Detail destinace

Madeira Portugalsko - transparent

Nabízíme 131 ubytovacích kapacit za cenu 10 985 Kč - 166 768 Kč.

Počasí:

Dnes Počasí v Madeira - transparent 21° C Zítra Počasí v Madeira - transparent 20 - 24° C21.8. Počasí v Madeira - transparent 21 - 26° C
22.8. Počasí v Madeira - transparent 22 - 25° C23.8. Počasí v Madeira - transparent 20 - 25° C24.8. Počasí v Madeira - transparent 20 - 25° C
25.8. Počasí v Madeira - transparent 21 - 25° C26.8. Počasí v Madeira - transparent 20 - 23° C27.8. Počasí v Madeira - transparent 19 - 22° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinace:

Doba letu: 4 - 5 hodin      Časový posun: - 1 hodina

Madeira - ostrov pro celoroční dovolenou

Madeira patří spolu s Porto Santo k hlavním ostrovům madeirského souostroví. Je vzdálená 545 km od pobřeží Afriky a 978 km od Portugalska. Rozloha Madeiry je 741 km. Z 260.000 stálých obyvatel jich rovných 120.000 žije v hlavním městě ostrova - FUNCHALU [čti :funšal:].

Příznivé klimatické podmínky jsou jako stvořené pro celoroční pobyt. Rtuť teploměru dosahuje 20°C v zimě, v létě je průměrná teplota vzduchu cca 24°C. Teplota vody se pohybuje od 17°C v zimě po 23°C v létě. Navíc pobřežní vody neustále otepluje Golfský proud.

Na Madeiře se vyskytuje unikátní flóra : na 700 druhů květeny, kapradin, různé druhy jalovce a vavřínu. Nikde jinde neuvidíte v takovém množství kvést orchideje, lilie, magnolie, azalky... Nejvýraznější rostlinou je však dračinec neboli dracéna. Některé druhy jsou až 2000 let staré. Příroda Vás na Madeiře obklopuje doslova na každém kroku.

Turisty rovněž zaujmou suvenýry - zvlášť proutěné výrobky a ruční práce. Na ostrově je rovněž pamatováno na sportovně založené návštěvníky.

Madeira je rájem pro vyznavače turistiky. Nádherné scenérie se před Vámi objeví ve vnitrozemí v horách. Z nejvyšších vrcholů ostrova PICO RUIVO a PICO DO ARIEIRO je nezapomenutelné sledovat okolní krajinu. Pokud dáváte přednost jiným druhům sportu, nabízí se Vám možnost vyzkoušet paragliding, horská kola, jízdu na koni, tenis, či pro odvážnější - zdolat skalní stěnu. Nezapomnělo se ani na vyznavače golfu. Ostrov má dvě golfová hřiště. Santo da Serra je umístěno v lese, téměř 700 m nad mořem a pravidelně hostí významné evropské turnaje. Druhé hřiště bylo otevřeno v roce 1993, pouhých 15 min. jízdy od hl. města FUNCHALU. Samozřejmostí pro Madeiru je nepřeberné množství vodních sportů např.: vodní lyže, surf, wind surfing, potápění, vodní skútr, parasailing, plachetnice, vodní banán...Výborné jsou i podmínky na rybolov.

Pro milovníky historie je jako stvořené hlavní město Madeiry - FUNCHAL. Malebné přístavní město s překrásnou plážovou promenádou. Z pobřežní strany je chráněno sopečnými úbočími. V úzkých dlážděných uličkách se tyčí domy s balkony, zatímco na strmých kopcích nad městem jsou rozesety bílé vily. Přestože se tady nestaví žádné výškové budovy, je Funchal turistickým centrem ostrova. Za pozornost jistě stojí centrum města, kde jsou k vidění překrásné stavby, kostel a muzea.

Madeira - Aktuální počasí a předpověď

Click for Madeira, Madeira Forecast
Klikni pro předpověď

Madeira - Průměrná teplota vzduchu a moře, doba slunečního svitu

Madeira to jsou také velkolepé slavnosti

Festival květin

Festival květin se na Madeiře pořádá každý rok na jaře, dva týdny po Velikonocích.
S výzdobou se začíná již týden před slavnostmi kdy se ulice doslova pokryjí kobercem květin všech myslitelných barev.

V sobotu tisíce dětí v květinových krojích vystaví z květin "ZEĎ NADĚJE" a v neděli se pak koná hlavní část slavností, kdy nádherně vyzdobené alegorické vozy a karnevalový průvod procházejí celým městem Funchal, za doprovodu hudby a tanců.
Celý den zpestřují program slavností všudy přítomné hudební a taneční madeirské skupiny.

Součástí této nevšední podívané je i velká výstava řezaných a vázaných květin a na připravených stáncích si můžete zakoupit sazenice květin všech druhů a barev, včetně orchidejí.

Festival květin na Madeiře

Výsledky hledání

další nabídky >