Detail státu

Rakousko Rakousko - transparent

Nabízíme 1941 ubytovacích kapacit za cenu 299 Kč - 163 590 Kč.

Destinace:

Rakousko (Vídeň) - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Vídeň, Rakousko

Lyžování v Rakousku

Jelikož povrch Rakouska tvoří ze dvou třetin Alpy, není se čemu divit, že Rakousko se stalo oblíbenou lyžařskou velmocí.

Nabízí více jak 3500 nejmoder­nějších lanovek v nadmořských výškách od 550 do 3.450 m. Přes 22.000 km sjezdových tratí a osm ledovcových areálů jistě uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře.

Lyžování v Rakousku patří mezi největší lákadla pro Čechy. Díky vzdálenosti láká i k výletům na jeden den. Rakousko je výborně technicky vybavené, nabízí nejmodernější přepravní prostředky a kvalitní zasněžovací systémy. Rakousko je skutečnou mekkou lyžařů - lyžování a zimní turistika vůbec je jedním z hlavních zdrojů příjmů této alpské země. Ve střediscích se většinou lyžuje nad úrovní lesa a lanovky jezdí obvykle nejvýše do tří tisíc metrů nad mořem. Denně tak překonáváte několik stovek výškových metrů na moderních přepravních zařízeních, jelikož ubytování je většinou v městečkách pod horami.

Samostatnou kapitolou je výborné aprés-ski (tedy zábava po lyžování). Lyžařské svahy jsou doslova poseté horskými chatami a restauracemi se slunečními terasami. V Rakousku se lyžování začíná se svařákem či Jäger-tee, v poledne se pokračuje Tiroler Rösti či Spätzle a končí se šnapsem s kouskem ovoce na posilnění před posledním sjezdem. Jen pravověrní vegetariáni přijdou většinou na sjezdovkách zkrátka – Rakousko je totiž země guláše, brambor a knedlíků.

Výhody lyžování v Rakousku: 

  • nejbližší alpské lyžovánívíkendové lyžování
  • perfektně upravené sjezdovky, žádné fronty, kvalitní vleky
  • střední cenová náročnost odpovídající službám
  • platí se Eurem, bez problémů zaplatíte kartou, bankomaty jsou dobře přístupné
  • rozsáhlá lyžařská střediska s kvalitním zázemím 
Výsledky hledání

další nabídky >