Detail destinace

Hochkar Rakousko - transparent

Nabízíme 3 ubytovacích kapacit za cenu 499 Kč - 11 025 Kč.

Hochkar - aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Hochkar, Rakousko

Hochkar - popis střediska

Lyžařské středisko, kde vyrostly lyžařské hvězdy Světového poháru: Kathrin Zettel (mistryně světa), Andreas Budera a Thomas Sykora. První dva dodnes bydlí v městečku Göstling a na Hochkaru trénují.
Hochkar je nejvýše položené dolnorakouské lyžařské středisko s největší jistotou sněhu. Leží ve výšce 1800 m n.m. nad obcí Göstling/Ybbs.
Hochkar je opakovaně místem lyžařských závodů, závodních campů a tréninkových táborů. Nabízí 18 km výborně upravovaných sjezdových tratí a dostatek lanovek a vleků, aby lyžaři nemuseli trávit čas ve frontách. O dostatek sněhu se dobře stará příroda a v případě potřeby pomohou i zasněžovací zařízení. Lyžařská sezóna zde pravidelně začíná koncem listopadu a trvá do konce dubna.
Na Hochkaru si samozřejmě užijí i volnostylaři ve snowparku Senomet Hochkar. Koncepce snowparku klade důraz především na to, aby byly v parku zakomponovány prvky pro všechny výkonnostní kategorie. Pořádá se zde řada zajímavých akcí, při kterých můžete předvést své umění a vyhrát hodnotné ceny. Příznivci freeridu a freestylu si mohou i mimo sjezdovky stavět rampy dle libosti.

Hochkar - sjezdovky

Ve středisku jsou sjezdové tratě všech obtížností: 7 modrých sjezdovek, 9 červených sjezdovek, 4 černé sjezdovky
Nejdelší sjezdová trať je 2,1 km dlouhá, standardní sjezd z vrcholu 1770 m k dolní stanici lanovky na Hochkar.
Nejprudší je Sýkorův svah, který je v závěrečné pasáži sjezdovky Scheiterkogel.
Nejnáročnější je 1,1 km dlouhý padák z 1700 m vysokého vrcholu Häsing k dolní stanici lanovky. Sjezdovka je široká a optimální i pro carving.
Nejboulovatější je 1,5 km dlouhá sjezdovka z vrcholu Vorgipel do Draxlerloch.
Každý pátek od 18 do 21 hodin se lyžuje na osvětleném svahu Almhang.
Rychlý transport zajišťuje 5 čtyřsedačkových lanovek, dvousedačková lanovka a 3 lyžařské vleky.

Hochkar - běžecké tratě

Pro milovníky běžek jsou připraveny 3,5 – 12 km dlouhé trasy se zdvojenou stopou (pro klasiku i skating). Nejlepším výchozím bodem je statek u Zettelů, kde je dostatek parkovacích míst, zimní dětské hřiště s bobovou dráhou a vlnovou dráhou. Poplatek za běžecké tratě je 3 €.

Hochkar - ubytování a vybavenost

V lyžařském areálu je dostatek horských chat, kde si mohou lyžaři odpočinout a občerstvit se.
Ubytování je většinou situováno do vesničky Göstling cca 12 km pod lyžařským střediskem Hochkar.
Göstling je útulná obec, kde je k dispozici ubytování všech kategorií. Pro zábavu i relaxaci jsou zde k dispozici Ybbstalské solné lázně, curlingová dráha, kluziště, 50 km upravovaných zimních cest, přírodní sáňkařská dráha, bowlingová dráha a krytý bazén. Z Göstlingu jezdí od Vánoc do konce března Hochkarský lyžařský expres až do lyžařského centra Hochkar. Samozřejmě je možné jet na Hochkar vlastním autem. Silnice prudce stoupající do lyžařského střediska Hochkar je po celou zimu velmi dobře udržovaná. I přesto je dobré přibalit sněhové řetězy.
Hochkarský dětský svět je připraven přivítat děti od 3 let a seznámit je s prvními krůčky na lyžích.

Výsledky hledání

další nabídky >