Detail státu

Mexiko Mexiko - transparent

Nabízíme 203 ubytovacích kapacit za cenu 15 990 Kč - 845 300 Kč.

Destinace:

Mexiko - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Mexico

Mexiko - Vízum a vstupní formality

Do Mexika nepotřebujete vízum pro pobyty kratší 90 dnů. Potřebujete samozřejmě platný pas a v letadle dostanete k vyplnění průvodku - jeden díl odevzdáte imigračnímu úředníkovi, druhý si necháte a odevzdáte ho při odletu (neztraťte ho !). Možná po vás bude chtít imigrační úředník ukázat letenku.

Podmínky pro vstup dětí do 17 let
Je nutné, aby děti a nezletilí do věku 17 let včetně, kteří cestují do/z Mexika s jinou osobou než je jejich matka, otec nebo osoba, která vykonává jejich opatrovnictví (či bez doprovodu dospělé osoby), musí předložit pasové kontrole, kromě platných cestovních a imigračních dokumentů, také notářsky ověřený dokument, kterým rodiče či opatrovníci vyjadřují souhlas pro cestu do Mexika. Jestli je dokument vydán v cizí zemi, musí být legalizován a přeložen do španělštiny.

Mexiko - Očkování a zdraví

Při cestách do Mexika není žádné speciální očkování povinné. Zkontrolujte si zda jste očkováni proti tetanu a obrně (ale to by měl být u nás každý) a pokud chcete, můžete se nechat očkovat proti žloutence typu A a B. Na jihu Mexika se může vyskytovat malárie, takže pokud budete cestovat, je vhodné mít antimalarika. V rekreačních komplexech vám nic takového nehrozí.
Dodržujte základní zásady opatrnosti, které jsou stejné při všech exotických cestách - vodu pijte pouze kupovanou v uzavřených lahvích - nikdy vodu z kohoutku! Nezapomeňte na to, že i led je voda a pokud si nejste jisti z čeho led vyrobili, raději ho vynechejte.
Vezměte si sebou kromě léků, které používáte, i léky na horečku a střevní potíže.

Co je nejdůležitější - nezapomeňte se pojistit a vzít si sebou záložní hotovost pro případ ošetření. V turistických oblastech Mexika je dostatek dobrých soukromých lékařů, kterým zaplatíte, proto si vždy vezměte účet, aby vám ho pojišťovna po návratu proplatila.

Mexiko - Bezpečnost

Platí základní bezpečnostní pravidla - nenoste sebou větší hotovost než je nutné, na ulici neplaťte zbytečně velkými bankovkami, pořiďte si kopii pasu, používejte hotelový sejf, dávejte si pozor v metru a taxících, obzvlášť v noci a obzvlášť v hlavním městě Mexico City. Pokud pojedete do míst jako je Tijuana, Nuevo Laredo, Ciudad Juárez, buďte velmi opatrní.

Pokud si nebudete něčím jistí, obraťte se MZV, které by vám mělo podat všechny informace.

Výsledky hledání

další nabídky >