Výlety k zájezdům pro seniory do Andalusie
UPOZORNĚNÍ: pokud budete chtít během svého pobytu v Andalusii navštívit Gibraltar, musíte mít sebou pas!
TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Orientační nabídka výletů v Andalusii pro seniory 55+

Nabídka a ceny jsou orientační. S aktuální nabídkou výletů vás seznámí delegát na hotelu. U některých zájezdů je možno výlety koupit předem u nás za CZK. V tom případě je najdete v ceníku zájezdu.

MARBELLA A PUERTO BANÚS

polodenní výlet v ceně zájezdu.
Po příjezdu do tohoto známého města, které bylo ještě donedávna rybářskou vesničkou, se necháme okouzlit půvabem typických uliček a náměstí, které Vám rád představí náš průvodce. Zastavíme se také v proslulém přístavišti „ Puerto Banus“ , kde můžeme obdivovat jak luxusní jachty, tak drahá auta. Uvidíme zde také přepychové obchody a možná i potkáme nějakou známou celebritu z vyšší společnosti. Volný čas a následný návrat do hotelu.

Celodenní výlet CORDOBA - 1.880 Kč

poznejte město Córdoba s jedinečnou a perfektně zachovalou muslimskou svatyní la Mezquita. Projdeme centrální halou s více než 750 sloupy a oblouky z několika architektonických epoch, dále se podíváme do Patio de los Narajnos, či k posvátnému oltáři, orientovanému k Mecce. Poté navštívíme židovskou synagogu, románský most a slavnou židovskou čtvrť v okolí mešity. Výlety lze zakoupit pouze na místě a pouze v Eurech a jsou organizovány společností Euroseniors. Popis výletu je pouze orientační a může být změněn.
Cena obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek.

Polodenní výlet GIBRALTAR - 1.540 Kč

Odjezd od hotelu a cca dvouhodinová cesta na Gibraltar. Na Gibraltaru využije místní autobus, který nás odveze na skálu, kde budeme moci obdivovat jeskyně San Miguel, kde se nachází místní rezervace s opicemi a Punta Europa. Následovat bude volný čas v centru městečka. Průběh výletu může být pozměněn v závislosti na návštěvnosti v přírodním parku.
Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní pas nebo občanský průkaz.
Popis výletu je pouze orientační a může být změněn.
Cena obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek.

Celodenní výlet TANGER - 2.495 Kč

Nejprve se vydáme směr Tarifa abychom se mohli nalodit a vyrazit k Tangeru. V Tangeru na nás již bude čekat marocký průvodce, který nás provede městem. Uvidíme „Cape Spartel“, což je soutok Středozemního moře a Atlantským oceánem. Zpět ve městě budeme pokračovat úzkými uličkami pěšky a uvidíme místní Kasbu s medinou. Navštívíme místní čtvrtě, kde se vyrábí hedvábí či kožené výrobky. V případě, že to bude možné, můžeme se krátce zastavit i u některého z místních uspávačů hadů. Oběd si vychutnáme v jedné z typicky marockých restaurací, kde budeme moci ochutnat tradiční pokrmy. V závěru výletu budeme mít možnost nakoupit v jednom z nejreprezentativnějších bazarů Tangeru. Následovat bude převoz lodí zpět do Tarify a návrat na Costa del Sol.
Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní pas. Popis výletu je pouze orientační a může být změněn.
Cena obsahuje: autobusovou dopravu, transfer trajektem, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek.

Celodenní výlet SEVILLA - 1.935 Kč

Cestou z hotelu do Sevilly budeme moci pozorovat typické andaluské vesničky a městečka, kterými jsou například Antequera, La Roda, Estepa nebo Osuna. Po příjezdu do Sevilly podnikneme vyhlídkovou jízdu městem, abychom poznali nejzajímavější kouty města (Pargque de Maria Luisa, Plaza de la Maestranza, Torre del Oro, Puente del V Centenario). Pěšky se poté vydáme do zahrad v Murillo a Barrio de Santa Cruz. Chybět nebude ani katedrála, jež byla vybudována v 15. století, která se honosí neuvěřitelným chórem, obrazy Murilla, Zurbarana či Goyi. Katedrála je se svými třiceti kaplemi zároveň třetí největší křesťanskou svatyní. Na závěr našeho výletu budeme mít volný čas na Plaza de Espaňa.
Popis výletu je pouze orientační a může být změněn.
Cena obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek.

Celodenní výlet GRANADA - 2.100 Kč

Cestou do Granady uděláme krátkou zastávku v Riofrio nebo Loja a budeme pokračovat do Granady. Ve městě bude následovat volný čas k prohlídce Královského paláce či katedrály, která byla vybudována na objednávku králů v roce 1504 a která měla zároveň sloužit jako místo jejich posledního odpočinku. Následně se vydáme do světoznámé Alhambry, nejvýznamnější památky arabského stylu ve Španělsku. Navštívíme Paláce Nasrid a neuvěřitelné zahrady Generalife. Mezi jezírky a fontány si budeme moci vychutnávat nádherný výhled na město.
Popis výletu je pouze orientační a může být změněn.
Cena obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek.

Polodenní výlet Sevilla - ZDARMA

cestou z hotelu do Sevilly budeme moci pozorovat typické andaluské vesničky a městečka, kterými jsou například Antequera, La Roda, Estepa nebo Osuna. Po příjezdu do Sevilly bude následovat procházka překrásnými zahradami Marie Luisy, kde mimo jiné nalezneme nejznámější náměstí Americké a Španělské. Po prohlídce se vydáme do města ke 3. nějvětší katedrále v Evropě, kde jsou umístěny ostatky Kryštofa Kolumba. Katedrálu můžete navštívit ve volném čase, stejně tak i další zajímovosti města jako například Alcázar a jiné.

Celodenní výlet Gibraltar - 1.935 Kč/ 69 € 

Odjezd od hotelu a cca dvouhodinová cesta na Gibraltar. Na Gibraltaru využijeme místní autobus, který nás odveze na skálu, kde budeme moci obdivovat jeskyně San Miguel, kde se nachází místní rezervace s opicemi a Punta Europa. Následovat bude volný čas v centru městečka. Průběh výletu může být pozměněn v závislosti na návštěvnosti v přírodním parku. Nezapomeňte si prosím vzít s sebou cestovní pas nebo občanský průkaz.

Celodenní výlet Jerez Katedrála v Jerezu - 1.375 Kč/ 49 €

Po snídani odjedeme od hotelu do centra Jerezu de la Frontera 45min. Po příjezdu se projdeme spletí uliček historického jádra města, jež bylo vyhlášeno kulturní památkou. Vstoupíme do Alcazaru postaveného za Almohadů ve XII. století. Nacházejí se zde velmi dobře zachované Arabské lázně, jediná mešita města a zajímavý hydraulický systém dešťové vody. Po dobytí města křesťany se tady usídlil výběrčí daní, který zahájil v XIII. století důležité reformy Alcazaru. Vystavěl kapli i barokní palác Villavicencio, mlýn k výrobě olivového oleje, vše ladí s původní islámskou architekturou. V roce 1931 vyhlásila španělská vláda tento objekt umělecko-historickým monumentem. Po této dvou hodinové procházce historií Jerezu budeme mít volný čas k obědu. Odpoledne navštívíme výrobnu proslulého jerezského vína, Bodegas González Byass, neboli víno Tio Pepe, které se dnes vyváží do celého světa. Část areálu projedeme vláčkem, seznámíme se s historií těchto vinných sklepů založených v roce 1835. Dnes zde vyrábí už pátá generace nejen víno, ale i vinný ocet a proslulé brandy Lepanto. Projdeme sklepem navrženým francouzským architektem Eiffelem, dále sklepem Apoštolů, kde je víno 300 let staré a sklepem Jeho Veličenstva. Na závěr zde ochutnáme tři druhy sherry a vrátíme se do hotelu.

Celodenní výlet Tanger - 2.660 Kč/ 95 €

Nejprve se vydáme směr Tarifa abychom se mohli nalodit a vyrazit k Tangeru. V Tangeru na nás již bude čekat marocký průvodce, který nás provede městem. Uvidíme „Cape Spartel“, což je soutok Středozemního moře a Atlantským oceánem. Zpět ve městě budeme pokračovat úzkými uličkami pěšky a uvidíme místní Kasbu s medinou. Navštívíme místní čtvrtě, kde se vyrábí hedvábí či kožené výrobky. V případě, že to bude možné, můžeme se krátce zastavit i u některého z místních uspávačů hadů. Oběd si vychutnáme v jedné z typicky marockých restaurací, kde budeme moci ochutnat tradiční pokrmy. V závěru výletu budeme mít možnost nakoupit v jednomz nejreprezentativnějších bazarů Tangeru. Následovat bude převoz lodí zpět do Tarify a návrat na Costa del la Luz. Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní pas.  

Celodennní výlet Rota a Cadiz - 1.260 Kč/ 45 €

Po snídani odjedeme od hotelu do města Rota, kde byla vybudována po vzájemné dohodě, podepsané v roce 1953 mezi Španělskem a Spojenými státy americkými námořní základna. Nachází se zde základna vojenských válečných lodí Šesté flotily a letiště pro vojenské transportní letouny amerického letectva. Po příjezdu do města nás čeká dopolední procházka, která začíná u majáku a pokračuje po přímořské promenádě kolem Atlantického oceánu do historického jádra města Roty. Zde vstoupíme do okouzlujícího kostela Nuestra Señora de La O, jehož výstavbu sponzoroval v XVI století vévoda Rodrigo Ponce de Leon. Kostel je nádhernou ukázkou architektonických stylů,od gotiky až po baroko. Dále pokračujeme návštěvou místního zámku postaveného z mořských kamenů, který měli ve znaku muslimové už ve XIII.století. Po procházce nastoupíme na loď a poplavíme se hodinu ve vodách Atlantického oceánu, až do patrně nejstaršího dosud stojícího města v jihozápadní Evropě, Cádizu. Město bylo založeno Féničany před rokem 1 000př.n.l., podle tradice 80 let po Trojské válce a my jej společně poznáme z paluby našeho autobusu. Hodinovou okružní jízdu městem spojenou s procházkou botanickým parkem Genoveze. Poté budeme mít volný čas v centru města a odjedeme do hotelu na večeři.

Celodennní výlet Yeguada - 1.400 Kč/ 50 €

Po snídani odjedeme z hotelu. Po hodinové jízdě typickou, neuvěřitelně zajímavou, vinicemi a pastvinami posetou Jerezskou krajinou, dojedeme do státního hřebčína Yeguada de la Cartuja, založeného v XV.století. Dnes jej spravuje státní firma Expasa, ale zakladatelé byli Kartuziánští mniši z nedalekého kláštera, kteří zde již před pěti sty léty domestikovali a šlechtili koně rodu Cartujano. Naše dopolední prohlídka hřebčína zahrnuje návštěvu boxů, ve kterých jsou ustájeni statní hřebci tohoto plemena. Další zastávkou je veterinární stanice s operačním a oplodňovacím sálem, kde nám odborníci přiblíží užívanou techniku inseminace. Navštívíme také muzeum, kde se nacházejí dobové vozy. Dva z nich získaly ocenění na nejdůležitější španělské koridě, která se koná vždy jen jednou do roka, Corida Goyesca. Poté sejdeme k oborám, kde si mezi klisnami a hříbaty můžeme udělat vzpomínkovou fotografii, nebo si jen tak vychutnat přítomnost tohoto jedinečného zvířete. Na závěr se pohodlně usadíme na tribunu a zhlédneme drezuru cartujanského koně, jeho bravuru a eleganci. V odpoledních hodinách se vrátíme do hotelu. 

Polodenní výlet San Lucar/Donana - 2.020 Kč/ 72 €

Po snídani odjedeme od hotelu do města Sanlúcar de Barrameda 45min. První zastávkou je bývalá továrna na výrobu ledu, která byla ještě donedávna srdcem i duší přístavu. Dnes se zde nachází muzeum o parku Doñana, kde se seznámíme s jeho historií a unikátní kombinací ekosystémů, poslechneme si a uvidíme ohrožené druhy zvířat, které tam žijí. Poté přejdeme na molo, kde nastoupíme na jednu z lodí, která se dnes plaví po největší řece Andalusie. Guadalquivír neboli Velká řeka, jak jí nazývali Arabové je 657 kilometrů dlouhá, vlévající se právě zde do Atlantického oceánu. Při půl hodinové plavbě – 13 km směrem do Sevilly, uvidíme město, ze kterého vyplul Krištof Kolumbus, ptactvo a solné bažiny,které nás zásobují mořskou solí.Doplujeme do bývalé osady chýší zvané La Plancha a přestoupíme do terenních vozů. Na nich podnikneme jedinečnou 2-hodinovou projíždku úchvatně krásnou krajinou v parku, který se skládá ze čtyř částí. Projedeme přes mokřady, borovicový les i pláž Atlantického oceánu. Zastavíme se mezi písečnými dunami, kde se dozvíme, proč borovice písek zasype a jalovec se na duně pohybuje. Nakonec dojedeme na molo, kde nastoupíme na speciální vory, které každoročně převezou tisíce poutníků letní slavnosti Romeria de El Rocio, jejíž trasa vede přes Národní park Doñana, který patří k posledním mokřadům v Evropě a je zapsaný do světového dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách návrat autobusem do hotelu.

Cena výletu vždy obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek.

Mijas
Mijas

BÍLÁ VESNIČKA MIJAS A PŘÍSTAV PUERTO BANÚS - 23 €

(polodenní výlet) Návštěva jedné z nejmalebnějších částí Andalusie. Mijas je typická bílá vesnička ve svazích hor a doslova z ní dýchá andaluská tradice a architektura.
Potom navštívíme jeden z nejluxusnějších přístavů Puerto Banús, kde kotví asi 800 jachet, z nichž některé patří nejbohatším lidem světa.

GRANADA – 68 €

(celodenní výlet) Do města Granada se dostaneme přes oblast Riofrío a městečko Loja, kde si uděláme krátkou pauzu. Po příjezdu do tohoto působivého města Vás čeká pěší procházka s průvodcem. Následuje návštěva krásné ALHAMBRY – prohlídka Lvího dvora (Patio de los Leones), paláce Karla V. (Palacio de Carlos V.), zahrad Generalife (Jardines del Generalife). Oběd s vodou a vínem v ceně.  
Přečtěte si něco o Granadě

MÁLAGA - 26 €

(polodenní výlet) Na programu je návštěva římského amfiteátru (Teatro Romano), rodný dům slavného španělského malíře Pabla Picassa, umístěný na hlavním náměstí la Plaza de la Merced, procházka tradičními španělskými uličkami, těmi nejtypičtějšími pro pobřeží Costa del Sol. Dále navštívíte místní katedrálu a muzeum „svatého umění“ (Museo de la Hermandad del Sepulcro). Cestou zpět se zastavíme v místní typické vinici, kde budeme mít možnost degustace několika druhů vín a nákupu skvělých dárku pro své blízké.

GIBRALTAR - 55 €

(celodenní výlet) Pro výlet na Gibraltar budete potřebovat pas, neboť vstoupíme na anglické území. Po příjezdu Vás čeká projížďka minibusem po skalnatém výběžku za doprovodu anglicky mluvícího průvodce, který Vám přiblíží historii Gibraltaru. Dále zastávka na vyhlídce Punta Europa, návštěva jeskyně svatého Michala (la Cueva de San Miguel) a tak budete mít příležitost spatřit jediný volně žijící druh opice v Evropě. Během výletu budete mít volný čas na nákupy za výhodné ceny.

TÁNGER - 83 €

– (celodenní výlet) výlet začíná přesunem do přístavu v Algeciras nebo Tarifa a následuje plavba trajektem přes Gibraltarský průliv do marockého města Tánger. Zde Vás bude očekávat autobus s místním průvodcem, který Vám podá informace o zvláštnostech tohoto jedinečného města. Během výletu navštívíte mys El Cabo Espartel, Kashba a Medina. V ceně zájezdu je zahrnut typický marocký oběd (bez nápojů).

RONDA

Město na seznamu UNESCO v krásném pohoří Serranía de Ronda ve vnitrozemí provincie Málaga. Oblast Rondy je proslulá různými legendami o banditech. Spletitými uličkami se dostaneme až ke klenutému monumentálnímu mostu z 18. století, který překlenuje více než 100 metrů hlubokou strž s názvem El Tajo a odděluje historické centrum od novější zóny. Dále uvidíme například náměstí Plaza de Espaňa, Plaza de Toros – nejznámější býčí arénu v celém Španělsku, proslulou tzv. corridas goyescas, kostel Santa Maria la Mayor…

Délka polodenního zájezdu: cca 3-4 hodiny, délka celodenního zájezdu: cca 8-10 hodin.

PROVINCIE HUELVA

Za pozorováním ptactva

Celková rozloha Národního parku Doñana parku je úctyhodných 542 km čtverečních, a k tomu lemuje pobřeží Atlantiku v délce 32 km. Zde se můžete kochat pozorováním plameňáků, jelenů, divokých koní a budete-li mít štěstí, třeba zahlédnete i rysa pardálového. To ale jen z džípu. Do areálu národního parku je nejlepší se vydat z městečka El Rocío nebo Matalascañas. To jsou také jediné osady, které leží v prostoru Národního parku a do kterých se dostanete autem. Odtud už pak jen pěšky, na koni nebo s organizovanou skupinou. Park sousedí s chráněnou Doñanskou přírodní rezervací, kde není tak přísný režim, a proto zde kromě milionů tažných ptáků lze vidět i dostavníky tažené koňmi. To když se sem sjíždějí z celého Španělska různá bratrstva, aby se poklonila Panně Marii del Rocío.

Něco z Doñany však můžete vidět, pokud se pěšky vydáte na okružní trasu Charco de la Boca u střediska Las Rocinas. Měří pouhé 3,5 kilometru, ale zato se projdete několika různými ekosystémy. Pro milovníky ptactva je ideálním místem Centrum pro návštěvníky José Antonia Valverdeho, který byl významnou osobností, s níž je spojena nejedna přírodní rezervace v Andalusii.

A budete-li mít navíc štěstí a uvidíte-li slavnost vyhánění divokých klisen z prostoru parku kvůli jejich cejchování, pak si užijete opravdový svátek koňáků.

Výlet do světa vášní

Západní část Andalusie si pro svoji odlehlost uchovala velkou autentičnost. Ta na vás dýchne v městečku El Rocío, které se vždy jednou za rok dostane na obrazovky všech španělských televizních kanálů. To když se sedm týdnů po Velikonocích koná slavná pouť Romería del Rocío k poctě Panny Marie zvané Paloma Blanca, Bílá Holubice. Na pouť se sjíždějí statisíce poutníků a členů devadesáti náboženských bratrstev. Do Rocía ale stojí za to jet, i když se tato pouť nekoná. Je to bělostně se skvoucí vesnice s ulicemi vysypanými pískem, aby se koním při slavnostech neporanila kopyta. Nepředstavujte si však žádný Hollywood. I když tu téměř nikdo nastálo nežije, domky jednotlivých bratrstev nabízejí posezení na verandě u dobrého vína. El Rocío je jedním z nejexotičtějších míst ve Španělsku.

Hurá po řece

Nejbližší město u portugalských hranic je Ayamonte. Odtud je vidět přes řeku Guadianu na portugalské území. Ayamonte je příjemné městečko plné kaváren, obchůdků, zurčících kašen a kostelů. Tady se můžete vydat na poměrně dlouhou plavbu po řece až do portugalského Alcoutimu, anebo si zajít do nějaké místní rybí restaurace. Co vás určitě mile překvapí, jsou ceny zboží i jídla, jehož kvalita je vynikající.

Jeďte na Mars

Tak to je samozřejmě myšleno jen obrazně, ale vydáte-li se na sever do vnitrozemí, nebudete litovat. Tento málo prozkoumaný venkovský kraj je protkaný turistickými stezkami a doslova vrcholí v nádherné rezervaci pohoří Sierra de Aracena a Picos de Aroche. V jižním cípu pohoří se ukrývá jedno z nejstarších hornických městeček na světě. Zlato zde prý doloval i sám král Šalamoun, ale v novověku to byli hlavně Angličané, kteří si z oblasti řeky Río Tinto udělali doslova zlatý důl. V riotintských dolech se sice už od roku 2001 nefárá, ale je tady špičkové muzeum hornictví a hlavně ukázka anglické osady, kde žili angličtí inženýři se svými rodinami. Rázem se ocitnete v koloniálním světě. A proč na Mars? Od roku 2003 zde probíhá výzkum, jehož cílem je položit teoretické základy pro pozdější život na Marsu. Existuje domněnka, že vysoká kyselost vody v Río Tinto je výsledkem působení mikroorganismů, které by mohly existovat i pod povrchem planety Mars.

Jeskyně divů

Hlavním městem severní oblasti provincie Huelva je prastaré tržní město Aracena. Bělostné městečko, kterým neproudí davy turistů, si poklidně užívá svých světských radovánek a přírodních divů. Těmi jsou především pokrmy z místních hub, jak je možné vidět i v místním muzeu. Dále pak šunka, která je tou nejskvělejší v celém Španělsku, a to nepřeháníme. Jamón serrano z nedalekého Jabuga, z černého volně žijícího prasátka požírajícího pouze žaludy, je opravdovou lahůdkou. Ale Aracena nabízí ještě další druh divů. Uvnitř pahorku korunovaného hradem se ukrývá síť jeskyň zvaná Gruta de las maravillas. Jedinečná trasa dlouhá asi jeden kilometr prochází dvanácti sály kolem jeskynních jezer, a nabízí pohledy na naprosto neuvěřitelné bizarní krasové formy. Není divu, že se zde natáčel sci-fi film Cesta do středu Země. A ještě něco. Útvary jsou tak bizarní a připomínají lidské orgány, že zde se hlavně slečny a paní hodně zasmějí.

Zkušenost námořníka

Zkuste se vžít do pocitů námořníků, kteří se v roce 1492 vydali s Kryštofem Kolumbem hledat námořní cestu do Indie. Tam, kde ústí řeka Río Tinto do oceánu, v Palos de la Frontera, kotví v umělé zátoce reprodukce tří slavných lodí, které vyrazily na dlouhou cestu: Santa maría, Pinta a Niña. Předtím se ale podívejte do zrestaurovaného františkánského kláštera La Rábida, na jehož dveře kdysi zaklepal Kryštof Kolumbus po té, co ho odmítl portugalský král Jakub II. V Palos si můžete prolézt lodě odshora dolů včetně kajut a projít se po kluzké a křivé palubě. Brzy zjistíte, že plavba na takové malé „kocábce“ byla skutečně jen pro velmi odvážné muže. Největší karavela je známá pod jménem Santa María, původně María Galante, a vešlo se na ni až 40 mužů. Většina z nich byla z Baskicka, země s velkou námořní a velrybářskou tradicí. Námořnické putování po místech spojených s Kolumbem je nejlepší zakončit v Mogueru, v nádherném běloskvoucím městečku, kde byla kdysi postavena loď Niña a kde Kolumbus po návratu z první cesty strávil noc při modlitbách v klášteře Santa Clara.

A kam ještě na výlet?

Pokud nechcete jet daleko od pobřeží, určitě stojí za to se podívat do městečka Niebly vzdáleného pouhých dvacet pět kilometrů od města Huelvy. Je obehnáno dvoukilometrovými hradbami z maurského období. Jde o opravdový skvost a ukázku velmi zachovalých muslimských hradeb, s kterou o pozornost soupeří místní hrad Castillo de los Guzmán. Kdo se rád bojí, může se podívat do hradního muzea mučicích nástrojů. Hrad je místem častých koncertů a tanečních představení, ale také místem, které si oblíbili jestřábi a poštolky, kteří zde na jaře hnízdí.

Gastronomie ve stylu lentísimo, tedy pomalu

V oblasti Huelvy se s jídlem nespěchá. Není divu, místní pokrmy je třeba si náležitě vychutnat. Například karamelizované houby marinované ve sladkém sherry, pravou španělskou šunku z černého prasátka sušenou na větru, dary moře nebo čerstvě vylovené ryby či maso grilované na rozpálených uhlících. A k tomu místní víno Naranja, které nese označení původu a kvality. Vyrábí se pouze v oblasti Huelvy a jde o bílé víno aromatizované díky pomerančové kůře, které zraje minimálně dva roky v sudech metodou solera. Vaše chuťové buňky budou v tomto kraji zcela jistě uspokojeny.

PROVINCIE CÁDIZ

Výlet do provincie Cádiz je nejlepší pojmout jako výlet za sherry. Španělsky správně jerez. Jedná se o pravlast tohoto jedinečného andaluského vína a po celém kraji se nachází nespočet vynikajících sklepů, kde byste se o výrobě toho moku měli nechat poučit a při degustaci si ověřit, jaké že to pravé sherry vlastně je.

Nicméně neměli byste zapomenout navštívit hlavní město této provincie, Cádiz, dost možná vůbec nejstarší město Evropy. Založili jej Féničané a po něm si jeho strategickou polohu uvědomili Římané a náležitě se zde opevnili. Dodnes je toto město, na které se dostanete jen z moře nebo po dlouhé úzké šíji, velmi působivé. Úplně nejlepší ryby, které vám před jejich zpracováním ukáží, zváží a řeknou cenu, se podávají zde, v místních restauracích kolem hlavního tržiště obklopeního stánky s květinami. V jeho blízkosti jsou také dvě pro turisty dostupné věže, které sloužily měsťanům k pozorování dění v přístavu z pohodlí domova. Cádiz, uzavřený na poloostrovním výběžku, je prozářený průzračným světlem, které ještě více osvětluje zlatá kopule místní katedrály. V Cádizu se také můžete vykoupat v oceánu na krásné pláži Victoria, která se táhne v délce čtyř kilometrů podél cádizského mysu. Cádiz, to je kolébka flamenca a karnevalové šílenství v době masopustu. Cádiz je ale zároveň i místo, kde se zrodila první španělská ústava.

Za krásou andaluských hřebců

Kdo navštíví Jerez de la frontera, může směle říct, že poznal Andalusii. V Jerezu je totiž k vidění vše. Od sklípků nabízející sherry až po ukázku drezury andaluských koní a flamenca. Co třeba sklepy Bodegas Tío Pepe, jejichž typická láhev je k vidění po celém Španělsku? Anebo sklepy Bodegas Sandeman. V Jerezu se také stojí podívat na dva různé dopravní prostředky s různým obsahem koňských sil. Tím moderním je mistrovství světa silničních motocyklů, který se koná v dubnu či květnu na okruhu nedaleko města. Tím druhým prostředkem a zároveň i pravým koněm je Feria del Caballo, obrovský svátek, na kterém se místní předvádějí na svých koních a kočárech, rozjaření pod vlivem andaluského sherry. Jerez je domovem mnoha flamenkových společností a návštěvu klasického tablao byste si neměli nechat ujít. Tady poznáte, jaké všechny podoby může mít flamenco.

Fakultativní výlety se uskuteční při min. počtu 20-30 účastníků.