Sdílet na Facebooku
Sdílet na Google+
Tweet

Výlety v Albánii k zájezdům pro seniory

Výlety k seniorským zájezdům do Albánie
TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Orientační nabídka fakultativních výletů Albánie pro seniory 50+

Tyto výlety se vztahují pouze k dotovaným zájezdům pro seniory 50+, jejichž nabídku najdete zde:

Kompletní nabídka zájezdů pro seniory 50+

Apollonia / Vlora / Orikum

Odjezd od hotelu, přímo do starobylého města Apollonie s česky hovořícím průvodcem, jenž Vám poodhalí historický příběh nejdůležitějšího archeologického naleziště v celé Albánii. Toto město bylo založeno v roce 588 před Kristem a to konkrétně kolonizátory z Řeckého Korinthu. Později se Apollonie stala městem pod správou Římanů a to díky podpoře Juliuse Caesara během války proti Pompejím. Dále navštívíme město VLORA na jihozápadě Albánie, kde můžete objevovat historická zákoutí města založeného v 6. st. př.n.l., navštívit Památník nezávislosti na „náměstí Vlajky“, Národní Muzeum, mešitu Muradi postavenou v roce 1542, vyhlídku s krásným názvem Kuz-Baba s výhledem na celé město. Poté pokračuje náš výlet podél pobřeží do turistické oblasti zvané „Ledová Řeka“ (Uji i Ftohte), kde se můžete občerstvit při pohledu na moře nebo jen odpočinout při místní kávě, kterou jste doposud nikdy v životě neochutnali. Třetím, zajímavým bodem našeho výletu je ORIKUM, nacházející se v jižní části zátoky Vlora. Zde se nachází přístav pro více než 650 jachet, mimo jiné zde můžete najít mnoho nálezů, vykopávek a ruin, které se datují do období 7. - 6. století př.n.l.

Cena zahrnuje: celodenní výlet autokarem, průvodce a místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd, vstupné do Apollonie (2,5 EUR) a národního muzea ve městě Vlora (1 EURO).

Cena: 960 Kč (děti do 10 let 50% SLEVA)

BERAT – Město tisíce oken

Odjezd od hotelu, návštěva města Berat (památka UNESCO). Návštěva pevnosti, která je postavena na skalnatém kopci na levém břehu řeky Osum. Pevnost Berat je značně poškozená, ale i tak je na ni nádherný pohled. Obyvatelé pevnosti byli křesťané. Jednalo se o 20 kostelů (většina postavena ve 13. století) a pouze o jednu mešitu, která sloužila pro použití turecké posádky (zbylo z ní pár ruin a základna minaretu). Oběd v tradiční restauraci. Návštěva katedrály sv. Mikuláše, která byla zrekonstruována. Nyní je zde museum věnované památce malíři Onufri, který patří mezi jednoho z nejlepších malířů 16. století v Albánii. Návštěva Onurfiho musea. Zde najdete jeho díla, díla jeho syna Nikolly a díla dalších malířů. Dále je zde mnoho ikon a některé příklady náboženské stříbrnické práce (posvátné nádoby, kryty a pouzdra náboženských knih), řemesla jako filigrán. Naleznete zde i výrobky ze dřeva, stříbra, mědi, vlněné koberce a mnoho dalších zajímavých předmětů. Návštěva královské mešity (postavena v roce 1417 během turecké okupace) a návštěva hrobu Abaz Aliu, který se nachází na vrcholu hory v Tomorr. Toto je největší poutní místo v Bektashi v Albánii.

Cena zahrnuje: dopravu, místního průvodce po celou dobu výletu, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd, vstupy do Berat a Onufri muzea.

Cena: 810 Kč (děti do 10 let 50% SLEVA)

Tirana/ Kruja

Odjezd od hotelu, prohlídka hlavního město Albánie. Návštěva národního historického muzea. Zde můžete najít objekty, které patří do prehistorické kultury, doby bronzové a železné. V museu se nachází okolo 4000 objektů, fotek, relikvií a dalších památek připomínajících historii země. Návštěva symbolu města Tirana - věž s hodinami s 200letou historií. Její výstavba se datuje na rok 1821-1822. Návštěva mešity Ethem Bey. U této mešity se nachází věž vysoká 9m a široká 2,25m, složená z 37 řad kamenů. V některých kamenech jsou vyryty geometrické tvary a rostlinné motivy typické pro Albánskou tradici. Dále se pokračuje s průvodcem do Kruja. Jedná se o malebné místo narození Gjergji Kastrioti Skenderbeu (albánský národní hrdina), které leží více jak 4000 stop nad mořem. Volitelný oběd v tradiční restauraci. Návštěva hradu, postaveného během 5. až 6. století. Hrad má tvar elipsy o celkové rozloze 2,25 hektarů. Okolní stěny jsou zesíleny devíti věžemi, které během války sloužily pro pozorování a hlášení nepřátel. V jeho zdech lze stále nalézt pozůstatky mnoha domů. Uvnitř hradu se také nachází národopisné muzeum. Prohlídka atraktivního středověkého tržiště, které se nachází ve městě Kruja. Jeho největší zvláštností jsou dřevěné obchody. Tady si můžete zakoupit výrobky tradiční ruční práce jako je filigrán, stříbro, vlněné koberce a další zajímavé věci.

Cena zahrnuje: doprava, průvodce po celou dobu výletu, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd a vstupné do Historického muzea Tirana (2 EURO), vstupné do muzea v Kruji (2 EURO) a vstupné do pevnosti v Kruji (0,80 EURO).

Cena: 810 Kč (děti do 10 let 50% SLEVA)

Shkodra (Skadar)

Odjezd od hotelu, návštěva archeologického a národopisného muzea ve starých charakteristických domech, ve kterých je použito dřevo s dalšími typickými motivy. Návštěva katolické katedrály, která byla největší na Balkáně v 19. století. Prohlídka dalších památek města. Návštěva tradiční silnice postavené během 20. století, která nese výraznou architektoniku charakteristickou pro oblast muzeí. Návštěva Rozafa hradu, založeného ve 3. století před naším letopočtem. Je postaven na skalnatém kopci obklopen třemi řekami Drini, Buna a Kiri. Oběd v rybí restauraci na břehu jezera Shkodra.

Cena zahrnuje: dopravu, průvodce po celou dobu výletu, místní taxy.
Cena nezahrnuje: volitelný oběd a vstupné na Hrad Rozafa (1,60 EURO) a do archeologického muzea (1,50 EURO).

Cena: 810 Kč (děti do 10 let 50% SLEVA)

Pogradec/ Saint Naum/ Ohrid

Odjezd od hotelu, cesta do Pogradec, města dominujícího u jezera Ohrid, obklopeného poli a malebnými horami. Poté pokračujeme ke klášteru sv. Nauma posazeného na skalnatém výběžku nad jezerem. Sv. Naum byl léčitel a tvůrce zázraků z 10. století, jehož díla je možné vidět pomocí fresek uvnitř kaple, která je věnovaná archandělům Michaelovi a Gabrielovi. Můžete obdivovat fresky nebo jít k pramenům Černé řeky Drini, která se vlévá do jezera Ohrid. Oběd v místní restauraci. Cesta do Ohrid. Prohlídka zahrnuje návštěvu soch Cyrila a Metoděje a poté se pokračuje k Dolní bráně a národnímu muzeu v Ohridu. Prohlídka pokračuje ke kostelu sv. Sophie, římskému amfiteátru, horní bráně, kostel sv. Klementse. Návštěva galerie ikony cara Samoilovy pevnosti a nakonec procházka skrz Ohirdské tržiště.

Cena zahrnuje: dopravu, průvodce po celý výlet, místní taxy.
Cena nezahrnuje: Volitelný oběd a vstupné do Ohridu kostel Sv. Sofia (1,65 EURO), kostel Sv. Klementa (1,65 EURO) a kláštera svatého Nauma (1,65 EURO).

Cena: 1200 Kč (děti do 10 let 50% SLEVA)

Orientační nabídka výletů k zájezdům do Albánie pro seniory 55+

Tyto výlety se vztahují k těmto zájezdům pro seniory 55+:

Nabídka zájezdů pro seniory 55+

AKČNÍ BALÍČEK VÝLETŮ

  • Celodenní výlet Berat
  • Polodenní výlet Kruja

Cena: 2.015 Kč (na místě 72 €)

Celodenní výlet Berat (dědictví UNESCO)

V dopoledních hodinách odjezd do města "1001 oken" s názvem Berat. Jedná se o muzejní město, zařazené do světového kulturního dědictví UNESCO. Cestou ke středu města můžete vidět působivé, typické budovy. Návštěva hradu, hrad je postaven na skalnatém kopci 260m nad mořem. Mimo jiné zde naleznete také překrásné kostely v kamenných zdech.

BeratDalší zajímavosti: „Lead Mosque, Bachelor’s Mosque, Gorica Bridge“ a mnoho zajímavých obydlených domů z 18. a 19. století. Oběd v Berat v restauraci Tomi či zámeckém parku (oběd není zahrnut v ceně).

Po odjezdu z města Berat budeme dále pokračovat k vinařství zvanému COBO. Rodina Cobo má dlouholetou tradici ve výrobě vína, sahající až do začátku dvacátého století. Když se v roce 1945 dostal k moci komunistický režim, byla tato tradice (stejně jako ostatní tradice v celé Albánii) přerušena. Soukromé podniky v této době nemohli fungovat, proto vinařství Cobo zaniklo. Celé vinařství se skládá z několika vinic, rodinného domu a místností k prezentaci a degustaci vín. Cobo víno se tedy zrodilo z rodinné tradice. Jedná se o 100% albánský produkt. Je vyrobeno z hroznů vypěstovaných v Albánii a je také plněno do lahví přímo v Albánii. Vinařství Cobo vyrábí v současné době pět prémiových vín: Trebiano, Kashmer, Shesh i Zi, Shesh i Bardhë, a E Bardha e Beratit a dva Rakis Raki mi ARRA a Raki Rrushi.

Odjezd z hotelu kolem 09:00. Návrat do hotelu kolem 17:00.

V ceně: autobusová doprava, doprovod delegáta, vstupy (Hrad Berat a Muzeum Onufri)

Není zahrnuto v ceně: Oběd ve městě Berat (tříchodové menu + voda): 10 €/osoba, Ochutnávka vína ve vinařství Cobo: 7 €/osoba

Cena: 1.260 Kč (45 €)

Polodenní výlet Shkoder

Po snídani pojedeme směrem k severnímu městu Shkodra, které je největší na severu Albánie a známé především svou kulturní minulostí. Za návštěvu stojí hrad Rozafa, který zaujímá velmi strategickou pozici na vrcholu kopce. Pak navštívíme pěší zónu města, kde se nachází několik zajímavých budov jako velká mešita nebo katolické a pravoslavné kostely.

Odjezd z hotelu kolem 09:00. Návrat do hotelu kolem 16:00.

V ceně: autobusová doprava, doprovod delegáta, vstupy (Hrad Rozafa)

Není zahrnuto v ceně: Oběd ve městě Shkodra (3chodové menu + voda): 10 €/osoba

Cena: 980 Kč (35 €)

Polodenní výlet Dürres

Ráno odjezd do starobylého města Durres, které je mimo jiné nejdůležitějším přístavem v celé Albánii. Dále návštěva největšího amfiteátru na balkánském poloostrově (kapacita 15 000 diváků), jsou zde k vidění na zdech krásné mozaiky pocházející z 2. století. Následovat bude procházka podél promenády a volný čas na nákupy v obchodních centrech. Poté návrat do hotelu.

Odjezd z hotelu kolem 09:00. Návrat do hotelu kolem 13:00.

V ceně: autobusová doprava, doprovod delegáta, vstupy (amfiteátr), menší ochutnávka v „Skanderbeg“

Není zahrnuto v ceně: Oběd

Cena: 785 Kč (28 €)

Polodenní výlet Kruja

Po snídani v hotelu odjezd do města Kruja. Toto středověké město se nachází 560m nad mořem. Je umístěno na boku hory, kde můžete obdivovat překrásný výhled. Dále bude následovat návštěva pevnosti, uvnitř můžete navštívit Muzeum národního hrdiny Skanderbega a Etnografické muzeum.

Po návštěvě muzeí následuje volný čas ve městě Kruja. Jeho zvláštností jsou dlážděné ulice a dřevěné obchody, kde můžete najít různé druhy suvenýrů jako filigrán (ryzí albánské stříbro), dřevěné nebo alabastrové ručně vyráběné produkty, vlněné koberce atd.

Odjezd z hotelu kolem 09:00. Návrat do hotelu kolem 14:00.

V ceně: autobusová doprava, doprovod delegáta, vstupy (Skanderbeg muzeum Kruja + Etnografické muzeum Kruja)

Cena: 895 Kč (32 €)

Polodenní výlet hlavní město Tirana

Vinařství CoboPo snídani v hotelu odjezd do Tirany. Začneme prohlídkou hlavního města Albánie. Nejdříve navštívíme Národní historické muzeum, kde se nachází bohatá sbírka předmětů od starověku až po moderní dobu. Muzeum je uspořádané chronologicky a nabízí tak velmi hezký obraz albánské historie. Následuje prohlídka hlavního města od náměstí Skanderbeg, kde je umístěna mešita E'them Beu, Palác kultury, Dům Opera a baletu. Potom pokračujeme po hlavní třídě, kde se nacházejí různá ministerstva, Akademie výtvarných umění, Pyramida, Prezidentský palác, Univerzita atd.

Odjezd z hotelu kolem 09:00. Návrat do hotelu kolem 14:00 – 16:00.

V ceně: autobusová doprava, doprovod delegáta, vstupy (Národní historické muzeum)

Cena: 755 Kč (27 €)