Výlety v Kalábrii pro seniory 55+
TIP: pro zobrazení legendy klikněte na ikonku v levém horním rohu mapy.
Mapu si můžete přiblížit až na úroveň jednotlivých domů a ulic.

Orientační nabídka fakultativních výletů v Kalábrii pro seniory 55+ pro variantu A

POZNÁMKA: tyto výlety se vztahují k zájezdům z varianty A
Ceny výletů jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny změnit

V ceně výletů je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).
Programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven. Na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech. Fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 28 osob.

Akční balíček výletů - 2.830 Kč / 101 Eur

Stromboli by night + Serra San Bruno + Tropea a Capo Vaticano + ochutnávky produktů

Celodenní výlet Reggio Calabria + Scilla - 1.180 Kč / 42 Eur

Návštěva města Reggio Calabria, kde se nachází muzeum se slavnými sochami Bronzi di Riaci. Návštěva katedrály a hlavní třídy Corso Garibaldi. Zde bude rozchod na možnost nákupu. Reggio je známé především vášní pro módu a místní obchody jsou opravdu vyhledávané. O obědovém čase se přesuneme do kouzelného přímořského městečka Scilla. Zde bude možnost oběda.

Polodenní výlet Serra San Bruno –  900 Kč / 32 Eur

Už samotný odjezd autobusem k místu Serra San Bruno bude jistě nevšedním zážítkem – cestou poznáte skutečně bohatou floru místní kalábrijské krajiny, protože cesta nás zavede do vnitrozemí. Serra San Bruno je místem, kde stojí nádherný klášter – certosa – zasvěcený sv. Brunovi a Stefanovi, a to ne náhodou, protože právě sv. Bruno tento klášter koncem 11. století založil. 

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta Výlet se uskuteční při min. počtu 25 osob.

Polodenní výlet Stromboli by night - 1.260 Kč / 45 Eur

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15ti minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka, možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lotí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky

Cena výletu nezahrnuje vstupy a pobytovou taxu na Liparských ostrovech ve výši 1,5 Eur /osoba.

Polodenní výlet Tropea a Capo Vaticano + ochutnávky - 760 Kč / 27 Eur

Oblast Capo Vaticano je obdivována umělci již po několik staletí, je to romantické místo plné klidu, kde kdysi věštily čarodejnice dle letu ptáků a dýmu stoupajícího z ostrova Stromboli, který je za dobré viditelnosti nádherně vidět. Návštěva místní vyhlídky s možností fotografování celého pobřeží, jenž získalo název Costa degli Dei – tedy pobřeží bohů a sami uvidíte, že právem. Odjezd do okouzlujícího městečka Tropea, které bývá často nazýváno také Perla Kalábrie, a to pro své bílé písečné pláže, azurové moře a historické monumenty – Cattedrale (normanská katedrála), odkud je nádherný výhled na malebnou krajinu a ostrůvek omývaný křišťálovým mořem, na němž stojí kostel Panny Marie. Prohlídka města, která je zakončená degustací typických místních specialit – jako je např. nduja – unikátní pomazánka z chilli papriček. Individuální volno s možností nákupu suvenýrů či vykoupání na zdejší pláži.

Celodenní výlet Liparské ostrovy - 1.350 Kč/48 Eur

Lodí navštívíte 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari absolvujete procházku historického centra Lipari nebo se můžete zúčastnit koupání přímo z lodi na překrásných bílých plážích u ostrova Lipari a aperitivu formou švédských stolů, který bude připraven na lodi ihned poté. Na Vulcano můžete ozkoušet léčivé koupele v bahenním sirném jezírku nebo na plážích ze sopečného písku s horkými prameny.

Cena výletu nezahrnuje vstupy a pobytovou taxu na Liparských ostrovech ve výši 1,5 Eur /osoba.

Orientační nabídka fakultativních výletů v Kalábrii pro seniory 55+ pro variantu B

POZNÁMKA: tyto výlety se vztahují k zájezdům z varianty B
Aktuální nabídka bude u delegáta

CROTONE – PYTHAGOROVO MĚSTO - 25 EUR

Město Crotone bývalo důležitou součástí starověké země Magna Grecia. Vydejte se s námi prozkoumat toto město s tisíciletou historií, ve kterém vyučoval slavný Pythagoras. Během výletu navštívíte monumentální pevnost Karla V. a Staré město s bludištěm malebných uliček a alejí.
Polodenní fakultativní výlet.

LA CASTELLA – VESNIČKA JAKO Z POHÁDKY - 40 EUR

Rybářská vesnice Le Castella proslula „pohádkovým“ aragonským hradem, který je vystaven na malém ostrůvku. Ten je spojen s pevninou pouze úzkým chodníkem. Při procházce vesnicí můžete dále obdivovat krásné výhledy do okolí v některé z místních restaurací, kaváren a nakoupit dárky v obchůdcích s uměním.
Třičtvrtědenní fakultativní výlet.

PĚŠÍ VÝLET DO KAŇONU VALLI CUPE - 40 EUR

Vydejte se s námi na pěší výlet do největšího evropského kaňonu Valli Cupe. Se svými 10 km délky a více než 100 vodopády je právem považován za „klenot Kalábrie“. Spatříte nádherné výhledy do okolní krajiny, strmé útesy, vzrostlé stromy a vodopády nořící se do divoké vegetace. Jedná se o středně těžkou turistiku, doporučujeme trekovou obuv.
Celodenní fakultativní výlet.

SANTA SEVERINA – VÝPRAVA DO HISTORIE - 45 EUR

Město Santa Severina, „přezdívané kamenná loď“ patří k nejkrásnějším italským městům s velmi dobře dochovaným historickým centrem. Při jeho prohlídce uvidíte nejvýznamnější památky jako je náměstí Campo s aragonským hradem, katedrála a baptisterium nebo diecézní muzeum.
Celodenní fakultativní výlet.

CAPO COLONNA – PĚŠÍ VÝLET DO ARCHEOLOGICKÉ LOKALITY - 30 EUR

Nejvýchodnější část Kalábrie Capo Colonna byla i strategickým místem v Magna Grecia. Jeho nejdůležitější stavbou byl chrám bohyně Héry, ze které se dochoval pouhý jeden sloup. V této archeologické lokalitě navštívíte svatyni panny Marie a dojdete k strážní věži Torre Nao. Den zakončíte koupáním na pláži.
Třičtvrtědenní fakultativní výlet.