Mar Menor - Dotované zájezdy pro seniory 55+

Dovolená Mar Menor pro seniory 55+ za dotovanou cenu

HIT POSLEDNÍCH 4 LET !!

Zaleťte si k největším bahenním lázním pod širým nebem v Evropě a jenomu z mála míst na světě, kde se vykoupete ve dvou zcela rozdílných mořích vzdálených od sebe pouze pár set metrů.
Mar Menor má nejlepší mikroklima v celém Španělsku a jezdili se sem léčit již staří Římané. Nyní máte tuto možnost i vy.
S každým seniorem 55+ může cestovat jedna osoba libovolného věku jako doprovod za stejnou dotovanou cenu!

Kompletní nabídka zájezdů pro seniory 55+
 

Mar Menor - španělské Mrtvé moře s prokazatelnými léčivými účinky

Jedinečná přírodní laguna Mar Menor [mladší moře], někdy též nazývaná "mrtvé moře Evropy", "největší přírodní bazén v Evropě", "velký rybník" apod. se nachází v regionu Murcía na Costa Cálida [teplé pobřeží] na jihovýchodě Španělska.

  20 km dlouhá La Manga del Mar Menor - jedno moře napravo, druhé moře nalevo a každé zcela jiné

Mar Menor je 170 km2 klidné, mělké a především teplé a hodně slané vody, která je oddělena od Středozemního moře úzkým 20 km dlouhým pásem pevniny zvaným La Manga del Mar Menor [v překladu něco jako objímka mladšího moře]. Maximální hloubka Mar Menor je 7 m, průměrná 2 m a mnohde je i 50 m od břehu voda po pás. Mar Menor se tedy "používá" trochu jinak než normální moře - často se v něm jen sedí nebo chodí (to ale neznamená, že si v něm nemůžete zaplavat). Voda v Mar Menor je většinou asi o 3-5 stupňů teplejší než ve Středozemním moři a dá se v ní koupat někdy až do konce listopadu. Hladina se chová spíše jako rybník, nevytvářejí se zde téměř žádné vlny, takže Mar Menor je ideální pro děti i méně zdatné plavce. Díky vysokému obsahu soli a minerálů také skvěle nadnáší a lehnout si na hladinu a jen tak ležet zvládne každý.

Třešničkou na dortu jsou malé rybičky, které vám začnou zdarma provádět "rybičkovou pedikúru". Chce to letět na začátku sezóny (duben, květen) klidně stát nebo sedět a mít trochu štěstí :-)

TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Celá oblast Mar Menor je odpradávna známá léčivými účinky místního vzduchu, vody i bahna. Vzduch bez pylů s vysokým obsahem kyslíku a brómu je ideální pro alergiky a astmatiky. Léčivé bahno má schopnost velmi rychle vytáhnout z kůže všechny jedovaté látky a je vynikající na léčbu lupénky, akné a různých exémů. Nasolování v salinách je také hotový balzám pro tělo. U Mar Menor se léčí také nemoci pohybového ústrojí, revmatismus, artróza, zlomeniny, poúrazové stavy atd. Mar Menor je prostě vynikající léčebna pod otevřeným nebem.

Mar Menor má ale co nabídnout i milovníkům historie, architektury a přírody. Asi 20 km na jihozápad leží nádherné historické město Cartagena s obrovským obchodním přístavem, zhruba 80 km od La Mangy je historická Murcia - hlavní město regionu a asi 100 km na sever najdete Elche s největším palmovým hájem v Evropě. V těsné blízkosti La Mangy navštivte národní park Calblanque se svými nedotčenými zlatavými plážemi, kde můžete zahlédnout plameňáky i delfíny, u pár kilometrů vzdáleného městečka La Union se zase můžete podívat do opuštěných dolů na stříbro a polodrahokamy, jejichž staré šachty jsou přístupné veřejnosti. Monte de las Cenizas zase nabízí opravdu překrásná panoramata od La Mangy až po zátoku u Cartageny. 

Mar Menor to je také 3200 hodin slunečního svitu a 325 slunečních dní v roce, z toho 150 až 160 dní se zcela jasnou oblohou bez mráčku.

Mar Menor je jedno z turisticky nejvýznamnějších míst Španělska a za posledních pár let ho navštívilo již několik tisíc našich seniorů.

Přečtěte si více o Mar Menor a jeho léčivém bahnu
Na cestě po Murcíi a Mar Menor (pořad České televize)

Španělsko - Mar Menor - Aktuální počasí a předpověď

Počasí Cartagena, SP
Klikněte pro předpověď

Podívejte se na průměrné teploty Mar Menor v jednotlivých měsících a další statistiky, které vás přesvědčí, že Mar Menor je místo, které určitě musíte navštívit.

Sezóna na Mar Menor začíná v dubnu a končí v listopadu. Pokud nevěříte, udělali jsme pro vás pár fotek.

Níže se podíváme na nabídky trochu podrobněji.

POZNÁMKA: Dotované zájezdy k Mar Menor nabízí více pořadatelů, proto jsou na této stránce nabídky rozděleny na varianty. Varianty se liší nabídkou hotelů, cenou i termíny.

::: MAR MENOR PRO SENIORY 55+ varianta A :::

Ubytování v programu Mar Menor pro seniory 55+ varianta  A

HOTELOVÝ KOMPLEX LAS GAVIOTAS 4*/ LOS DELFINES 4*

Informaci v kterém z těchto dvou hotelů budete ubytováni dostanete týden před odletem v pokynech. Hotely Las Gaviotas 4* a Los Delfines 4* mají stejného majitele a leží těsně vedle sebe asi 1,5 km od začátku La Mangy del Mar Menor. Vzdálenost od letiště v San Javier je asi 30 km.

Plážový servis (slunečníky a lehátka) k zapůjčení ZDARMA, proti vratné kauci. POZOR: omezené množství !!
Možnost dokoupení ALL INCLUSIVE na místě za cca 12 Eur/os/den(v případě zájmu nutno koupit na celý pobyt, objednává a platí se na recepci hotelu v Eurech)

LAS GAVIOTAS 4*  (web hotelu)

Poloha
Velmi hezký nově zrekonstruovaný hotel se nachází přímo v oblasti La Mangy a nabízí svým klientům zejména nádherný výhled na moře. Vzdálenost hotelu od pláží od obou moří je 150 - 200 metrů. V okolí hotelu se nachází velké množství restaurací a barů. Centrum městečka La Manga je vzdáleno pouhý kilometr od hotelu. Hotel je svou polohou ideálním výchozím bodem pro výlety do nedaleké historické Cartageny. Hotel je díky své poloze ideálním místem k odpočinku, ozdravným pobytům a objevování nevšedních zajímavostí, kterými se tato oblast pyšní!  

Vybavení hotelu
Recepce 24h denně, restaurace, bar, sluneční terasa, konferenční sál, výtah, trezor, úschovna zavazadel, venkovní bazén.

Výhled na Mar Menor z Las Gaviotas

Vybavení pokoje
Pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkonem, vysoušeč vlasů, satelitní TV, minilednička, klimatizace. Všechny pokoje disponují výhledem na Mar Menor, Středozemní moře, nebo na obě moře.

LOS DELFINES 4* -  (web hotelu)

Poloha
Tento zajímavě koncipovaný hotel je vybudován na ideálním místě, ze kterého je velmi dobrý přístup k oběma mořím (cca 150 - 200 m od každého). V okolí se nachází velké množství nákupních možností, restaurací a barů. Aktivnější klientela si může vyzkoušet nedalekou školu plachtění. Nedaleko hotelu se nachází Jelení ostrov s ložiskem léčivého bahna. Centrum městečka La Manga je vzdáleno pouhý kilometr od hotelu. Jedno z nejstarších španělských měst – Cartagena, je od hotelu vzdáleno 25 km. Hotel je díky své poloze ideálním místem k ozdravným pobytům a odpočinku.

Los Delfines

Vybavení hotelu
Recepce 24 hodin denně, výtah, restaurace, bar, snack bar, venkovní bazén, sauna (za poplatek), vířivka (za poplatek), sluneční terasa, úschovna zavazadel, stolní tenis, fitness, herna.

Vybavení pokoje
Pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkonem, telefonem, satelitní TV a minilednicí.


HOTEL MANGALAN 4* - (web hotelu)

Všechny pokoje mají výhled na moře! 

Vybavení hotelu
Nonstop recepce, výtah, úschovna zavazadel, restaurace, bar, Wi-Fi zóna zdarma, internetový koutek (za poplatek), bazén, lehátka a slunečníky u bazénu, fitness. Hotel nabízí také krásné a velmi dobře vybavené SPA centrum (za poplatek).

Hotel Mangalan pro seniory 55+

Vybavení pokoje
Koupelna/WC, vysoušeč vlasů, satelitní TV, telefon, klimatizace, trezor, Wi-Fi zdarma, balkon nebo terasa. Děti sdílejí přistýlku nebo lůžka s dospělými.

Stravování
Plná penze formou švédských stolů

Pláž
Krásná písčitá pláž se nachází cca 50 - 100 m od hotelu.

Balíček služeb v ceně - Mar Menor pro seniory 55+ varianta A

 • Zpáteční letenka Praha – San Javier, (nebo Valencia*) – Praha (včetně všech tax, poplatků a občerstvení během letu)
  * let 3/7/2017 a 19/10/2017 je z Valencie do Prahy a let 28/8/2017 je z Prahy do Valencie (transfer z/do hotelu trvá cca 3-4 hodiny). Transfer z/do hotelu z letiště v San Javier trvá asi 30 min.
 • 7 a více nocí ve 4* hotelu - s PLNOU PENZÍ formou švédských stolů
 • Voda 0,35l a víno 0,2l podávané k obědu a večeři
 • Transfer letiště – hotel – letiště
 • 1x polodenní výlet (termín uskutečnění polodenního výletu v ceně bude upřesněn po příjezdu delegátem)
 • 2x pěší výlet s delegátem (k bahnu u ostrova Isla del Ciervo a na nedělní trhy v Cabo de Palos)
 • Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 • Plážový servis (slunečníky a křesílka) ZDARMA k zapůjčení u delegátky! (pozor - omezené množství!!)
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Click2Claim - asistenční služba v případě zpoždění letu

Cena neobsahuje

Předběžný letový řád pro zájezdy k Mar Menor 55+ 2017 varianta A

  ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
Termín Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
             

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS/TRAVEL SERVICE. Změna letového řádu vyhrazena.

::: MAR MENOR PRO SENIORY 55+ varianta B :::

Ubytování Mar Menor pro seniory 55+ varianta B

HOTEL IZAN CAVANNA 4* - (web hotelu)

Poloha
Hotel leží v první linii na pláži u Mar Menor, cca na 2,5 km La Mangy a asi 300 m od Středozemního moře. Okolí je plné obchůdků a restaurací. Nedaleko hotelu se také nachází tzv. Jelení ostrov s ložiskem léčivého bahna. Hotel nabízí spa, venkovní a vnitřní bazén.

Izán Cavanna

Vybavení hotelu
Vstupní hala s recepcí, barem a kavárnou, restaurace, venkovní bazén, vnitřní bazén a spa - lázně (za poplatek), výtahy, kadeřnictví a kosmetika (za poplatek), zahrada, tenisové kurty (za poplatek), wi-fi v celém hotelu zdarma.

Vybavení pokoje
2-3 lůžkové prostorné pokoje mají vlastní sociální zařízení, vysoušeč vlasů, klimatizace, telefon, lednička, TV, trezor, wi-fi zdarma, balkon.

Na pokoji mohou být max. 4 osoby, pokud 4.osoba je děcko do 10 let. V tom případě sdílí lůžko s dospělým.

Pláž
Hotel se nachází přímo na pláži Mar Menor a cca 300 m od pláže Středozemního moře. Plážový servis u hotelového bazénu i na pláži za poplatek.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha - Murcía, San Javier - Praha včetně všech poplatků a občerstvení na palubě (letiště v San Javier je 30 km od hotelu)
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelu Izán Cavanna (změna hotelu vyhrazena)
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • polodenní procházka s delegátem na ostrůvek Isla del Ciervo k léčivému bahnu
 • polodenní procházka s delegátem na typické trhy ve vesnici Cabo de Palos
 • nadstandardní delegátská péče 55+
 • vstup do vnitřního bazénu (bazén je otevřen pouze přes zimu!, v období od 31.5. do 17.9.2017. je uzavřen! Povinné jsou koupací čepice a pantofle - lze koupit i na místě za cca 2 €)

Cena nezahrnuje:

 • možnost přikoupení obědů za 1.900 Kč/týden
 • centrum zdraví - terapie léčivým bahnem z Mar Menoru, zábaly a masáže (pro naše klienty se slevou 10%)
 • tenisové kurty, kulečník, možnost vodních sportů


HOTEL LODOMAR SPA & THALASOTERAPIA 4* - (web hotelu)

Popis
Hotel Lodomar je prvotřídním centrem talasoterapie, neboť jako jediný v oblasti čerpá pro své léčebné procedury mořskou vodu přímo z místních salin laguny Mar Menor, jehož účinky jsou srovnatelné s Mrtvým mořem.

Lodomar Spa

Poloha
Hotel Lodomar se může chlubit skvělou polohu přímo u přírodní rezervace Las Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar a zároveň docházkovou vzdáleností k léčebným lázním pod širým nebem San Pedro del Pinatar. Zde si můžete po celou dobu Vašeho pobytu užívat bahnění či koupání v salinách, čímž dosyta využijete všech možností, které Vám talasoterapie nabízí, a z Vaší dovolené se tak vrátíte plně odpočatí a zregenerovaní.

Fakultativní výlety v zájezdu Mar Menor pro seniory 55+ varianta B

 • VÝLET K LOŽISKU BAHNA U OSTROVA ISLA DEL CIERVO (ZDARMA) - doporučujeme boty do vody a nádobku na bahno
 • SAN PEDRO DEL PINATAR - LÉČIVÉ BAHENNÍ LÁZNĚ (cca 18 €) - největší a nejznámější ložiska léčivého bahna v Evropě
 • TRHY V CABO DE PALOS (ZDARMA) - celoroční nedělní trhy
 • CARTAGENA (cca 35 €) - antické památky, římské divadlo a nejdůležitěíší vojenský přístav
 • MURCIA (cca 35 €) - návštěva hlavního města regionu
 • VÝLET LODÍ KOLEM OSTROVŮ MAR MENOR (cca 15 €) - 2 hodinová plavba se sangrií

Poznámka: ceny jsou orientační a nezahrnují vstupy, aktuální nabídka bude na místě u delegáta.

Detailní popis programu Mar Menor pro seniory 55+ varianta B

Předběžný letový řád 2017 pro zájezdy k Mar Menor 55+ varianta B

  ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
Termín Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
             

Lety označené ENT jsou operovány společností ENTER AIR. Lety označené QS jsou operovány SMART WINGS. Změna letového řádu vyhrazena.

Nabídka svozů k zájezdům Mar Menor pro seniory 55+ varianta B

Nástupní místo Cena za osobu a cestu tam a zpět
Frýdek-Místek – nádraží ČD u KB 800,- Kč
Ostrava – parkoviště před Domem kultury města Ostravy, ulice 28. října 800,- Kč
Opava – parkoviště u Tesca, ulice Těšínská 800,- Kč
Nový Jičín - před vlakovým nádražím 750,- Kč
Olomouc – zastávka MHD naproti autobusovému stanovišti, Tovární ulice 750,- Kč
Prostějov – kruhový objezd u Tecsa 750,- Kč
Brno – zastávka MHD Opuštěná ve směru na Vídeň, ulice Opuštěná 600,- Kč
Jihlava – benzínová stanice OMV Pávov, dálnice D1 ve směru na Prahu 500,- Kč

* Poznámka: svozy z ostatních míst ČR zajišťujeme na podkladě individuální poptávky. Cena závisí na nástupním místě, počtu osob/velikosti vozu.
Doprava je zajišťována: busy, mikrobusy, vlaky s transferem nádraží/letiště a osobními vozy.

! Důležité: požadavek na svoz uveďte do poznámky v rámci rezervace zájezdu, a to:

 • Počet osob na svoz
 • Místo nástupu na cestu tam
 • Místo výstupu na cestě zpět
 • Mobilní telefonní číslo, na kterém budete v den svozu k zastižení!

Svozy neuvedené při rezervaci v poznámce v rezervačním systému, nebudou zajištěny.

POZN: Pořadatelé všech zájezdů si vyhrazují právo zrušit zájezd, pokud nebude dosaženo minimálního počtu účastníků. V takovém případě Vám bude nabídnut náhradní termín, nebo vráceny peníze.

Fotogalerie Mar Menor