Detail destinace

Valencia Španělsko - transparent

Nabízíme 7 ubytovacích kapacit za cenu 9 110 Kč - 19 800 Kč.

Počasí:

Dnes Počasí v Valencia - transparent 26° C Zítra Počasí v Valencia - transparent 20 - 28° C24.7. Počasí v Valencia - transparent 22 - 30° C
25.7. Počasí v Valencia - transparent 23 - 29° C26.7. Počasí v Valencia - transparent 23 - 29° C27.7. Počasí v Valencia - transparent 22 - 30° C
28.7. Počasí v Valencia - transparent 23 - 30° C29.7. Počasí v Valencia - transparent 23 - 29° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Valencia - Průměrné teploty

Valencie - Geografické údaje

Valencie je hlavním městem stejnojmenné španělské provincie (Comunidad Valenciana) ležící na východním pobřeží Iberského poloostrova a sousedící na severu s provincií Katalánska. Město obklopuje Valencijský záliv.

Počet obyvatel je 789.000

Valencie má středozemní klima a průměrná roční teplota je zde 18°C

Valencie - Zajímavosti

Valencie patří mezi nejnavštěvovanější oblasti Španělska. Kromě historických památek zde můžete obdivovat i světově proslulý komplex moderní architektury, je místem, kde se jezdí závody Formule 1 a Moto GP a nabízí široké možnosti vyžití – muzea, přírodní parky, pláže, folklorní slavnosti či sportovní aktivity.

Za zmínku také stojí jedinečná gastronomie, doporučujeme ochutnat slavnou paellu, tradiční valencijský pokrm, či typické sladkosti ovlivněné arabskými recepty (například výtečnou vánoční pochoutku turrón, tabulku z mandlí či marcipánu, která je k sehnání po celý rok), mořské plody, víno, osvěžující mléčný nápoj horchata z tygřích ořechů zvaných chufa a mnohé další.

V regionu se nachází největší palmový háj v Evropě (El Palmeral de Elche), který patří na seznam světového dědictví.

Na přelomu září a října ve městě Gandía probíhají místní slavnosti zasvěcené patronovi města, Sv. Francisco de Borja. K vidění jsou slavnostní průvody, ohňostroj, lidové slavnosti, pěvecká představení, pouliční divadelní vystoupení, poutě a středověké tržiště s ochutnávkou dobových pokrmů a prodejem tradičních výrobků. Zároveň zde probíhá i svátek „Mocadorá“, valencijská obdoba svátku Svatého Valentýna, při němž muži obdarovávají své vyvolené výrobky z marcipánu zabalenými v šátku.

Valencie - Naše tipy, které stojí za návštěvu

Pro milovníky historie: historickou část města Valencie, katedrálu, gotickou budovu tržnice La Lonja, baziliku Sv. Panny Marie Opuštěných, klášter San Miguel de los Reyes, brány a věže starého opevnění a mnohé další.

Pro milovníky moderní architektury – futuristický komplex Město umění a vědy. Tento úchvatný komplex se skládá ze 4 moderních budov. Navštívit můžete Hemisféric, stavbu ve tvaru oka, kde se promítají dokumentární filmy. Navštivte také Kongresové centrum a jachtařskou základnu Veles e Vent.

Pro milovníky přírody: jezero Albufera, pláže a promenády, největší podmořské akvárium v Evropě - Bioparc - oceanografický park s tunelem plným útesových ryb, žraloků a mořských želv.

Výsledky hledání

další nabídky >