Přepravní podmínky leteckých společností

Váhové limity Travel Service/SmartWings a ČSA

(platí pro všechny lety, aktuální informace si ověřte na stránkách přepravců. Pokud letíte s cestovkou, dostanete přesné informace v cestovních pokynech týden před odletem - některé ck mají domluveny svoje podmínky.)

Letecká společnost
Zapsané zavazadlo
Příruční zavazadlo
 
Max počet
Max hmotnost
Max počet
Max hmotnost
Rozměr
Travel Service, Smart Wings
1
15 kg*
1
8 kg**
56 cm x 45 cm x 25 cm
Holidays ČSA
neomezeno
15 kg*
1
5 kg**
56 cm x 45 cm x 25 cm

* sdružování hmotnosti povoleno pouze v rámci rodiny (spolucestujících), hmotnost 1 zavazadla nesmí přesáhnout 32 kg

** navíc si cestující může vzít na palubu následující věci pro osobní použití:

  • dámská kabelka (max 3 kg o rozměrech 40 cm x 30 cm x 15 cm)
  • kabát, šál nebo přikrývka
  • malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
  • malý přenosný počítač (max 3 kg o rozměrech 40 cm x 30 cm x 15 cm)
  • četba na dobu letu
  • jídlo pro dítě na dobu letu
  • berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla)
  • sedačka pro dítě v případě, že se vejde do uzavíratelné schránky nad hlavami cestujících

Všechna palubní zavazadla budou na přepážce check-in zkontrolována a označena štítkem „Approved cabin baggage“

Pozor: V případě, že klient nepředloží u check-in přepážky příruční zavazadlo ke kontrole a k označení štítkem, bude toto zavazadlo při nástupu do letadla odbaveno jako další zapsané zavazadlo a klient za něj bude muset zaplatit na letišti poplatek !

Poplatky za nadváhu a další služby na letech SmartWings

Našim klientům nabízíme možnost zakoupení navýšení hmotnosti zavazadla. Zakoupení navýšení hmotnosti či další zavazadlo je možné jak jednosměrně, tak i na oba lety tam i zpět. Uvedené služby si mohou zakoupit všichni nebo jen jedna osoba na smlouvě o zájezdu.

Ceník dodatečných služeb SmartWings platný od května 2017 (pdf)

Občerstvení na letech SmartWings

BUY ON BOARD - na vybraných letech Travel Service/SmartWings je poskytován pouze servis Buy on Board, tzn. občerstvení na palubě je pouze za příplatek a cestující si mohou vybrat dle aktuální nabídky, uvedené v palubním magazínu, který je na palubách letadel k dispozici.

Buy on Board se týká těchto letů: Barcelona, Cagliari, Paříž, Catania, Split, Dubrovník, Podgorica, Tivat, Řím, Neapol, Olbia, Lamezia Terme, Malta, Valencia, Malaga, Londýn.

SNACK = (bageta + 1 nealko nápoj). Cestující dostane v ceně letenky Snack a další občerstvení si může zakoupit dle aktuální nabídky.

Snack se týká těchto letů a destinací: Burgas, Korfu, Kos, Chania, Ibiza, Rhodos, Heraklion, Mallorca, Preveza, Soluň, Varna, Antalya, Zakynthos, Tirana, Moskva, Tel Aviv, Izmir, Bodrum, Kefalonia, Chios, Skiathos, Karpathos, Kavalos, Menorca, Monastir, Lesbos, Dalaman, Enfidha, Samos, Kalamata, Santorini

MEAL = teplé jídlo + 1 nealko nápoj. Další občerstvení je možno zakoupit dle aktuální nabídky.

Meal se týká těchto letů: Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, Faro, Sevilla, Larnaca, Dubaj, Funchal, Agadir, Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam, Almeria, Murcia, Angads, Paphos, Kapverdy.

Rozsah občerstvení na palubách letadel je plně v kompetenci letecké společnosti, nikoliv cestovní kanceláře.

Přepravní podmínky leteckých společností

Zavedení bezpečnostních kontrol na letišti v Praze

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie začali pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 provádět detekční kontroly uvnitř vybraných zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách.
Informace o detekčních kontrolách na letišti Václava Havla