Detail destinace

Rhodos Řecko - transparent

Nabízíme 210 ubytovacích kapacit za cenu 5 090 Kč - 80 990 Kč.

Počasí:

Dnes Počasí v Rhodes - transparent 27° C Zítra Počasí v Rhodes - transparent 25 - 27° C27.9. Počasí v Rhodes - transparent 25 - 27° C
28.9. Počasí v Rhodes - transparent 25 - 26° C29.9. Počasí v Rhodes - transparent 24 - 25° C30.9. Počasí v Rhodes - transparent 23 - 24° C
1.10. Počasí v Rhodes - transparent 22 - 25° C2.10. Počasí v Rhodes - transparent 23 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinace:

Řecko - ostrov Rhodos - Průměrné teploty vzduchu a moře, průměrné srážky

Průměrné teploty Rhodos

Doba letu: 2:45 Časový posun: +1 hodina

Řecko - ostrov Rhodos - Popis destinace

300 slunečních dní v roce dělá z Rhodu jedno z nejslunnějších míst v Řecku. Slunce tu svítí téměř nepřetržitě od dubna do konce října a v červenci a v srpnu tu nikdy neprší. Patří do skupiny Dodekanéských ostrovů a se svou plochou 1400 km2, délkou pobřeží 220 km a asi 110 tisíci obyvateli je čtvrtým největším ostrovem Řecka.

Ostrov lemují stovky krásných pláží i liduprázdných zátok s průzračným mořem, a pro ty, kteří rádi poznávají, je zde k vidění mnoho antických a středověkých památek i nádherné přírodní scenérie se subtropickou flórou.

Rhodos nabízí jak rušný noční život s bary a diskotékami, tak romantická zákoutí, kde za celý den narazíte tak maximálně na stádo horských koz. Nejen proto byl Rhodos několikrátvyhlášen nejoblíbenější turistickou destinací v Evropě.

Rhodos - Západní nebo východní pobřeží?

Rhodos je omývaný dvěma moři – Egejským na západní a Středozemním na východní straně. Dělící linie prochází hlavním městem ostrova Rhodos, kde můžete pozorovat, jak rozdílná zde tato moře jsou.

Západní strana je větrná a moře neklidné, proto jsou zdejší hotely vyhledávané především surfaři, milovníky kiteboardingu a ostatních vodních sportů. Pokud nemáte rádi koupání ve vlnách, ubytujte se raději na východním pobřeží. Hladina Středozemního moře je zde většinou zrcadlově klidná a dlouhé písčité pláže vybízejí k sladkému nicnedělání, stejně jako oblázkové pláže v malebných zátokách, kde můžete být klidně celý den skoro sami.

Město Rhodos

Hlavní město leží na nejsevernějším cípu ostrova. Bylo založeno asi 400 let př.n.l. a je zapsáno na seznam památek UNESCA. Za pozornost určitě stojí návštěva středověkého Starého města s úzkými uličkami plnými obchůdků a taveren, stejně jako přístavu se stovkami luxusních jachet i obrovských plovoucích hotelů. Cestu do starého přístavu Mandraki lodím ukazoval jeden ze sedmi antických divů světa – kolos rhódský -obrovská socha boha Hélia rozkročeného nad vjezdem do přístavu. V místě kde stál jsou nyní k vidění sochy laně a jelena, symbolů ostrova. Ve městě je také známé kasino a severní část je místem s největší koncentrací hotelů v Evropě. GPS: 36.439141,28.23452

Ostrov Rhodos - Petaloudes ( Údolí motýlů )

V hlavní sezóně (zhruba od června do září) jeden z největších přírodních úkazů ostrova. V tomto odlehlém údolí ve vnitrozemí lze každoročně spatřit miliony přástevníků kostivalových, které láká pryskyřice zdejších ambroní. Tyto stromy jsou můrami doslova obaleny, což vytváří nezapomenutelný dojem. Při návštěvě tohoto člověkem málo dotčeného místa je nutno dodržovat místní nařízení o zákazu rušení můr. Ideální dobou pro příjemnou procházku údolím Petaloudes je pozdní odpoledne. GPS: 36.365271,28.077264

Výlety do Turecka za nakupováním

Z hlavního města Rhodos můžete trajektem vyrazit třeba do tureckého přístavního městečka Marmaris (GPS: 36.850285,28.273087) a vychutnat si během jedné dovolené návštěvu dvou zemí a dvou odlišných kultur.

Přestože je Turecko vzdáleno od Rhodu v nejužším místě jen 10 kilometrů a za normální viditelnosti je vidět z břehu na břeh, je zajímavé, že si obě místa ponechala svou kulturu bez významnějšího promísení. Výlety do Turecka jsou prezentovány spíše jako nakupovací, než poznávací. Marmaris je vzdálen vzdušnou čarou 46 km a celodenní výlet vás vyjde na zhruba 40-50 euro za osobu. Pokud byste chtěli navštívit Atény, trajekt vás tam přepraví asi za 14 hodin.

Výsledky hledání

další nabídky >