Detail státu

Thajsko Thajsko - transparent

Nabízíme 418 ubytovacích kapacit za cenu 12 790 Kč - 999 999 Kč.

Destinace:

Thajsko - Aktuální počasí a předpověď

Klikni pro předpověď: Bangkok, Thajsko

Thajsko - Počasí a podnebí

Thajsko má vlhké tropické podnebí ovlivňované jihozápadním a severovýchodním monzunem. Jihozápadní monzun z Indického oceánu přináší teplé a děštivé počasí, severovýchodní monzun z Číny přináší chladnější a sušší počasí.
Z hlediska klimatu je Thajsko rozdělené na severní, centrální a jižní Thajsko. Severní a centrální Thajsko mají tři roční období, jižní Thajsko dvě. Tato roční období jsou období dešťů, období sucha (což je období chladnějšího, ale pro nás ideálního počasí) a období horka.
Severní a centrální Thajsko je nejlepší navštívit v období sucha, které trvá zhruba od listopadu do února. V těchto měsících se průměrné teploty vzduchu pohybují mezi 27 až 30 stupni, teplota moře bývá 27 až 28 stupňů a prší v průměru jeden den v měsíci.
Kdo má rád horko a vlhko může naplánovat dovolenou v Thajsku na měsíce březen až květen. V tuto dobu v Thajsku panují velmi vysoké teploty až 40 stupňů a vzduch je vlhký podobně jako v "prádelně", což není pro Evropana moc příjemné.
Od června do října v Thajsku velmi často prší a počasí je hodně nestálé. V tuto dobu pobyt v Thajsku nedoporučujeme a ani cestovní kanceláře příliš zájezdů nenabízejí.
Jižní Thajsko má klima stálejší a období dešťů (květen až prosinec) se střídá pouze s obdobím sucha (leden až duben).

Thajsko - Vízum a vstupní formality

OD 11.8.11. DRŽITELÉ ČESKÝCH PASŮ NEPOTŘEBUJÍ VÍZUM PRO TURISTICKÉ CESTY DO 30 DNŮ !

V případě vstupu do Thajska přes hraniční přechody ze sousedících zemí (Kambodža, Laos, Myanmar, Malajsie) bude bezvízový turistický pobyt povolen na dobu 15 dnů.

Upozornění: Aktuálně je při vstupu do Thajska vyžadováno prokázání hotovosti ve výši 350 USD nebo adekvátní částka v bahtech na osobu.

Informace pro období, kdy vízová povinnost platí:

Nejběžnější jsou dva druhy víz: turistické a "visa on arrival".

V období, kdy je vízum zpoplatněno, je výše poplatku cca 700 Kč za 1 vstup (1.000 THB).

Pokud vám vízum zařizuje CK, je potřeba nejpozději 10 dní před odletem dodat pas fyzicky (nestačí fotokopie dvoustránky) s minimálně jednou volnou dvoustranou. V tomto případě může CK požadovat kromě poplatku za vízum ještě manipulační poplatek za jeho vyřízení.

Pokud si vízum budete vyřizovat sami po příletu, musíte vyplnit formulář, který obdržíte na letišti v prostoru označeném jako "visa on arrival", připojíte 1 fotografii pasového formátu (nutné mít s sebou) a vízum dostanete do svého cestovního pasu. Toto vízum platí pouze 15 dní včetně dne příletu a odletu a nelze ho prodloužit. Na toto „visa on arrival“ není právní nárok a nelze ho získat ani na pozemních přechodech s Kambodžou apod.

Tříměsíční vstupní turistické vízum musíte vyřídit na ambasádě v Praze, opět bez poplatku. Pro získání víza je nutné mít pas platný alespoň dalších 6 měsíců po skončení platnosti víza s alespoň jednou volnou dvoustranou, vyplněný formulář, kopii rezervace letenky a pasovou fotografii. Doba vyřízení je cca 4 pracovní dny. Po příletu do Thajska vám imigrační úředník vyznačí délku povoleného pobytu, která se nemusí shodovat s dobou platností víza (obvykle to bývá jeden měsíc), takže doporučujeme si to zkontrolovat.

Pozn: Pokud během dovolené opustíte Thajsko, tak při druhém vstupu do země je vyžadován výpis z účtu za poslední měsíc s částkou zhruba 30 000 Kč (v případě doložení internetového výpisu z účtu NENÍ nutné mít razítko a podpis z banky).

Tranzitní vízum je zpoplatněné.

Požadavky pro udělení turistického víza do Thajska
Formulář pro vízum do Thajska
Návod na vyplnění formuláře

Velvyslanectví Thajského království
Romaina Rollanda 3
Praha 6 - Bubeneč, 160 00
Tel: 220 571 435, 220 570 055
Fax: 220 570 049
E-mail: thaiemb@volny.cz
web: www.thaiembassy.cz
Provozní hodiny konzulárního oddělení: 09.00 - 11.00 /podání žádostí o víza, legalizaci/ 11.00 - 12.00 /vydávání pasů, dokladů/

V době od 1.8.2010 probíhá rekonstrukce a velvyslanectví dočasně sídlí na adrese:
Vyšehradská 27/423 (2.nadzemní podlaží), 12000 Praha 2

Zvláštní zákazy: Nesmíte urážet krále a jeho rodinu, nesmíte řídit auto a motorku bez trička a ženy se nesmí dotýkat buddhistických mnichů ani od nich cokoli brát, nebo jim něco dávat.

Výsledky hledání

další nabídky >