Detail destinace

Andalusie Španělsko - transparent

Nabízíme 241 ubytovacích kapacit za cenu 1 394 Kč - 204 781 Kč.

Počasí:

Dnes Počasí v Malaga - transparent 32° C Zítra Počasí v Malaga - transparent 21 - 28° C24.7. Počasí v Malaga - transparent 21 - 28° C
25.7. Počasí v Malaga - transparent 22 - 33° C26.7. Počasí v Malaga - transparent 24 - 31° C27.7. Počasí v Malaga - transparent 21 - 27° C
28.7. Počasí v Malaga - transparent 22 - 27° C29.7. Počasí v Malaga - transparent 21 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinace:

Andalusie - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Malaga, Španělsko
Klikni pro předpověď

Andalusie - Průměrná teplota vzduchu a moře, průměrné srážky

Andalusie - Země koridy, flamenca a žhavého slunce

Andalusie je nejjižnější a nejlidnatější částí Španělska, kterou ročně navštíví 26 miliónů turistů. Čilý turistický ruch zde panuje v průběhu celého roku, protože i v zimě je zde průměrná teplota krásných 16 stupňů, což je nejvíce v Evropě. Toho využívají statisíce seniorů z celé Evropy, kteří do Andalusie jezdí v rámci zimního programu Travel senior 55+ za dotované ceny zájezdů.

Pobřeží Andalusie má 800 km pláží a dělí se na několik částí, jako je třeba Costa Tropical, Costa de la Luz, Costa de Almería, Costa del Sol a další. Nejznámější Costa del Sol je někdy nazývána také Costa del Golf, díky 40 golfovým hřištím, pro něž je Andalusie vyhlášenou golfovou destinací.

Andalusie s hlavním městem Sevillou má pět hlavních letišť a širokou síť výborně udržovaných rychlostních komunikací, za které se neplatí mýtné.

Je to jedno z mála míst na světě, kde můžete dopoledne lyžovat a odpoledne se koupat v moři. Vzdálenost mezi sjezdovkami Sierra Nevady a plážemi je zhruba 170 km.

Přestože zde v létě dosahují teploty až 51°C, moře je v Andalusii o něco chladnější, než na jaké jste ve Středomoří zvyklí. Může za to blízký Atlantický oceán a jeho proudy, které skrz Gibraltarský průliv ochlazují Středozemní moře.

O Andalusii se říká, že ji stavěli arabové za peníze židů pro křesťany. Arabové, kteří sem přišli přes Maroko hledali v Andalusii vše co jim doma chybělo, zejména vodu a úrodnou půdu, tedy jakýsi pozemský ráj. Jak šla staletí měnily se zde kultury, mešity byly bourány a nahrazovány kostely a vše se různě zajímavě promíchávalo. A tak ve zdejších městech najdete křesťanské čtvrti těsně vedle židovských, a stačí odbočit z hlavní třídy do úzké postranní uličky a ocitnete se v pravé arabské medině.

Andalusie je také typická svou architekturou a nádherné bílé vesničky, které svítí na svazích Sierra Nevady daly tomuto pohoří druhý název Sierra Blanca.

Dalšími typickými prvky Andalusie jsou samozřejmě korida a flamenco.

Korida pochází údajně z Řecka, kde však představovala jen jakýsi tanec s býky, krvavý konec jí dodali až Španělé. Přestože i v samotném Španělsku roste kampaň za zrušení koridy, andalusané si ji nechtějí nechat vzít a malá aréna je skoro v každé vesničce. Korida se pořádá každou neděli od jara do podzimu a matadoři jsou místními celebritami.

Flamenco je původní cikánský tanec, jehož centrem se stala právě Andalusie. Jsou zde i oficiální školy flamenca a místní hotely často pořádají tématické večery s jejich ukázkami.

Nádherná příroda, úchvatná architektura, srdeční lidé, sladké víno z Malagy, výborný olivový olej, vynikající kuchyně a mnoho dalšího je pádným důvodem, proč Andalusii navštívit.

Andalusie - Tipy na výlet

Budete-li v Andalusii můžete si zajet do Málagy, Cordóby, Granady, Sevilly, nebo třeba na Gibraltar, který je však v držení Spojeného království a proto si nezapomeňte vzít pas!

GRANADA A ALHAMBRAAlhambra

Granada je hlavní město stejnojmenné provincie, které v současnosti obývá 265 tisíc obyvatel. Leží na úpatí Sierra Nevady v nadmořské výšce 685 m.n.m.
Nejdůležitější památkou Granady je maurský palác Alhambra (GPS: 37.176784,-3.590287), který je mnohými považován za jednu z nejhezčích budov světa. Jméno pochází z arabského "Al Ham" (v překladu cosi jako "červený zámek"). Vstupné do Alhambry se liší podle toho co chcete vidět a v kterou dobu. Základní vstupné pro dospělou osobu ve dne je 14 € (2015). Návštěvnost je omezena na 6 tisíc lidí denně. Pokud se účastníte dotovaného zájezdu pro seniory 55+, doporučujeme objednat vstupenky zároveň s výletem za zvýhodněnou cenu přímo u nás.
Pokud chcete objednávat individuálně, udělejte to minimálně týden předem (vstupenky Alhambra). Jinak počítejte s tím, že pokud se do fronty postavíte ráno, můžete sehnat lístky až na večerní prohlídku.
Granada je také nejjižněji položeným lyžařským střediskem v Evropě, které nabízí 19 vleků a výborné sjezdovky.

SETENIL DE LAS BODEGASSetenil de las Bodegas

Netrpíte-li klaustrofobií, určitě navštivte také městečko Setenil de Las Bodegas. Příběh tohoto městečka začíná v roce 1484, kdy se katoličtí králové pokusili získat toto území zpět od Maurů, kteří přišli na Pyrenejský poloostrov z Afriky v roce 711. Jméno Setenil je prý odvozeno od latinského "septem nihil - sedmkrát ne", protože křesťané uspěli až na sedmý pokus. Městečko je světovou turistickou atrakcí, protože většinu domků lidé vytesali do obrovského skalního masívu a tak tu žijí doslova pod skálou.
GPS: 36.862649,-5.180358

Výsledky hledání

další nabídky >