Dovolená na Sicílii za dotované ceny pro seniory 55+

S námi se můžete zúčastnit úspěšného dotačního programu Sicílie pro seniory nad 55 let.

Kompletní nabídka zájezdů na Sicílii pro seniory 55+

Nezapomenutelné pobytově-poznávací zájezdy na Sicílii v mimosezónních termínech, které jsou pro své teploty ideální pro objevování této destinace.

Sicílie je největším ostrovem Středozemního moře a jako turistická destinace má co nabídnout jak milovníkům nádherných pláží a přírody tak i těm, kteří se zajímají o umění, kulturu a historii.

Sicílii by bylo možno bez nadsázky nazvat “muzeem pod širým nebem”. Je zvláštní říší, ostrovem odděleným od zbytku Itálie nejen mořem, ale i historickými a kulturními odlišnostmi. V průběhu staletí přitahoval celou řadu nájezdníků, jako byli Kartaginci, Římané, Řekové, Vandalové, Arabové, Normané, Španělé nebo Francouzi. Výsledkem těchto invazí je neobyčejné dědictví, které jednotlivé kultury na ostrově zanechaly: divadla v Syrakusách a v Taormině, úžasné chrámy v Agrigento a Sagesta, nádherné mozaiky na Piazza Armenia, architektura ovlivněná maurskou kulturou nebo majestátní normanská architektura reprezentovaná především chrámy v Monreale a Cefalu.

TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Nejdůležitějšími sídly, která jsou zároveň hlavními městy jednotlivých provincií, jsou Palermo, Catania, Syrakusy, Agrigento, Messina, Caltanissetta, Trapani, Enna a Ragusa.

Zájezdy probíhají na podzim a na jaře, kdy tato destinace nabízí stále velmi příjemné teploty jak k odpočinku, tak i k využití naší bohaté nabídky výletů a aktivit - průměrné teploty na Sicílii a předpověď počasí

Níže najdete podrobný popis jednotlivých variant:

SICÍLIE PRO SENIORY 55+

Nabídka hotelů na Sicílii pro seniory 55+ na rok 2018

HOTEL VILLA ATHENA 3*

nabídka zájezdů

Villa Athena je 3* depandancí 4* hotelu Sporting Baia, od kterého je vzdálena cca 30 m přes ulici. Pláž nádherné zátoky Naxos se pak nachází cca 50 – 100 m od Villa Athena. Vzdálenost od letiště je 65 km a centrum letoviska s obchody je vzdáleno pouhých 100 m.

Villa Athena pro seniory 55+

Stránky hotelu

 

HOTEL BAIA DEGLI DEI 4*

nabídka zájezdů

Tento příjemný hotel se nachází u moře v překrásném zálivu Recanati - Giardini Naxos, jen pár kilometrů od Taorminy. Volně přístupná oblázkovo-písčitá pláž se nachází přímo u hotelu, k dispozici je i placený soukromý úsek pláže. V blízkosti hotelu jsou bary, restaurace a obchody.

Baia Degli Dei pro seniory 55+

Stránky hotelu

Balíček služeb Sicílie pro seniory 55+

Cena zahrnuje

 • Zpáteční letenka Praha – Catania – Praha (včetně všech tax, poplatků a občerstvení během letu)
 • 7 nocí ve 4* nebo 3* hotelu dle výběru
 • Polopenze (rozšířená kontinentální snídaně bufetovou formou. Večeře servírované výběrem z menu, salátový bufet, sklenice vody a vína nebo pivo nebo nealko nápoj k večeři)
 • Transfer letiště – hotel – letiště
 • 1x polodenní výlet Riviera dei Ciclopi (výlet se může z organizačních důvodů uskutečnit i v den příletu nebo odletu a může být spojen s transferem do/z hotelu)
 • Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 • Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

 • Fakultativní výlety a služby (Nabídka výletů)
 • Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna
 • Ceny zájezdů do Itálie nezahrnují případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. V současné době je vybírána ve výši 1,5Eur/os./noc. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněno. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.
 • zvýhodněné jízdné vlakem na letiště v Praze

Předběžný letový řád pro rok 2018 pro Sicílie 55+

  ODLET NÁVRAT
Termín Odlet Přílet Odlet Přílet
podzim 2018 12:40 14:55 15:40 18:05

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS. Doba letu cca 2 hod 15 min. Změna letového řádu vyhrazena.