/TRAVEL SERVICE. Změna letového řádu vyhrazena.

MAR MENOR 2018 PRO SENIORY 55+ varianta B

Nabídka hotelů Mar Menor 2018 pro seniory 55+

HOTEL IZAN CAVANNA 4*

nabídka zájezdů

AKCE: OBĚDY ZDARMA v termínech 19.9.-26.9. a 26.9.-3.10.2018. Platí i pro již zakoupené zájezdy!

Poloha
Hotel leží v první linii na pláži u Mar Menor, cca na 2,5 km La Mangy a asi 300 m od Středozemního moře. Okolí je plné obchůdků a restaurací. Nedaleko hotelu se také nachází tzv. Jelení ostrov s ložiskem léčivého bahna. Hotel nabízí spa, venkovní a vnitřní bazén.

Izán Cavanna

Vybavení hotelu
Vstupní hala s recepcí, barem a kavárnou, restaurace, venkovní bazén, vnitřní bazén a spa - lázně (za poplatek), výtahy, kadeřnictví a kosmetika (za poplatek), zahrada, tenisové kurty (za poplatek), wi-fi v celém hotelu zdarma.

Vybavení pokoje
2-3 lůžkové prostorné pokoje mají vlastní sociální zařízení, vysoušeč vlasů, klimatizace, telefon, lednička, TV, trezor, wi-fi zdarma, balkon.

Na pokoji mohou být max. 4 osoby, pokud 4.osoba je děcko do 10 let. V tom případě sdílí lůžko s dospělým.

Pláž
Hotel se nachází přímo na pláži Mar Menor a cca 300 m od pláže Středozemního moře. Plážový servis u hotelového bazénu i na pláži za poplatek.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Murcía, San Javier - Praha včetně všech poplatků (letiště v San Javier je 30 km od hotelu)
 • 7, 10, 14 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelu Izán Cavanna (změna hotelu vyhrazena)
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína - možno přikoupit plnou penzi
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • polodenní procházka s delegátem na ostrůvek Isla del Ciervo k léčivému bahnu
 • polodenní procházka s delegátem na typické trhy ve vesnici Cabo de Palos
 • nadstandardní delegátská péče 55+
 • vstup do vnitřního bazénu (bazén je otevřen pouze přes zimu!, v období od 31.5. do 17.9.2018. je uzavřen! Povinné jsou koupací čepice a pantofle - lze koupit i na místě za cca 2 €)

Cena nezahrnuje

 • možnost přikoupení obědů za 1.880 Kč/týden
 • centrum zdraví - terapie léčivým bahnem z Mar Menor, zábaly a masáže (pro naše klienty se slevou 10%)
 • tenisové kurty, kulečník, možnost vodních sportů
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu - možno sjednat přímo u nás

Stránky hotelu

 

THALASIA COSTA DE MURCIA 4*

nabídka zájezdů

Hotel stojí v San Pedru del Pinatar, místě s největšími a nejznámějšími ložisky bahna. V areálu hotelu je klientům k dispozici wellness zóna s léčivou mořskou vodou o celkové rozloze 4 500 m². Klienti tak mohou nekonečně relaxovat ať už zde nebo v nedalekých léčebných lázních pod širým nebem.

Thalasia Costa de Murcia

Pláž a léčebné lázně
Vzdálenost přírodních léčebných lázní od hotelu je cca 3 km. Ve stejné vzdálenosti naleznete i pláž laguny Mar Menor a Středozemního moře. Speciálně pro naše klienty je zajištěna celodenní doprava z hotelu do centra thalasoterapie a zpět.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – San Javier/ Valencie – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelu Thalasia Costa de Murcia (změna hotelu vyhrazena)
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína - možno přikoupit plnou penzi
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • přípitek na uvítanou
 • neomezený vstup do lázeňské zóny hotelu Thalasia
 • celodenní doprava k léčivému bahnu a na pláž laguny Mar Menor (bus 3 min)
 • celodenní doprava na přírodní pláž Středozemního moře (bus 5 min)
 • promítání dokumentárního filmu o regionu Murcia
 • 3 výlety s delegátem zdarma (uvedené v programu zájezdu)
 • kyblík na léčivé bahno Mar Menoru
 • nadstandardní delegátská péče 55+

Cena nezahrnuje

Stránky hotelu

 

ENTREMARES 4*

nabídka zájezdů

Hotel Entremares 4* stojí přímo na pláži Středozemního moře na prvním kilometru La Mangy. V jeho blízkosti najdete supermarket, bary, restaurace i lékárnu.
Zde u paty je La Manga nejširší, takže na pláž Mar Menor je to asi 1 km vzdušnou čarou. Můžete chodit buďto na pláž k salinám nebo na pláž u přístavu za hotelem Las Gaviotas.

Entremares

Hotel Entremares 4* má kromě jiného vlastní spa a krytý bazén s mořskou vodou.

stránky hotelu

Předběžný letový řád 2018 pro zájezdy k Mar Menor 55+ varianta B

  ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
Termín Odlet Přílet Odlet Přílet
29.8. - 5.9. 18:35 Praha 21:20 Valencie 18:50 Murcia 21:40 Praha
3.9. - 13.9. 15:05 Praha 18:10 Murcia 13:50 Murcia 16:35 Praha
5.9. - 12.9. 15:00 Praha  17:50 Murcia 18:50 Murcia 21:40 Praha
12.9. - 19.9. 15:00 Praha 17:50 Murcia 18:50 Murcia 21:40 Praha
13.9. - 23.9. 20:00 Praha 23:05 Murcia 24.9. 02:55 Murcia 24.9. 06:00 Praha
19.9. - 26.9. 15:00 Praha 17:50 Murcia 18:45 Murcia 21:35 Praha
23.9. - 3.10. 23:00 Praha 24.9. 02:05 Murcia 14:00 Murcia 16:45 Praha
26.9. - 3.10. 14:50 Praha 17:45 Murcia 12:50 Murcia 15:40 Praha
3.10. - 10.10. 09:00 Praha 11:50 Murcia 11.10 Murcia 14:00 Praha
3.10. - 17.10. 10:10 Praha 13:15 Murcia 12:00 Murcia 15:00 Praha

Lety jsou operovány společností SMARTWINGS, CSA a ENTER AIR.
ENTER AIR je druhá největší letecká charterová společnost ve střední a východní Evropě.
Změna letového řádu vyhrazena.

Nabídka svozů k zájezdům Mar Menor pro seniory 55+ varianta B

Nástupní místo Cena za osobu a cestu tam a zpět
Frýdek-Místek – nádraží ČD u KB 800 Kč
Ostrava – parkoviště před Domem kultury města Ostravy, ulice 28. října 800 Kč
Opava – parkoviště u Tesca, ulice Těšínská 800 Kč
Nový Jičín - před vlakovým nádražím 750 Kč
Olomouc – zastávka MHD naproti autobusovému stanovišti, Tovární ulice 750 Kč
Prostějov – kruhový objezd u Tecsa 750 Kč
Brno – zastávka MHD Opuštěná ve směru na Vídeň, ulice Opuštěná 600 Kč
Jihlava – benzínová stanice OMV Pávov, dálnice D1 ve směru na Prahu 500 Kč

* Poznámka: svozy z ostatních míst ČR zajišťujeme na podkladě individuální poptávky. Cena závisí na nástupním místě, počtu osob/velikosti vozu.
Doprava je zajišťována: busy, mikrobusy, vlaky s transferem nádraží/letiště a osobními vozy.

! Důležité: požadavek na svoz uveďte do poznámky v rámci rezervace zájezdu, a to:

 • Počet osob na svoz
 • Místo nástupu na cestu tam
 • Místo výstupu na cestě zpět
 • Mobilní telefonní číslo, na kterém budete v den svozu k zastižení!

Svozy neuvedené při rezervaci v poznámce v rezervačním systému, nebudou zajištěny.

POZN: Pořadatelé všech zájezdů si vyhrazují právo zrušit zájezd, pokud nebude dosaženo minimálního počtu účastníků. V takovém případě Vám bude nabídnut náhradní termín, nebo vráceny peníze.