Detail destinace

La Manga Španělsko - transparent

Nabízíme 14 ubytovacích kapacit za cenu 8 990 Kč - 48 590 Kč.

La Manga del Mar Menor - Aktuální počasí a předpověď

Počasí Cartagena, SP
Klikněte pro předpověď

La Manga del Mar Menor - Průměrná teplota vzduchu a moře, doba slunečního svitu

La Manga del Mar Menor - přírodní unikát mezi dvěma moři

 La Manga del Mar Menor znamená v překladu něco jako "objímka mladšího moře". Je to poloostrov vzniklý sedimentací, který je cca 22 km dlouhý a 100 až 1.500 m široký, po obou stranách lemovaný krásnými písečnými plážemi (44 km) a zastavěný hotely, apartmány a kouzelnými vilami.

Tato kosa oddělující dvě různá moře je nejzvláštnějším kusem španělské geografie. Je to nádherné a neopakovatelné místo s mnoha zajímavostmi. La Manga del Mar Menor začíná na jihu v malebném rybářském městečku Cabo de Palos s malým přístavem a romantickým majákem, s mnoha typickými restauracemi a bary, kde můžete ochutnat výborné rybí speciality. La Manga del Mar Menor potom pokračuje na sever a rozděluje Středozemní moře "Mediterranco" a mladší moře "Mar Menor".

Mar Menor

Mar Menor je obrovská 170 km2 přírodní laguna s klidnou, mělkou a především teplou a hodně slanou vodou. Maximální hloubka Mar Menor je 7 m, průměrná 2 m a mnohde je i 50 m od břehu voda po pás. Díky tomu je tu voda asi o 3-5°C teplejší než ve Středozemním moři. V létě dosahuje teploty až 34°C v 1 m hloubky, takže v Mar Menor se dá koupat až do konce listopadu. Ti otužilejší se zde mohou koupat dokonce celoročně, protože i v zimě má Mar Menor kolem 16°C .

Hladina se chová spíše jako rybník, nevytvářejí se zde téměř žádné vlny, takže Mar Menor je ideální pro děti i méně zdatné plavce. V Mar Menor místní velmi často pouze sedí v kroužku a diskutují. Díky vysokému obsahu soli a minerálů voda skvěle nadnáší a není problém si jen tak lehnout na hladinu, zavřít oči a nechat se kolébat. 

Léčebné účinky Mar Menor znali již staří Římané. Svědčí o tom třeba pozůstatky starých lázní v San Pedru del Pinatar. Voda v Mar Menor obsahuje větší koncentraci soli (až o 3,4% více) a ostatních minerálních látek (magnesium, vápník, sodík, jód, fluor), které posilují krevní oběh, urychlují vylučování toxických látek a uvolnění svalů. Zdejší voda, bahno i vzduch napomáhají také při srdečních problémech a zvláště dobré výsledky jsou dosahovány při léčení kožních onemocnění, zejména lupénky (psoriasis), ale i astmatických onemocnění, artróze a revmatismu. Ne nadarmo je Mar Menor popisováno jako Evropská studnice zdraví, nebo také největší lázně pod širým nebem v Evropě.

Klima Mar Menor je ve všech ročních obdobích nejoptimálnější z celého španělského pobřeží. Vzhledem k rozdílným teplotám mezi chladnějším Středozemním mořem, teplejším Mar Menor a ještě teplejší pevninou, zde vzduch neustále cirkuluje a přináší osvěžení. Stálý vánek zajišťuje komfort i v nejparnějších letních měsících, kdy ve vnitrozemí dosahuje teplota až 50°C, zatímco u Mar Menor je pocitově kolem 30°C. Nesetkáte se zde také s žádnými dramatickými teplotními skoky, které poslední dobou tolik sužují střední Evropu.

Podívejte se jaké krásy na vás u Mar Menor čekají v pořadu České televize Na cestě po Murcii

360° video od majáku v Cabo de Palos po La Manze. Rozhlížejte se kolem dokola a kochejte se.

Paseo por la costa

CONOCES ESTOS LUGARES?? Mueve el móvil para interactuar con el vídeo. Dale a Me Gusta en nuestra página para seguir viendo videos de otros sitios...

Zveřejnil(a) Videos Interactivos dne 22. březen 2017

Mar Menor - většina lidí sedí nebo se prochází, ale úplně nejlepší je lehnout si na hladinu, zavřít oči a nechat se unášet v prostoru
Mar Menor

Na plážích podél La Mangy del Mar Menor je pouze pár hotelů a plážových barů, které nabízejí plážový servis. Poplatek je zhruba 10-12 € za dvě lehátka a velký slunečník.Většinou se tady leží na dekách, nebo si můžete koupit plážové křesílko, či lehátko. Obchodů s tímto sortimentem je všude plno.

Na plážích také nenajdete klasické sprchy - jsou tam nízké stojany s tekoucí vodou, vhodné na omytí nohou apod. Pokud tam spchy jsou, patří nějakému hotelu nebo apartmánovému domu a mohou být uzamčené.

Léčivé bahno z Mar Menor a jak ho používat

Bahno Mar MenorLéčivé účinky bahna z Mar Menor jsou již i vědecky prokázány a nemá smysl o nich polemizovat. Bahno z Mar Menor má vysokou schopnost neutralizovat kyselost (jeho pH je velmi nízké: 7,12 - 8,45) a má vynikající absorpční schopnosti. Bahno je výborné na hojení ran, zacelování jizev, na léčbu zlomenin, artrózy, revmatismu, zánětů šlach... Již po týdnu pobytu zaznamenáváme u našich klientů viditelná zlepšení kožních onemocnění (akné, lupénka, vyrážky ..).

Bahno není všude a pokud nemáte správné informace, nemusíte ho najít.

Velká oblast s bahnem je na severu Mar Menor u Lo Pagán (San Pedro del Pinatar), vedle mlýna Quintín (GPS: 37.820014,-0.775867). Do solných nádrží (Las Charchas) s bahnem vedou mola přímo z promenády. Přímo naproti uvidíte bílé haldy soli, která se zde vyrábí. Kromě mazání bahnem, které absorbuje z kůže veškeré škodliviny je totiž také perfektní lehnout si do strouhy s extrémě slanou vodou (až 66% soli) a nechat tělo řádně nasolit. V létě má strouha běžně kolem 40 stupňů, takže je to velmi relaxační.

Pokud ale budete bydlet na La Manze, nemusíte jezdit za bahnem až na sever. Výborné černé jemné bahno je u ostrova Isla del Ciervo. K bahnu se musíte přebrodit na ostrov asi 300 m zhruba metr hlubokou vodou, na ostrově se dáte doleva a po pár desítkách metrů sestoupíte zase do vody a nohama hledáte bahno. Doporučujeme boty do vody.

Ložisek bahna je více, někde je bahno černé, někde šedé, ale toto u Isla del Ciervo je jedno z nejjemnějších, tzv. "na dětskou prdýlku"

Bahno si aplikujte pouze tehdy, když svítí slunce. Když nesvítí, mohlo by vám to spíš uškodit, protože tím jak zasychá, odebírá tělu teplo. Na začátku vašeho pobytu u Mar Menor bahno roztírejte tenčí vrstvou po těle, později ho už můžete na sebe naplácat v silnější vrstvě. Nechte ho zaschnout a pořádně prohřát. Musí ztvrdnout skoro jako sádra. Poprvé ho nechte působit maximálně hodinu, abyste zjistili, jak bude vaše kůže reagovat (nebo si napřed udělejte na kousku těla test). Potom bahno smyjte slanou vodou (bahno musíte smýt pouze tam, kde jste ho nabrali, aby se nekontaminovala voda). 

POZN: Doporučuji si vzít sebou na bahno staré plavky. Buďte připraveni také na to, že po aplikaci budete chvilku trochu cítit rybinou, ale tak za tři dny to už bude dobré :-)

© Dovln.cz

Není nad to se pořádně nasolit

Nasolování u Mar Menor

Murcía - země neznámá

Pokud byste se rádi dozvěděli více zajímavostí o celém regionu Murcía, určitě se podívejte na výborný blog paní Emy Pokorné, která zde žije od roku 2008 a se kterou se možná i potkáte, protože je to jediná oficiální autorizovaná průvodkyně pro region Murcía v českém jazyce.

Výsledky hledání

další nabídky >